Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 09, 2020 21:46 Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Kochani, problem dotyczy kotki rodzicow. Kotka ma 10 lat,do tej pory wszystko bylo w porzadku,sterylizowana.
W zeszly piatek dostala torsji, w sobote mama pojechala z nia do weterynarza. Pierwsza diagnoza brzmiala,klab wlosow ja zatkal. Dostala atybiotyk i kroplowke.
W weekend niestety nic sie nie poprawilo,w poniedzialek znow kroplowka. Kocica nie je,mama wciska w nia cos strzykawka. To ,,cos'' jest od weterynarza, nadmienie tylko,ze mama ma 78 lat i nie bardzo zapamietuje nazwy lekow, ale stara sie stosowac je wedle zalecen.
Dzis mamy czwartek,mama codziennie u lekarza,zero poprawy. Przeswietlenie i jak wyzej,gazy w zoladku i jelitach.
Sugestia lekarza,zastrzyk zanim kotka umrze z glodu.
Mama zalamana, ja tez,ale nas dzieli 1200 km! nic niemoge pomoc.
I teraz pytanie, mial ktos podobny przypadek? naprawde nic nie mozna zrobic? Kotka do tej pory pelna energii, chowa sie pod szafy,marnieje w oczach.
Miau jest studnia wiedzy,kochani , macie jakis pomysl jak kotu pomoc?
Z gory dzieki

buuenos

 
Posty: 86
Od: Śro gru 05, 2012 19:56

Post » Czw lip 09, 2020 22:32 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Dodam jeszcze,jak tylko kocina cos zje,to zaraz zwraca.
Mam nadzieje,ze ktos cos odpowie, w sobote siostra jedzie do Polski,wiec jakby jakies super lekarstwo z DE mialo pomoc,to mam szanse kupic.

buuenos

 
Posty: 86
Od: Śro gru 05, 2012 19:56

Post » Czw lip 09, 2020 23:45 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Prześwietlenie to niekoniecznie jest najlepsze badanie do diagnostyki w tym przypadku, na pewno nie do pełnej. A zgazowany przewód pokarmowy tak naprawdę świadczy o niczym, za ogólne określenie.
Czy byla badana krew i było usg brzuszka?

Ciężko będzie coś doradzić konkretnego internetowo. Najlepiej to by było w tę sobotę wziąć kota może do większej lecznicy :(

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt lip 10, 2020 15:11 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Kotka może być zatkana!
Kulą włosową, połkniętym przedmiotem, uwięźniętym jelitem...
Jak z wydalaniem?

Potrzebne rtg z kontrastem, jeśli nie jest za późno.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Nie lip 12, 2020 23:23 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.Przekazalam mamie,ze w internetach kaza robic inne badania,to nie ma to tamto,mama posluchala:-)
Lekarka zmienila antybiotyk, Halinka skubie suche,mama dozuje strzykawa a to smietanke, a to podsuwa tunczyka.
Halinka miala badanie krwi. Podam co mama mi przez telefon podala, za wszelkie bledy przepraszam,pisalam ze sluchu:-)
HCT 31,4 , 24,0 45.0
zakres referencyjny normalny
HGB 10, 2G/DM
zakres referencyjny 8,0-15,0
MCHC 32,5 G/DL
Zakres referencyjny 30.0- 36,9
WBC 15,40 K/UL 5.00-18.90
GRANS ( i to jest na czerwono zaznaczone) 13,30 K/ Ul
zakres referencyjny 2,50-12,50
Procent GRANS 86.4%
BUN 14 mg/DL
16-36
To UL jest jakos inaczej zapisywane,nie moglysmy sie z mama dogadac jak.
Kochani,dla mnie to chinski , ale wy macie wiecej pojecia niz ja.Googluje tego GRANS a ale guzik mi wychodzi.

buuenos

 
Posty: 86
Od: Śro gru 05, 2012 19:56

Post » Pon lip 13, 2020 0:19 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

Grans to zapewne skrót od granulocyty segmentowane (czyli normalne, bo mogą być też formy młodsze, stąd nie wystarczy napisać granulocyty, dodano jecszcze to s). Wzrost może wynikać ze stanu zapalnego i z wielu innych przyczyn, nawet ze stresu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 13, 2020 3:01 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

U nas takie objawy miala koteczka jak sie zatkala. Naprawde niewiele tego bylo a spowodowalo wlasnie takie objawy jak u kotki Twojej mamy - co zjadla to od razu zwymiotowala. Robiono jej kilka rtg z kontrastem w odstepach co 2 lub 4 godziny (juz nie pamietam dokladnie) i poniewaz tresc jelitek sie nie przemieszczala operowano w nocy na gwalt. Wyszla z tego. Nie mozna czekac jak jest takie podejrzenie.
Ja bym sie udala do innego weterynarza.

edit: Z moja kotka pojechalam na ostry dyzur. Wlasnie zajrzalam do dokumentacji medycznej i jest w opisie ze brzuch jest twardy i wzdety, czyli gazy tak jak u Was. Inne objawy jakie wpisali w karcie to odwodnienie, bol brzuszka, wymioty, i podwyzszona temperatura. Nie robiono nawet badan krwi tylko zrobiono od razu rtg z kontrastem i mielismy juz diagnoze - zaczopowane jelito. Laparotomia byla robiona okolo polnocy.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lip 13, 2020 6:01 Re: Gazy w zoladku i jelitach, POMOCY

przeczytaj ten wątek uważnie- viewtopic.php?f=1&t=201828
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, ryniek, Vi, Zeeni i 532 gości