czy mozna sie zarazic odkota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 13, 2005 20:46 czy mozna sie zarazic odkota?

czy od kota mozna sie zarazic gdy on ma np koci katar?albo biegunka ? chyba wtedy mamy do czynienia z jaimis wirusam/ prosze o odpowiedz doswiadczone osoby z tego forum.
Gość
 

Post » Pon lis 14, 2005 1:21

było u mnie wiele kotów i z biegunką , kocim katarem, grzybem , swierzbowcem, pchłamii nigdy niczym sie nie zaraziłam

nie ma takiej mozliwosci

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Pon lis 14, 2005 8:23

Grzybem można, ale ja leczyłam moją Soykę pół roku :( i nie zaraziłam się 8)

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon lis 14, 2005 10:34

Owszem, pewnymi schorzeniami mozna, ale zwykle przestrzeganie podstawowych zasad higieny znosi ryzyko.
W druga strone mozliwosc zarazenia tez istnieje - kot moze niektore wirusy i bakterie "zlapac" od czlowieka.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pon lis 14, 2005 12:26

faktycznie grzybem mozna , swierzbem tez

natomiast biegunką i kk nie
a to miałam na mysli piszac ze nie mozna
:oops: :oops: :oops:

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Pon lis 14, 2005 14:44

marinella pisze:faktycznie grzybem mozna , swierzbem tez

natomiast biegunką i kk nie
a to miałam na mysli piszac ze nie mozna
:oops: :oops: :oops:


No przecież wiem :D, chciałam tylko, żeby wszystko było jasne.

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie sty 08, 2006 9:13 lulanka

taką grożną chorobą dla kobiet jest toksoplazmoza,jest kocią chorobą ale nie tylko kocią,można zarazić się również od innych zwierząt ,przez zjedzenie surowego mięsa,przy pracach w ogródku[grzebanie w ziemi gołymi rękoma]itp... kobiety które planują ciążę powinny zrobić badania na toxo jak również nie czyścić inie grzebać się w kociej kuwecie.

lulanka

 
Posty: 72
Od: Nie sty 08, 2006 1:16
Lokalizacja: okolice Gniezna

Post » Nie sty 08, 2006 13:45 Re: lulanka

lulanka pisze:taką grożną chorobą dla kobiet jest toksoplazmoza,jest kocią chorobą ale nie tylko kocią,można zarazić się również od innych zwierząt ,przez zjedzenie surowego mięsa,przy pracach w ogródku[grzebanie w ziemi gołymi rękoma]itp... kobiety które planują ciążę powinny zrobić badania na toxo jak również nie czyścić inie grzebać się w kociej kuwecie.


Lulanko - zarazic sie mozna przede wszystkim jedzac niedomyte warzywa i owoce oraz surowa/niedogotowana wolowine.
Odsetek toxoplazmozy odzwierzecej jest bardzo nikly, dlatego nie mozna mowic o kociej chorobie.
Toxoplazmoza to przede wszystkim choroba brudnych rak
Przy kocie nie nalezy panikowac, tylko zachowac scisle zasady higieny. Jesli kobieta przeszla toxo przed ciaza (mozna wykonac odpowiednie badania) to praktycznie nic jej nie grozi. Jesli nie - odsuwa sie ja tylko od sprzatania kuwet i nakazuje czeste mycie rak.
Bardziej niebezpieczne jest grzebanie w ziemi.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie sty 08, 2006 14:01

Myszka xww
przecież nie napisałam że to tylko kocia choroba , czynników jest wiele żeby zarazić się tą chorbą , i do tego nie trzeba posiadać kota,każdy człowiek może miec przebytą chorobę toxo wogóle o tym nie wiedząc.
pozdrawiam :D

lulanka

 
Posty: 72
Od: Nie sty 08, 2006 1:16
Lokalizacja: okolice Gniezna

Post » Nie sty 08, 2006 16:45

a ja słyszałam ze od kota mozna zarazić się
toxoplazmozą.... niektorymi rodzajami robaków...świerzbem skórnym...grzybem...

ale szczerze mowiac zeby pierwszymi dwoma sie zarazić to naprawde trzeba chyba być maksymalnie niehigieniczną osobą.. :wink:
Gość
 

Post » Nie sty 08, 2006 17:21 Re: lulanka

lulanka pisze:taką grożną chorobą dla kobiet jest toksoplazmoza,jest kocią chorobą

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie sty 08, 2006 23:53 Re: lulanka

Myszka.xww pisze:
lulanka pisze:taką grożną chorobą dla kobiet jest toksoplazmoza,jest kocią chorobą


zapomniałaś dodać , że dopisałam nie tylko kocią , nie sprzeczajmy się. :wink:
pozdrawiam

lulanka

 
Posty: 72
Od: Nie sty 08, 2006 1:16
Lokalizacja: okolice Gniezna

Post » Pon sty 09, 2006 0:24 Re: lulanka

lulanka pisze:
Myszka.xww pisze:
lulanka pisze:taką grożną chorobą dla kobiet jest toksoplazmoza,jest kocią chorobą


zapomniałaś dodać , że dopisałam nie tylko kocią , nie sprzeczajmy się. :wink:
pozdrawiam


sek w tym, ze to nie jest kocia choroba
to choroba brudnych rak :twisted:


rowniez pozdrawiam :lol:

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon sty 09, 2006 0:47 Re: lulanka

sek w tym, ze to nie jest kocia choroba
to choroba brudnych rak :twisted:

ale jesteś uparta.Dobrze zacznijmy jeszcze raz,kot nie choruje na toxo,tylko może być nosicielem zarazka.W jego przewodzie pokarmowym drobnoustrój rozmnaża się nie czyniąc mu szkody.I ...POWSTAJĄ OOCYSTY KTÓRE WYDALANE SĄ Z KAŁEM I TO ONE STANOWIĄ ŻRÓDŁO ZAKAŻENIA. :!:

i dlatego też pisałam że kobieta planująca dziecko lub spodziewająca się dziecka nie powinna grzebać się w kociej kuwecie. :D

lulanka

 
Posty: 72
Od: Nie sty 08, 2006 1:16
Lokalizacja: okolice Gniezna

Post » Pon sty 09, 2006 10:21 Re: lulanka

lulanka pisze:sek w tym, ze to nie jest kocia choroba
to choroba brudnych rak :twisted:

ale jesteś uparta.Dobrze zacznijmy jeszcze raz,kot nie choruje na toxo,tylko może być nosicielem zarazka.W jego przewodzie pokarmowym drobnoustrój rozmnaża się nie czyniąc mu szkody.I ...POWSTAJĄ OOCYSTY KTÓRE WYDALANE SĄ Z KAŁEM I TO ONE STANOWIĄ ŻRÓDŁO ZAKAŻENIA. :!:

i dlatego też pisałam że kobieta planująca dziecko lub spodziewająca się dziecka nie powinna grzebać się w kociej kuwecie. :D


ostatno czytałam, że do zarażenia toksoplazmozą potrzebne są oocysty przyebywające poza organizmem kota 72 godziny - kto tak długo przechowuje kocią kupę?
Od sierpnia miałamw domy kilkanaście kotów, w tym jedną z ciężkim świerzbowcem skórnym i grzybicą - na mnie nie przeszło, a nadmiernie "higieniczna" nie jestem :oops:
Czyli trzba się bardzo starać o zakażenie :wink:

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 187 gości