Megace- preparat na apetyt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 08, 2007 11:40 Megace- preparat na apetyt

Znowu jesteśmy z kiciusiem w potrzebie i mamy nadzieję, że jak zwykle znajdziemy pomoc na forum. Oskar choruje na przewlekłe zapalenie nerek, nie ma kompletnie apetytu, po ostatniej antybiotykoterapi jest jeszcze gorzej, je po kilka chrupek rano i wieczorem w ciągu dnia nic z miseczki nie ubywa. W dodatku nie pije i to jest główny problem bo mocz jest bardzo skoncentrowany i ciągle podrażnia nerki. Mam go dopajać 10 razy dziennie po 10 ml. Niestety jestem 12 godzin poza domem. Kiedyś trochę go oszukiwałam dolewając wody do mokrego pokarmu ale teraz nic oprócz suchego pokarmu kotkowi nie smakuje. Niedawno weterynarz zalecił megace ale nie miałam juz kasy po kolejnym leczeniu. Teraz udało mi się kupić to lekarstwo ale nie wiem jak go podawać i jak długo żeby nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że macie jakieś doświadczenia z tym lekiem. Ulotki az strach czytać ...

Oskar

 
Posty: 81
Od: Śro lut 13, 2002 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 08, 2007 21:33

Mój chorowitek z problemami nerkowymi dostaje na apetyt Peritol.Ostatnio apetycik mu się poprawił i zajada Trovet RID.Spróbuj , może zasmakuje.
kkrzys

kkrzys

 
Posty: 34
Od: Pon lut 12, 2007 21:56

Post » Czw mar 08, 2007 21:40

:?: 8O
Megace jest lekiem dla ludzi, stosowanym pomocniczo w leczeniu nowotworów. Czy Twój kot ma nowotwór? Ja bym się bała podać to kotu. Jak ustalić dawkę dla tak małego zwierzęcia?
Sprawdzonym preparatem na apetyt dla kotów jest np. RELANIMAL.
Skonsultuj się z innym wetem.

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw mar 08, 2007 21:46

Oskar , a może kroplówki pomogą .Ja mimo wcześniejszych oporów działam codziennie.Napisz czy robione były wskazniki nerkowe ,mocznik ,kreatynina itp
kkrzys

kkrzys

 
Posty: 34
Od: Pon lut 12, 2007 21:56

Post » Czw mar 08, 2007 21:51

Jeśli się nie mylę, to Megace się podaje na pobudzenie łaknienia u chorych na nowotwory? Jeśli to ten lek, to wywołuje bardzo silne biegunki co parę godzin (z doświadczenia u ludzi - tabletki, nie syrop). Jest skuteczny na zwiększenie apetytu, ale trzeba przyjmować jednocześnie coś hamującego na te biegunki.

Kniahini

 
Posty: 101
Od: Śro lis 01, 2006 4:01
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post » Czw mar 08, 2007 21:55

Nie wiem, jaki ma sens podawanie leków "ludzkich", skoro są skuteczne i bezpieczne "zwierzęce".

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw mar 08, 2007 21:59

Też nie wiem; to pytanie trzeba zadać weterynarzowi, który zalecił taką kurację.

Kniahini

 
Posty: 101
Od: Śro lis 01, 2006 4:01
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post » Czw mar 08, 2007 23:01

No to już mam kompletny mętlik w głowie a myślałam, że coś mi się rozjaśni... Wiem, że to silny lek i dlatego cały czas miałam opory czy go zastosować ale niestety apetyt sam nie wraca a nawet jest coraz gorzej. Oczywiście zaczne od leków, które wymieniacie czyli peritol albo relanimal tylko w takim razie proszę o poradę, który z nich będzie lepszy i jak go stosować. Po receptę pójdę do weta najbliżej pracy a nie mam do niego zaufania więc muszę wiedzieć z pewnego źródła. Nie chciałabym, żeby przesypiał po tym środku całe dni bo juz teraz śpi bardzo długo. Wiem, że peritol to lek dla ludzi a relanimal pewnie kupuje się w lecznicy?

Oskar

 
Posty: 81
Od: Śro lut 13, 2002 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 08, 2007 23:37

Nie znam Megace, więc nie mogę nic na temat tego leku powiedzieć. Peritol jest w przypadkach braku apetytu u zwierząt bardzo skuteczny, choć używany przede wszystkim w medycynie ludzkiej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ten lek może zadziałać dopiero po kilku dniach. Według fachowych źródeł dawka wynosi ½ tabletki peritolu przed posiłkiem i nie więcej niż 1 tabletkę dziennie. To powinno wystarczyć. Ja mojej kotce podawałam peritol po ½ tabletki dwa razy dziennie do każdego posiłku. Po dwóch dniach dostała taki apetyt, że nie odchodziła od miski. Jeszcze jedna uwaga: Po dłuższym podawaniu peritolu, niektóre zwierzęta zaczynają być nadzwyczaj niespokojne. Objawy są niekiedy dziwne, kociak zaczyna niespokojnie chodzić po mieszkaniu i wyje, jakby go coś bolało. Zaobserwowałam to u mojej kocicy. Po odstawieniu peritolu wcześniej wymienione objawy znikły. Mój lekarz weterynarz potwierdził moje przypuszczenia.

Pozdrawiam serdecznie
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw mar 08, 2007 23:41

Oba leki, i Peritol i Relanium sa bezpieczne i moga zostac zastosowane w celu pobudzenia apetytu. Dawki sa niewielkie, jesli wystepuja objawy typu apatia, ospalosc, oslabienie, przewaznie sa niezbyt mocno nasilone i przejsciowe.
Skonsultuj sie z lekarzem. Jesli jest potrzeba wspomagania apetytu mysle ze lepiej od ktoregos z tych lekow zaczac. Lek o ktorym piszesz jest stosowany pomocniczo w terapii nowotworow, chyba glownie tych hormonozaleznych, znajduje tez zastosowanie w terapii paliatywnej zespolu wyniszczenia nowotworowego. Nic nie wiem na temat jego zastosowania u kotow, pomysl brzmi jakby byl totalnie "z grubej rury" ale nie wiem nic o stanie kota, zaawansowaniu choroby, ew.wyniszczeniu...Moze wet ma jakies doswiadczenie z tym lekiem i widzi dla niego wskazania w tym przypadku?
To jednak pytanie do niego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Pt mar 09, 2007 0:25

Greta_2006 pisze::?: 8O
Megace jest lekiem dla ludzi, stosowanym pomocniczo w leczeniu nowotworów. Czy Twój kot ma nowotwór? Ja bym się bała podać to kotu. Jak ustalić dawkę dla tak małego zwierzęcia?
Sprawdzonym preparatem na apetyt dla kotów jest np. RELANIMAL.
Skonsultuj się z innym wetem.


Megace stosowane jest i u zwierząt

Dokladne dawkowanie ustala wet!

Ja też podawalam megace na pobudzenie apetytu naszej Tosi, jako część kuracji przy przewlekłej niewydolności nerek i mocznicy> nie wiem, czy jest to lek działający radykalnie, możliwe że tak...

niestety, Tosi nie udalo się uratować. :cry:

Lek zaordynowano na Bialobrzeskiej, w lecznicy cieszącej się dobrą renomą...

Agalenora

 
Posty: 5833
Od: Pon lis 14, 2005 23:49

Post » Pt mar 09, 2007 0:30

nan pisze:Oba leki, i Peritol i Relanium sa bezpieczne i moga zostac zastosowane w celu pobudzenia apetytu.


Relanium? To lek na uspokojenie. Nie pomyliłaś się? :roll:
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt mar 09, 2007 7:23

Relanium nalezy do grupy benzodiazepin i ma dzialanie wspolne dla wszystkich lekow z tej grupy, tzn. w pewnym zakresie dawek powoduje uspokojenie, zmniejszenie napiecia miesniowego itp. Ponadto jest jednak lekiem z wyboru w napadach drgawkowych u kotow, dziala tez stymulujaco na apetyt. Dawki terapeutyczne w tych przypadkach sa male, mniejsze niz "uspokajajace" i takie dzialanie nie powinno wystapic. Z moich obserwacji zwykle wystepuje na poczatku i mija w miare trwania kuracji.

Co do Megace- jak pisalam przy potrzebie pobudzenia apetytu zaczelabym od innego leku ale czy np. u wyniszczonego choroba kota nie jest to element calosciowego, paliatywnego leczenia- tego wlasnie nie wiem i nie wykluczam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Pt mar 09, 2007 10:23

Dziękuje za wszystkie rady. Myślę, że lekarz faktycznie przesadził zaczynając od tak silnego leku. Kot jest w dobrym stanie tylko przez to, że nie je i nie pije prowadzi do ciągłego podawania antybiotyków. Od kiedy trafiłam na weterynarza, który w końcu znalazł przyczynę choroby wiem przynajmniej jak moge pomóc zwierzakowi. Niestety jak już pisalam cały dzień nie ma mnie w domu i takie karmienie i pojenie ze strzykawki nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę. Niestety każda wizyta u weterynarza czy nawet podanie leku w domu konczy się tym, że kot je coraz mniej. Tygodniami nie może dojść do siebie. Dlatego kroplówki traktuje jako ostateczność, jak nie będzie innego wyjścia. Żaluje tylko, że już kupiłam to lekarstwo...

Oskar

 
Posty: 81
Od: Śro lut 13, 2002 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 09, 2007 10:32

nan pisze:Relanium nalezy do grupy benzodiazepin i ma dzialanie wspolne dla wszystkich lekow z tej grupy, tzn. w pewnym zakresie dawek powoduje uspokojenie, zmniejszenie napiecia miesniowego itp. Ponadto jest jednak lekiem z wyboru w napadach drgawkowych u kotow, dziala tez stymulujaco na apetyt. Dawki terapeutyczne w tych przypadkach sa male, mniejsze niz "uspokajajace" i takie dzialanie nie powinno wystapic. Z moich obserwacji zwykle wystepuje na poczatku i mija w miare trwania kuracji.

Warto podkreślić że pobudzająco na apetyt działa u kotów, nie u ludzi.
Peritol natomiast - pierwotnie lek przeciwhistaminowy - działanie pobudzające apetyt wykazuje i u kotów i u ludzi.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz i 233 gości