Na własnym przykładzie napiszę, jak to u mnie wyglądało i wygląda.
Kiedy miałam jednego kota wydawałam na niego ponad 100 zl, przy czwórce średni koszt utrzymania wynosi ok. 40 zl, a więc znacznie się obniżył bez pogorszenia jakosci wyżywienia. Jak to się dzieje? Oto moje wyliczenia :
1 kot
- ok. 50,00 - ok. 2 kg RC, cały czas w miseczce
- ok. 45,00 - 15 tacek animondy, codziennie pół tacki nie zawsze zjedzona do końca.
- ok. 10,00 - żwirek benek
Razem 105,00 zł
4 koty
- ok. 90,00 - 7 paczek RC po 400+400g (z promocji), na noc nie dosypuję, bo zaczęły się niepokojąco zaokrąglać,
- ok. 50,00 - 4 kg mięsa (kupuje głównie filety z piersi kurczaka) +olej z pestek winogron
- ok. 30,00 - 1 paczka żwirku Cats Best
Razem 160,00 zl (średnio na 1 kota 40,00)
Dodatkowo Sarze kupuję pastę odtłaczającą, a raz w roku wydaję ok. 50 zł na kurację całej czwórki uodparniającym bigenem_kt.
To są podstawowe koszty miesięcznego utrzymania moich kotów. Dzięki temu, że nie rosły one proporcjonalnie wraz z ich ilością, cały czas mogę wspierać drobnymi kwotami inne potrzebujące koty. Zastanawiam się co zrobię, jeśli skończy się promocyjny RC. Zacznę karmić oprócz RC - acaną lub inną tańszą karmą, póki co promocja trwa.
