Misia Fiv+ZDROWE dzieci- białaczkowy kocurek z Mrzeżyna[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 07, 2017 14:39 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Kolejny lekarz i kolene celowanie w suchy FIP :crying: albo zapalenie OUN reagujące na sterydy.
Dziś Nelcia znów ponad 40st.temp. Zarzuca tyłem jak idzie, nie idzie całkiem normalnie.
Kroplówka,dexaven.Antybiotyk zarzucamy,bo nic nie daje.
Kończę póki co diagnozowanie tej kociny. Leczymy objawowo.
Obrazek

Martwię się teraz najwięcej,by inne koty nie złapały...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob sty 07, 2017 16:56 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

tabo10 a jaki antybiotyk miała? Trzymam mocne kciuki i jestem z Wami cały czas

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Sob sty 07, 2017 17:37 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

W zeszłym roku 3 lub 4 razy miałam u podrostków takie objawy z podejrzeniem FIPa (co się niestety za każdym razem potwierdzało sekcyjnie), do tego starszą kotkę z silnymi objawami neurologicznymi (u niej ostatecznie byl to guz mózgu) i za każdym razem dawałam i steryd (przy czym jednak najczęściej Encortolon w tabl, bo najłatwiej było określić działającą w danym momencie dawkę) i antybiotyk przenikający barierę krew-mózg (u nas był to Sul-tridin).
Antybiotyk działał osłonowo, ale dawał też szansę, że gdyby był to jednak jakiś stan bakteryjny w mózgu, to by go zwalczał (bo przy FIPie przecież aż do sekcji nie wiadomo niczego na 100%).
Ja z antybiotyku bym nie rezygnowała.

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 07, 2017 18:00 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Hania66 pisze:W zeszłym roku 3 lub 4 razy miałam u podrostków takie objawy z podejrzeniem FIPa (co się niestety za każdym razem potwierdzało sekcyjnie), do tego starszą kotkę z silnymi objawami neurologicznymi (u niej ostatecznie byl to guz mózgu) i za każdym razem dawałam i steryd (przy czym jednak najczęściej Encortolon w tabl, bo najłatwiej było określić działającą w danym momencie dawkę) i antybiotyk przenikający barierę krew-mózg (u nas był to Sul-tridin).
Antybiotyk działał osłonowo, ale dawał też szansę, że gdyby był to jednak jakiś stan bakteryjny w mózgu, to by go zwalczał (bo przy FIPie przecież aż do sekcji nie wiadomo niczego na 100%).
Ja z antybiotyku bym nie rezygnowała.


dokładnie tak

zastanowiłabym się nad biodacyną w kombinacji
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Sob sty 07, 2017 18:03 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Dostawała Lincospektin. Hania,czy inne koty się zarazily?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob sty 07, 2017 18:19 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Wg nauki FIP nie jest zakaźny. U mnie, przy ogólnie dużej liczbie kotów, w tym wielu miotach z jednego sezonu, zachorowało i zmarło w ciągu prawie roku kilkanaścioro, ale wszystko były to młode wśród rodzeństwa, nikt z pojedyńczych starszych. Zresztą wiem o kilku takich sytuacjach na przestrzeni ostatnich kilku lat w innych większych dt.

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 07, 2017 18:26 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Fip nie zaraża,ale koronawirus tak. Mam różne info o tym i łeb mi pęka. Arcano,nie podnoś ogłoszeń proszę.Nie sam rady teraz obsłużyć żadnej adopcji,nikogo zaprosić,ani nawet miło rozmawiać tel.z potencjalnymi domkami. Narazie wysiadam psych.i fiz.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob sty 07, 2017 19:05 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

Zobacz to.Renia ( pirulasińska) mi to napisała, kiedy było podejrzenie FIP u mojego Freda.Otwórz link.


Post » Śro lut 04, 2015 12:08 Re: Fredzio, 3-miesięczny rudo-biały kociak.Chory, w szpital
Jeśli wet ma na myśli test płytkowy na obecność przeciwciał koronawirusa, to rzeczywiście szkoda kasy. Natomiast warto byłoby zrobić kompleksowe badania krwi pod tym kątem: oznaczyć poziom przeciwciał FCoV, poziom limfocytów, czerwonych ciałek krwi, hematokrytu, bilirubiny, białek, stosunek albumin do globulin. Na podstawie tego można FIP albo wykluczyć, albo stwierdzić, że jest prawdopodobny, 100% pewnej diagnozy nie ma nigdy. Bada się też płyn mózgowo-rdzeniowy na obecność wirusa (PCR), robi punkcję powiększonego węzła chłonnego w tym samym celu, ale to są już badania bardziej inwazyjne. Tu jest link do algorytmu diagnozowania FIPa: http://www.dr-addie.com/downloads/FIPdi ... wchart.pdf , dość skomplikowane... Nie wszyscy weci się na tym znają, czasem trzeba im podpowiedzieć...
http://www.catvirus.com/downloads/FIPdi ... wchart.pdf

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 07, 2017 20:13 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

nie wiem czemu wet zrezygnowała z antybiotyku w ogóle jak nie postawiono diagnozy żadnej. Jestem przekonana że to błąd. Stosunek albumin do globulin jest bardzo wysoki, nie fipowy.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Sob sty 07, 2017 20:48 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

Asia2 , nie ma 100% diagnozy,bo przy suchym Fipie,a taki podejrzewa już kolejny wet,potwierdzenie daje tylko sekcja pośmiertnie.Przyżyciowo się go nie stwierdza ostatecznie.Antybiotyk tu nie pomaga. Stosunek a/g nie zawsze daje odp. czy to Fip. U koteczki jest 0,6. Do 0,4 to prawdopodobnie Fip,pow.0,8 prawdopodobnie nie Fip. Ona jest w czarnej dziurze z tym wynikiem.Ani tak,ani nie. Objawy neurologiczne i utrzymująca się gorączka ,anoreksja, wiek dają podejrzenie Fip. Antybiotyk nie działał,przy wirusie nie zadziała,steryd też przestaje... Tyle się nauczyłam przez ostatnie dni.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob sty 07, 2017 20:52 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

A badanie płynu mózgowo-rdzeniowego? Ono daje chyba jednoznaczny wynik?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 07, 2017 22:47 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

Zgadzam się z asia2. Właśnie dlatego, że nie wiadomo na pewno czy to FIP, antybiotyk powinien być podawany, bo jeśli to nie jest FIP, to może pomóc zwalczyć infekcję. A na pewno nie zaszkodzi. Tylko koniecznie musi przekraczać tę barierę krew/mózg.
Przy leczeniu chorób ze str. OUN do zastosowania są właściwie tylko steryd i antybiotyk, więc jeśli nie udaje się zdiagnozować niczego na pewno (albo nie ma na to możliwości/środków) takie leczenie jest wskazane, bo jest szansa, ze może pomóc.
W zeszłym roku odwiedziłam kilku neurologów (w tym Olkowskiego i Kalinowskiego) szukając ratunku dla chorych kotów i od wszystkich słyszałam tę wersję postępowania (podobno u ludzi jest tak samo).
Antybiotyk był do końca, a steryd zwiększaliśmy w miarę jak działanie stawało się coraz słabsze. U małej Niobe kazali mi podawać nawet czterokrotną normalną dawkę, którą stosuje się tylko w wyjątkowych przypadkach, a po złej reakcji na Sul-tridin (objawy neurologiczne momentalnie po zastrzyku bardzo się nasiliły) dostawała Marbocyl. Niestety też był to FIP.

A, i jeszcze, jeśli kot dostaje już steryd, nie ma sensu pobierać płynu mózgowo-rdzeniowego, bo obraz będzie zafałszowany.

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 08, 2017 6:30 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

Naprawdę nikt nie rozumie,że koteczka dostawała antybiotyk?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie sty 08, 2017 6:57 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

Nie znam się, ale ludzie piszą o antybiotyku, który "przekracza barierę krew/mózg", cokolwiek to znaczy.
Proszę, otwórz link, zobacz, co tam jest napisane.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie sty 08, 2017 7:48 Re: Nel - prawdopodobnie FIP :(

tabo10 pisze:Naprawdę nikt nie rozumie,że koteczka dostawała antybiotyk?

Ale już nie dostaje i o to chodzi. To, że nie pomógł nie oznacza,że należy przestać. Tylko należy go zmienić na taki jakie dziewczyny podpowiadają. Nie masz nic do stracenia. A o zawalczenie bardzo wiele.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, skaz i 215 gości