nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 06, 2017 11:49 nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

Witam, mam w domu 8-letniego kota (dotąd był jedynakiem w domu) znalezionym na ulicy w wieku koło 2-3 tygodnia życia, sam bez matki czy rodzeństwa. Przygarnęłam kota, opiekowałam się i tak żyliśmy spokojnie...do czasu ;) Od około miesiąca mam małego kotka w wieku koło 3-4 miesięcy. Młody kotek zaadoptował się w domu. Młody kot akceptuje starego, chce się z nim bawić, niestety stary kot podczas takiej zabawy ucieka przed nowym i np wskakuje na krzesło skąd obserwuje jak tamten się bawi. Jak pomóc staremu kotu by nie uciekał i nie bał się. Czy niestety trzeba będzie oddać malucha??

aguszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Pt sty 06, 2017 11:36

Post » Pt sty 06, 2017 13:57 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

uzbroić się w cierpliwość, to że stary kot ucieka na krzesło i patrzy to chyba najmniejszy problem jaki może się pojawić przy dokoceniu ;)
rezydent po prostu nie chce się bawić (to niekoniecznie strach), albo potrzebuje więcej czasu na zaakceptowanie nowego domownika. poczytaj forum, są podpowiedzi jak zapoznawać zwierzaki, co robić aby czuły się bezpieczne i bardziej otwarte na zmiany.

natomiast to na co trzeba zwrócić uwagę, to czy nie pojawią się jakieś problemy zdrowotne u "starego" - posikiwanie, krwiomocz... bo też i taka może być reakcja na stres.
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pt sty 06, 2017 16:46 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

aguszka pisze:Witam, mam w domu 8-letniego kota (dotąd był jedynakiem w domu) znalezionym na ulicy w wieku koło 2-3 tygodnia życia, sam bez matki czy rodzeństwa. Przygarnęłam kota, opiekowałam się i tak żyliśmy spokojnie...do czasu ;) Od około miesiąca mam małego kotka w wieku koło 3-4 miesięcy. Młody kotek zaadoptował się w domu. Młody kot akceptuje starego, chce się z nim bawić, niestety stary kot podczas takiej zabawy ucieka przed nowym i np wskakuje na krzesło skąd obserwuje jak tamten się bawi. Jak pomóc staremu kotu by nie uciekał i nie bał się. Czy niestety trzeba będzie oddać malucha??


Napiszę Ci aguszka co osobiście uważam za bardzo ważne.
Miałam do adopcji około półrocznego Tygryska i odezwał się pan, który chciał do towarzystwa swojego około rocznego koteczka przyjaciela do zabaw.
A dlaczego?
Bo miał też w domu starszą około 14-15 letnią koteczkę schorowaną, z którą to koteczką ten młodziaszek chciał się po prostu bawić, a starsza pani na to ochoty w tym wieku już nie miała. Adopcja doszła do skutku i kocurki bardzo się polubiły dając spokój starszej koteczce.
Oczywiście gdy kotki spały to szła do nich i wtulała się w ich futerka viewtopic.php?f=1&t=172120&p=11410678&hilit=Tygrysek+w+domku#p11410678
W grudniu czyli miesiąc temu ta starsza trikolorka odeszła['] ale te dwa pozostałe mają siebie i swojego pana który o nich się troszczy i je bardzo kocha.
Chciałabym, aby wszystkie domki pomyślały w ten sposób jak ten pan, a osobiście dla mnie, to jest najlepszy dom na świecie jaki dostał mój były podopieczny Tygrysek.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 08, 2017 12:40 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

Dalej bez zmian u kotków aguszka?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 15, 2017 12:55 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

mała zmiana, stary jakby mniej się bał i zaczyna akceptować młodego..

aguszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Pt sty 06, 2017 11:36

Post » Nie sty 15, 2017 12:59 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

mała zmiana, "stary" kot zaczyna akceptować młodego...choć i czasem pokaże młodemu gdzie jego miejsce ;)

Anna61 pisze:Dalej bez zmian u kotków aguszka?

aguszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Pt sty 06, 2017 11:36

Post » Pon sty 16, 2017 19:47 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

Młody chciałby się pobawić.....
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 20, 2017 21:37 Re: nowy kot w domu, jak pomóc staremu kotu

"stary" kot nie ma problemów zdrowotnych jak napisałeś

natomiast to na co trzeba zwrócić uwagę, to czy nie pojawią się jakieś problemy zdrowotne u "starego" - posikiwanie, krwiomocz... bo też i taka może być reakcja na stres.[/quote]

aguszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Pt sty 06, 2017 11:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lukrecja14 i 251 gości