Kocurowi wala się pory roku : )

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 28, 2020 17:14 Kocurowi wala się pory roku : )

Hej,

mam problem. To znaczy On jest od dawna, ale dopiero dziś o tym w sumie pomyślałem w kontekście jakiejś interwencji. Otóż mam obecnie trzy koty - dwa kocury i jedną kotkę. Kocury są najstarsze - jeden ma 4 lata, a drugi 3. Ten najstarszy Boni chyba od początku (choć przyznam - nie zauważyłem tak bardzo) ma problem z połapaniem jaka jest pora roku.

Mianowicie latem jego futro jest grubsze i zimowe, a właśnie bliżej zimy staje się drobne i takie letnie. I tak właśnie myślę, czy może to negatywnie na niego wpłynąć (szczególnie latem w kontekście przegrzania), a jeśli tak to jak z tym walczyć.

Dzięki za pomoc :)

Graczdari

 
Posty: 5
Od: Śro sie 09, 2017 22:23

Post » Pt lip 03, 2020 17:50 Re: Kocurowi wala się pory roku : )

Cóż, genetyki nie przeskoczysz... taki już jego urok.

Możesz pomagać chłopakowi w znoszeniu upałów - mata chłodząca, szybko prysznic (u mnie Sierra sama się podstawia jak jej za gorąco), miska z wodą i zabawkami (schłodzi łapki, schłodzi i resztę).

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Sob lip 11, 2020 10:36 Re: Kocurowi wala się pory roku : )

Ok, bo myślałem, że to kwestia ogrzewania w domu i po prostu trzeba to jakoś inaczej zrobić by chłopak wrócił do normy :)

Graczdari

 
Posty: 5
Od: Śro sie 09, 2017 22:23

Post » Sob lip 11, 2020 12:28 Re: Kocurowi wala się pory roku : )

Raczej to nie kwestia ogrzewania - wiem o wielu długowłosych kotach wystawowych, które jeżdżą na wystawy tylko np. latem lub tylko jesienią, bo wtedy mają najwięcej futra i kryza wygląda porządnie :ryk:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon lip 13, 2020 10:09 Re: Kocurowi wala się pory roku : )

To jest kwestia ogrzewania. :) W zimie kot jest w ogrzewanych pomieszczeniach, więc gubi futro. W naturze byłoby odwrotnie, ale to ludzie poprzestawiali kotom ich naturalny rytm ofutrzania. :)
Gdyby w zimie zaprzestać ogrzewania mieszkań i pozowolić kotu wychodzić do woliery, to to co ma w lato, byłoby tylko nędzną namiastką zimowej okrywy. :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 189 gości