1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 02, 2020 22:56 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Dziękuję za odpowiedź dotyczącą olejku :1luvu:
Trzymam mocno za Malutką :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon sie 03, 2020 21:18 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Melduję, że jedno zadanie zostało wykonane :ok: :ok: :ok:
Udało mi się - sama nie wiem jakim cudem - znaleźć DT dla mamusi i tygodniowych dzieciaczków :201461
To chyba opatrzność jakaś nade mną czuwa , bo już ją miałam zostawić niech się dzieje co chce.
Przedstawiam osiedlową koteczkę - mamusię
Obrazek

i jej czwórkę dzieciaków, które yrodziły się w zeszłym tygodniu
Obrazek

Teraz jeszcze jakieś domy dla czwórki maluchów, które jeszcze nie zdążyły wpaść pod samochód i będzie git.

Nawet Malutka dziś poczuła się troszeczkę lepiej. Już liznęła z miseczki rano i wieczorem trochę karmy, a wczoraj tylko odwracała główkę. I więcej się ruszła, nie leżała już jak zwłoki. Kryzys pewnie wróci, ale cieszymy się z tego, co jest :)
Dziś, jak byłam karmić maluchy bawiłam się z nimi gałązką. Dwa wykazywały wielkie zainteresowanie i chętnie się bawiły, drugie dwa pojedzone po gardełka wykazały się tylko lenistwem, pomyły pyszczki i tylko się przyglądały :)
Oby ten tydzień tak dobrze się skończył, jak się zaczął :) :ok:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon sie 03, 2020 21:33 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

:D :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sie 03, 2020 21:34 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

:ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2261
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Pon sie 03, 2020 22:09 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

:ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob sie 08, 2020 18:08 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Koteczka czuje się dobrze. Jest strasznie miziasta i ciagle chciałaby się głaskać. Dzieciaki dzisiaj otworzyły oczka :D
Niestety jest daleko ode mnie i nie mam możliwości za bardzo żeby ją odwiedzać. Jestem cały czas w kontakcie z DT.
Żywcem jedzą je pchły. Mamę i dzieciaki. Niestety na razie nic na to nie można poradzić, bo są za małe żeby cokolwiek podać.
...
4 maluszki spod opuszczonego domu 6 sierpnia odpchliłam. Tzn na razie odpchliłam 3, bo czwarty najbardziej nieufny i najsilniejszy nie dał się na razie złapać. Dziś już mu nie daruję i za wszelką cenę dorwę gada.
Zdecydowałam, że wezmę je do domu. Nie wiem, co będzie, bo warunki są skromne, jeden malutki pokoik i czterech bandytów w środku czarno widzę. Do tego Malutka czuje się coraz gorzej i nie wiem jak to przetrwa.
Najwyżej potrzymam, odrobaczę, zaszczepię i oddam do kociarni, choć pewnie serce mi pęknie. To i tak lepsze wyjście niż miałyby zostać rozjechane, a tak się stanie, jak szybko stamtąd nie znikną nie dożyją zimy, co coraz częściej i coraz chętniej wypuszczają się na ulicę.
Chyba straciłam resztki rozumu żeby je brać. Dwa jeszcze jakoś by się zmieściły, ale cztery :strach:
Tylko jak mam zdecydować które ? Nie umiem bawić się w Boga i wybierać na zasadzie : tym pomogę, a reszta niech sobie radzi sama :(

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

na tym filmiku widać jak blisko jest ulica

https://youtu.be/RP2aL2Ndp3A

A tutaj prosze bardzo, jak bezdomne dzieciaki też umieją się bawić :)

https://youtu.be/g9WSwF6EdwI

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sie 08, 2020 18:43 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Dorota, są też środki dla takich maluchów i matek karmiących, bo matce też trzeba podac, plus na posłanie koniecznie flee spray, zeby wytruć w miejscu gdzie siedzą.

dla matki dałabym to https://allegro.pl/oferta/pess-bio-krop ... iQQAvD_BwE
a maluchom to - https://allegro.pl/oferta/pess-bio-spot ... f0QAvD_BwE
to pewnie nie ma super działania, ale razem zastosowane- mamie, maluchom i na posłanie imho może sporo paskudztwa wytruć. Tak sie zastanawiam, czy tez jakby w sierść maluchów wetrzeć ziemię okrzemkową, czy nie podziałałoby, ona wysusza te paskudy.
Jakbyś się zdecydowala, mogę maluchom i mamie zafundować odpchlanie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob sie 08, 2020 18:52 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Nie wiem sama. Gadałam z wetką, powiedziała, że w tej chwili absolutnie nic im nie należy podawać, że są za malutkie, a z mamy przejdzie do mleka. One maja jakieś 10 dni. Nie chciałabym im zaszkodzić

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sie 08, 2020 18:56 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

to zapytaj wetki, czy zna te środki, weci obracają sie w takim zaklętym kręgu środków opartych na truciznach i tu oczywiste, że dać nie można. to dla kotki jest oparte na dimitekonie, czy jak się to zwie, nie jest absolutnie szkodliwe dla zwierzat, poczytaj w tym flee spray, bo to samo jest w tych kroplach plus olejek roślinny nietoksyczny. A dla dzieciaków olejek rosllinny. uzywałam tych kropli na matce karmiącej i maluchach, moze nie takich, ale małych. A ziemia okrzemkowa to do wtarcia w sierść, matce, jak bedzie lizac nie zaszkodzi, to się podaje jako odrobaczenie, ale oparte na innej zasadzie, nie toksyczności, a wysuszania robali.
Daj znać, jakby co
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob sie 08, 2020 18:58 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Zapytam. Flee znam, sama stosowałam i u "naszych" kotów w mieszkaniu też.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sie 08, 2020 20:29 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Ziemia okrzemkowa. Tylko z małej wysokości na posłanka (jak kotów na nich nie ma), koty się smaruje palcami opanierowanymi tą ziemią, pod futrem, uważajac by nie zasypać oczu, nosa i pyszczka. Nawet jak wyliżą to nic złego się nie stanie.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob sie 08, 2020 21:08 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Dziś za trzecim podejściem dopiero złapałam skurczybyka . Zrobił się ostrożny po nieudanych próbach. Użarł mnie i narobił tyle wrzasku, że pozostałe pouciekały ze strachu,, ale sie udało. Zakropiłam. Ten jest najbardziej nieufny i może być z nim ciężko, chyba że rodzeństwo i obserwacja go przekona, że człowiek nie jest jednak taki zły. Jest duży, silny i spryciarz :kotek:
Przy łapaniu z nim bedzie największy problem. Może do transportera z mięskiem da się skusić i sam wlezie. Muszę złapać wszystkie bo nie zostawię go samego przecież na placu boju

Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Nie sie 09, 2020 20:35 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Byłam nakarmić kociaki. Biało szary jadł byle szybciej i zwiał w krzaki tak się mnie boi po wczorajszej akcji odpchlania .
Zdaje się, że ciężko będzie go złapać.
Myślicie, że złapać te, które się uda, zabrać, a jego najwyżej zostawić samego i łapać do skutku ?
W razie czego pożycze klatkę łapkę.
Dziś struchlałam jak dwa pobiegły bawić się na środek ulicy :strach:

A tak w ogóle to zapraszam kto ma fb - https://www.facebook.com/KoTlowisko/pos ... &ref=notif
Nie mam na razie siły opisywać tutaj :(
Kto mnie pamięta z dawnych czasów i moje działania w piwnicy " u babiszona" będzie wiedział

Malutka czuje się bardzo źle :( Nic dziś nie zjadła :cry:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sie 09, 2020 20:57 Re: 1m2 na kota. Komornik przysyła pismo o eksmisji

Walcz Malutka ! Trzymam mocno kciuki i myślę o Was.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 232 gości