Cukier w moczu - cukrzyca? co dalej?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 27, 2006 10:55 Cukier w moczu - cukrzyca? co dalej?

Ciotka ma kota. Kot już nienajmłodszy, ok 12 lat. Karmiony całe życie kk i whiskasem, ale to z niewiedzy, nie z oszczędności, ostatnio ciotka kotu RC kupiła, bo ją oświeiłam co do karm. Kota kocha jak dziecko własne, bo dzieci nie posiada.
no i nagle dramat. Kot dziwnie się zachowuje, mało je, dużo pije, często sika.
Za moją poradą ciatka złapała siuu i do weta.
A tu się okazało, ze kot ma 1000 jednostek cukru w moczu. Tak przynajmniej ciotka mówi, a mieszka w innym mieście tak, ze sama wyników nie widziałam. Dodatkowo wet powiedział ciotce, że cukrzyca to śmiertelna choroba u kotów. Ja się nie znam w ogóle i nie wiem co jej powiedzieć a ciotka załamana. Wiem natomiast, że na forum pełno kompetentnych osób dlatego pytam: jak to jest z tą cukrzycą u kotów?
Obrazek

baśa

 
Posty: 642
Od: Pt paź 28, 2005 8:24
Lokalizacja: Opole

Post » Sob maja 27, 2006 11:01

przede wszystkim - badania krwi do zrobienia
i wiem, ze sa koty z cukrzyca na forum - na insulinie - wiec trzeba szukac dobrego weta
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 27, 2006 11:07

Właśnie, dobry wet. nie do końca wiem jak się przedstawia sytuacja z wetami w Nysia gdzie mieszka moja ciotka. Ale może ktoś jest z Nysy i wie?
Ciotka naprawdę się załamała, ten kot to jej oczko w głowie :cry:
Obrazek

baśa

 
Posty: 642
Od: Pt paź 28, 2005 8:24
Lokalizacja: Opole

Post » Sob maja 27, 2006 13:20

Slyszalam o kotach cukrzykach, prowadzonych na insulinie, co zyja sobie juz calkiem dlugo i sa w dobrej formie. Trzeba tylko znalezc lekarza, ktory zechce kota cukrzyka prowadzic.

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Sob maja 27, 2006 13:23

Kiedyś wpoczekalni u swojego weta spotkałam ludzi z kotem cukrzykiem. Mówili, że już całkiem długo jest prowadzony i czuje się zupełnie dobrze.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob maja 27, 2006 15:21

Ponizej wklejam watki cukrzycowe, ktore juz istnialy

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=39432&start=0

a wlasciwie jeden, ale bylo ich kilka, ten jednakze najwiekszy. Polecam tez:
http://www.vetserwis.pl/cukrzyca_kot.html

i oswiadczam, ze Kuba zyje z cukrzyca juz okolo 4 lat. Jest na insulinie i jakos sobie radzi. Powiedz cioci, zeby sie nie zalamywala, bo wet walnal gafe straszliwa, niech poszuka jakiegos dobrego weta. Nie ukrywam, ze ustawienie kota na insulinie i robienie zastrzykow z insulina nie jest od razu latwe, ale mozna sie przyzwyczic. aha i zapomniec o whiskasach, te koty powinny byc na specjalnej karmie. Zawsze trzeba miec nadzieje. Pewno, ze lepiej miec zdrowego kota, ale leczona cukrzyca to nie jest natychmiastowy wyrok...
Odpowiem na wszelkie pytania cioci.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

Post » Sob maja 27, 2006 17:24

magicmada pisze:Nie ukrywam, ze ustawienie kota na insulinie i robienie zastrzykow z insulina nie jest od razu latwe, ale mozna sie przyzwyczic. aha i zapomniec o whiskasach, te koty powinny byc na specjalnej karmie. Zawsze trzeba miec nadzieje. Pewno, ze lepiej miec zdrowego kota, ale leczona cukrzyca to nie jest natychmiastowy wyrok...
Odpowiem na wszelkie pytania cioci.



dziękuję, Ci magicmagda :) to na pewno pocieszy moją ciotkę.
Zastrzyki będzie na pewno robić, bo już nawet choremu wujkowi robiła (dzielna!) ale trafiła na weta, biedna.
Obrazek

baśa

 
Posty: 642
Od: Pt paź 28, 2005 8:24
Lokalizacja: Opole

Post » Sob maja 27, 2006 18:08

tak jak juz pisaly dziewczyny wyzej, wazne jest badanie krwi (poziom glukozy) na czczo, ja bym jeszcze pewnie poprosila o mocznik i kreatynine, bo taki kotki maja sklonnosc do chorob nerkowych.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, kicalka, KotSib i 206 gości