AKCJA STERYLIZACJA POZNAŃ - działamy!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 26, 2005 15:14 AKCJA STERYLIZACJA POZNAŃ - działamy!!!

Poznaniacy,
w schronisku przy Bukowskiej można wysterylizować dzikie kotki ZA DARMO.
Mamy w Poznaniu pełno dzikich kotek, które co roku "obdarzają" nas setkami kociąt i co roku trzeba borykać się z ich łapaniem, leczeniem, odchowywaniem, adopcjami...
Dzięki akcji sterylizacji, kotów w potrzebie będzie mniej.
Dla własnego dobra weźmy i porozwieszajmy afisz, który umieszczam poniżej.
Rozmawiajcie z karmicielami, pomagajcie w sterylizacjach, może następna wiosna i lato nie będą takie tragiczne jak w tym roku.

http://miau.pl/prywatne/img/ulotka-akcja.doc

Akcja jest uzgodniona z lekarzem pracującym w schronisku.
Ostatnio edytowano Pt lis 04, 2005 11:07 przez Catrina, łącznie edytowano 2 razy
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Śro paź 26, 2005 16:15

Podnoszę! To ważne! Schronisko dostało od miasta nowe pieniądze na sterylki dziczek - dzięki temu w tym roku wet schroniskowy może zoperować ok. 300 kotek z miasta. Jeśli policzycie, ile kociąt mogłaby urodzić każda z nich przez ten rok...
O darmowych sterylkach można przeczytać także tu:
http://schronisko.com/sterylizacje.php

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 26, 2005 18:16

up

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 26, 2005 21:07

Znów podnoszę...

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 27, 2005 6:40

I do góry, bo to WAŻNE!

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw paź 27, 2005 7:49

Poznaniacy, wieszajmy ogłoszenia tam gdzie są karmiciele. Akcja sterylizacji być może uczyni z Poznania pierwsze miasto w którym problem bezdomnych kociąt będzie opanowany.
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Czw paź 27, 2005 10:15

Ogłoszenia wydrukowane i po południu będę rozwieszać.
Obrazek1% dla zwierzaków

safiori

 
Posty: 11268
Od: Pt sty 07, 2005 21:13
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 27, 2005 10:51

Czy w gdańsku jest jakieś miejsce gdzie można sterylizować koty za darmo?? Jesli wiecie coś na ten temat to napiszcie. W pobliżu mojej pracy jest cała kolonia dzikich kotów - widziałm juz kilka zmarłych maluchów a jedna kotka chyba znowu będize miała kocięta. Pomóżcie proszę...

Kasiasz

 
Posty: 47
Od: Czw paź 27, 2005 9:50

Post » Czw paź 27, 2005 10:57

Kasiu, myślę, że o to należałoby zapytać w tamtejszym schronisku albo w Urzędzie Miasta.

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 27, 2005 11:08

Kasiasz pisze:Czy w gdańsku jest jakieś miejsce gdzie można sterylizować koty za darmo?? Jesli wiecie coś na ten temat to napiszcie. W pobliżu mojej pracy jest cała kolonia dzikich kotów - widziałm juz kilka zmarłych maluchów a jedna kotka chyba znowu będize miała kocięta. Pomóżcie proszę...


Z tego co ja wiem, to nie ma w Gdańsku programu sterylizacji dziczek. Musisz sama wydreptać kasę na sterylki tak jak napisała Mysia w schronisku albo w UM. Zobacz też w lecznicach czy daliby Ci upust i pozbieraj kasę wśród znajomych, w pracy itd. W schronisku uważaj, żeby Ci nie zaaresztowali kocic tylko zadbaj o to żeby wróciły do swojego srodowiska.
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Czw paź 27, 2005 14:41

Mam kandydatkę do darmowej sterylizacji.
Łatunia mieszka gdzieś obok Makro i jest dokarmiana obficie i regularnie przez jedną Dobrą Duszę. D. D. karmi ale niestety nie ma na tyle werwy i pomyślunku, żeby wziąc Łatunię i ciachnąć. Skutki są takie, że Łatunia rodziła w tym roku już 3 razy, znowu się prowadza z jakimś kocurem a po kociątkach ani sladu. Łatunia mieszka na b. ruchliwym parkingu przy b. ruchliwej drodze, kocięta z pewnością spotkał marny los.
D.D. jest przez mnie regularnie indoktrynowana i efekt jest taki, że zgodziła się pokazać mi miejsce rezydowania Łatuni i pomóc w jej łapaniu. Niestety D.D. nie ma warunkow na przetrzymanie kotki po sterylce (pies i 2 b. glosnie i towarzyskie studentki w małym mieszkaniu).
Żeby ciachnąć Łatunię potrzebny jest samochód, ktoś kto pojedzie z Łatunią na sterylkę i lokal na 2 - 3 dni do przechowania kotki.
Czy ktoś z Poznania może się podjąć tego zadania?
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Pt paź 28, 2005 9:44

Namawiam do drukowania i wieszania afisza o darmowej sterylizacji.
300 kotek, które możemy wysterylizować, może urodzić w następnym roku setki kociąt, nie mówiąc już o tym, że dziewczynki urodzone w pierwszym miocie mogą zacząć rodzić w tym samym sezonie własne dzieci :roll:
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Pt paź 28, 2005 10:09

Catrino, małe sprostowanie ;-). Większość z tych 300 kotek została już wysterylizowana - początkowo miasto przyznało pieniądze na sterylki ponad 200 kotek rocznie, ale ponieważ wet zrobił to do sierpnia, udało mu się uzyskać środki na następne operacje, więc do końca roku może "ciachnąć" jeszcze ok. 150 kotek, a od nowego roku znów 300.
Tak czy owak gra jest warta świeczki, bo dobrze by było, gdyby nasi urzędnicy widzieli, że warto przyznać schronisku pieniądze na jak największą liczbę sterylek. Gdyby tylko jeszcze udało się rozbudować wolontariat zajmujący się wyłapywaniem i przetrzymywaniem tych kotek po sterylce..., bo na razie na większą skalę robią to 3-4 osoby, w dodatku same słabego zdrowia...

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 28, 2005 10:16

Też widze, że głownym problemem jest przetrzymywanie kotek po sterylce. Nikt nie zaryzykuje trzymania kotki w mieszkaniu, mało kto ma odpowiednią piwnicę albo inne pomieszczenie... przydałaby się taka przechowalnia w Poznaniu.
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Pt paź 28, 2005 13:54

Wydrukowałam i będę wieszać. Kto jeszcze?
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib, Silverblue i 205 gości