1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 23, 2018 23:52 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Bury Borysek czuje się o wiele lepiej. Dziś złożyłam wizytę z zastrzykami i myślałam, że mnie już nienawidzi za te wycieczki do weta, ale gdzie tam :) Przyszedł się przywitać jakby nigdy nic. Przy furosemidzie nawet nie pisnął, przy antybiotyku troszkę na mnie burknął. Jadł nawet przy mnie, widziałam na własne oczy, ale pić nie chce. Oddycha jeszcze trochę ciężko, ale widać to dopeiro po dokładnym przyjrzeniu się. Jest aktywny, pomalutku chyba dochodzi do siebie.

Tych zdjęć chyba nigdy nie ogarnę do końca przez ciągły czasu brak, a to jednak schodzi długo. Dziś odnalazłam swój stary profil na Fotosiku. Nie wiem, czy mi do końca wyjdzie, bo też tam wiele się zmieniło, ale próba nie strzelba :) Zobaczymy co i jak będzie widać.

Jak przyjeżdżam pod blok czeka już na mnie komitet powitalny :) Trikolorka jest kotem bezdomnym, spędza zimę na polu, albo w piwnicy, do której pani ją wpuszcza o ile sąsiedzi nie widzą. Jest wysterylizowana, nawet chyba zaszczepiona, ale nikt jej do domu nie chce wziąć. Pani ją dokarmia i to całkiem nieźle jak widać na zdjęciu :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

Zrobiłam też fotki kilku domownikom, nieudolnie jak zwykle bo tylko telefon mi sie ostał. Aparat gdzieś się zapodział i nie mam na razie z nim kontaktu
Występują od lewej :
PUSZKIN, który jeż nie wita mnie ze strachem, nie ucieka nawet gdy usiądę obok. Ale pogłaskać jeszcze się nie daje
KOKOS, z którym można zrobić wszystko, a najlepiej zabrać ze sobą już teraz, zaraz i duuużo miziać
MIKOTKA - super kotka. Do głaskania i przytulania (Szalony Kot MI ma bury nosek, a TRI - rudy ;) )
TOBI - czeka na podróż do nowego domu ( 8 lipca)
Znowu MIKOTKA
FELA - koteczka po sterylce z rujką niestety. Miała dwa razy i na razie jest spokój. Bardzo fajna, drobniutka
i znowu KOKOS
NOREK - już zaszczepiony (musze napisać do Kasi co z nim dalej, zapomniałam :strach: )
MIKOTKA (z burym noskiem) śpiąca królewna :)
KROPECZKA - strasznie żywotna i potrzebująca zainteresowania ( czeka na wyjazd 8 lipca)
TRIKOTKA ( z rudym noskiem) ostatnio cały czas spędza na wysokościach
Znów KROPKA
i JA :mrgreen: a w zasadzie moje odbicie w lustrze z miziającą się do mnie Miśką, która akurat zaszczyciła dom swoją obecnością
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Nie cze 24, 2018 22:34 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Kolejny dzień leczenia Boryska - zastrzyki podano :) Przyniosłam przysmaczki i nawet nie zarejestrował ukłucia :)
Na pierwszy rzut oka nawet po nim nie widać, że cokolwiek mu dolega.
Jutro kolejna wizyta u wet. Cd antybiotyki i posłuchamy co w płuckach

Obrazek Obrazek

Reszta kociaków leniwie leżała po kątach.
Trokotka
Obrazek Obrazek

Kropeczka była taka zajęta moją torebką, że nawet głaskanie jej nie przeszkadzało
Obrazek

Maciuś, cudowny kocurek trzymający się nieco z boku, nie narzucający się, ale nie ma nic przeciwko głaskaniu i miziankom
Obrazek

Leniuszek Tobi
Obrazek

Podejrzliwy Puszkin, ale już coraz śmielszy i coraz mniej się boi
Obrazek

Kokos - super kot. Jak ktoś go sobie wypatrzy i przygarnie to będzie miał naprawdę straszną pociechę
Obrazek Obrazek

Przyszły tydzień będę mieć strasznie zorganizowany i nie wiem jak pozbieram się z czasem. Codziennie popołudnia zajęte i na dodatek od środy goście, którym będę musiała dotrzymywać towarzystwa . Do tego wizyty u weta z kociakami, które wybierają się do nowych domów ( Kropka i Tobi) , zorganizowanie transportu, który wstępnie mam ogarnięty ale i tam wszystko wychodzi zawsze w ostatniej chwili. Na pewno postaram się na bieżąco pisać co i jak.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Pon cze 25, 2018 11:24 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Śliczne koty :)
Kciuki za adopcje Kropki i Tobiego :ok:
I oby Borys doszedł do siebie :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon cze 25, 2018 12:41 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Wyniki badania krwi Boryska.
Nerki dobrze, na wątrobie się nie znam.
Morfologia trochę zaburzona. ale jak na stan, w jakim był to chyba nie ma się co dziwić

Obrazek

Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon cze 25, 2018 14:17 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Dziękuję bardzo pewnej Dobrej Duszyczce za napełnienie kocich misek :1luvu:
Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno



Post » Wto cze 26, 2018 8:45 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Poudostepnialam na fejsie :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory



Post » Wto cze 26, 2018 10:16 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Moim zdaniem to ona ma seledynowe oczy, nie turkusowe...
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7445
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 26, 2018 13:56 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

SZALONY KOT :1luvu: Ty naprawdę jesteś szalona. Szalejesz z tymi ogłoszeniami :1luvu:
A ja do tej pory zdjęć nie zdążyłam uzupełnić :oops:
DZIĘKUJĘ !!!

Jeśli chodzi o oczka Mikotki, to ona ona ma te oczy w każdy dzień w innym kolorze.
To zależy, czy świeci, słońce, czy jest pod chmurką, czy jest dzień, czy wieczór, czy siedzi "twarzą" do okna, czy od :)
Mieniają się jej te oczy, jak u kameleona "futerko" :)

Borysek po wczorajszej wizycie spadł na wadze 100 g. Wetka mówi, że dobrze, bo to znaczy, że płyn schodzi.
W dalszym ciągu antybiotyk i furosemid i kontrolne badanie w czwartek.
Jeszcze nie wiem, jak pogodzę z innymi czynnościami czwartkowymi, bo mam zaplanowane co najmniej trzy w jednym czasie.
Nie umiem nic wymyślić, żeby się rozdwoić ale może się jakoś uda. Musi !
Za dotychczasowe leczenie samego Borysa zapłaciłam 333,00 :strach: a to jeszcze nie koniec :(

Obrazek

Wczoraj telefonicznie rozmawiałam z Panią, która czeka na Kropkę.
Pani świadoma co do karmienia kota, wie też, że od razu jej na kolanach nie wskoczy, że może być zestresowana i wystraszona nową sytuacją. Po poprzedniej kotce zostały wszystkie potrzebne kocie sprzęty i akcesoria.
Prosiła też, żeby przed wyjazdem zabrać Kropkę do weta i zrobić jej podstawowe badanie krwi, bo jej poprzednia koteczka odeszła na nerki i chciałaby wcześniej wiedzieć z czym ma do czynienia i czy kotek zdrowy jest, a nie chce jej po przyjeździe stresować wizytami u weterynarza.
Chciała mi na tę okoliczność przysłać pieniądze, ale uzgodniłyśmy, że wezmę fakturę przelewową i jej podam z Kropką, a ona sobie tę fakturę sama opłaci.
Tak chyba będzie najwygodniej i najuczciwiej.

Dziś i jutro do Boryska z zastrzykami wieczorem podjadę i muszę trochę w domu chociaż jeden pokój ogarnąć na przyjazd NIEPROSZONYCH gości :evil: których jeszcze nie wiem do kiedy będę musiała zabawiać.

Napisałam też do Kasi (kawiarenka) gdzie miały jechać Karol i Norek (już są zaszczepione i te sprawy) i oczywiście miejsce na nie czeka, tylko na razie jeszcze ekipa okna wymienia.
Po zdjęciach jakie dostałam to HOHO :smokin: już Was zachęcam w odwiedziny.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto cze 26, 2018 14:57 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

A w jakim mieście będzie ta kawiarenka, bo chyba nie ogarnelam :oops:
I w sumie tylko te dwa pojadą, może jeszcze kto..?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 214 gości