Adopcja kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 29, 2016 13:58 Re: Adopcja kota

Ja ciągle szukam kota i powoli kompletuję wyprawkę. Jest jeden w fundacji który pasuje charakterem i do mnie i do stylu życia, ponad roczny, ale nie jest jeszcze wykastrowany. Ja bym bardzo chętnie wzięła kota od kogoś z forum, ale jednak ciężko tak z dystansem, dowożeniem, odbieraniem i tak dalej.

winstone

 
Posty: 32
Od: Sob sie 06, 2016 22:52

Post » Pon sie 29, 2016 19:02 Re: Adopcja kota

Myślę, że masz dużo potrzebujących kotów w okolicy. A jakieś schronisko? A kot starszy niż roczny?
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Wto sie 30, 2016 9:59 Re: Adopcja kota

Stomachari pisze:Ale ograniczniki sprawiają, że nie ma się okna otwartego uchylnie na maksimum, czy tak?


Nie Stomachari, ograniczniki z Ikea sa po to zeby w ogole nie otwierac okna uchylnie tylko w zwyly sposob -- ogranczyc kąt otwarcia.
W tak otwartym oknie kot sie nie zawiesi, poniewaz szczelina na całej wysokosci okna jest jednakowej szerokosci, a w uchylnym u gory masz szerzej, a na dole wąsko. Kot wlazi gora gdzie szeroko, opada w dol i utyka.
Ja tez stosuje te ograniczniki i jestem zadowolona. Otwor ustawilam na mniejszy od glowy kota, gdyz powszechnie wiadomo przejdzie glowa to i caly kot.
Miałam te kratki z zoo+, ale na moje okno byly za krótkie i tak pozostawały dziury.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto sie 30, 2016 13:04 Re: Adopcja kota

My używamy tych ograniczników z Ikea. Do tego osiatkowany balkon od góry do dołu, chociaż na osiedlu również na I piętrze są koty niewychodzące bez zabezpieczonych balkonów. My jednak chcieliśmy, aby kotki na pewno były bezpieczne i nie wychodziły. Bez siatki - próbowałyby na pewno.
Wystarczy nam stresu jak są otwierane drzwi wejściowe do mieszkania, bo od razu liczymy czy żadna nie wyszła z domu.
My zaczynaliśmy od jednego kotka, ale chyba już w chwili zabierania pierwszej wiedzieliśmy, że jeden kot to smutny kot. Dodatkowo pomyśleliśmy, że im wcześniej się dokocimy, tym będzie to dla starszej łatwiejsze.
U nas była wyznacznikiem rasa (DRX) z uwagi na alergię dziecka. Do tematu zbieraliśmy się dwa lata, aż do dnia gdy zobaczyłam ogłoszenie o starszej koteczce. Na tle innych wyglądała jakby ją coś zjadło i wypluło, po wielu porodach, z wiszącą skórą itd. Dodatkowo wiedziałam, że raczej nie będą się po nią ustawiać kolejki. Gdy nasz weterynarz ja ogarnął powiedział, że przydałoby się jej towarzystwo. Długo nie czekała :) Niedługo w przedpokoju pojawiła się druga koteczka :)

gusiek1

 
Posty: 1662
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 30, 2016 21:19 Re: Adopcja kota

Aha, ograniczniki na okno otwierane normalnie, ok.
U mnie by się nie sprawdziły, bo koty dostatecznie małe, że nie wietrzyłoby się dostatecznie, nie mówiąc o tym, że wtedy wiatr jest nakierowany w stronę, w którą okno jest otwarte, co zazwyczaj oznacza u mnie zawianie ludzi/zwierząt. Ale przyjmuję, że u innych ograniczniki lepiej się sprawdzają niż kratki :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto wrz 13, 2016 17:06 Re: Adopcja kota

Zamówiłam już ogranicznik, transporter, kuwetę, teraz czas na drapak - czy 50 cm wystarczy, czy lepiej więcej? Czy zwykły drapak bez dodatków jest ok, czy może lepiej taki drapak z balkonikiem, zabawkami itd?

winstone

 
Posty: 32
Od: Sob sie 06, 2016 22:52

Post » Wto wrz 13, 2016 17:09 Re: Adopcja kota

Jeśli to dorosły kot, to sugeruję nieco wyższy drapak z jakąś budką, hamaczki czy rury nie zawsze się sprawdzają. Zabawki nie są potrzebne, to raczej atrakcja dla maluchów.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto wrz 13, 2016 17:14 Re: Adopcja kota

70-80 cm wysokość, czy raczej 100+?

winstone

 
Posty: 32
Od: Sob sie 06, 2016 22:52

Post » Wto wrz 13, 2016 17:18 Re: Adopcja kota

100-120 z pewnością starczy. Chociaż drapak to inwestycja na dłużej, można się pokusić o taki 150-160, stabilny i mocny.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro wrz 14, 2016 19:13 Re: Adopcja kota

Drapak płaski przykręcany do ściany jest moim zdaniem najlepszy jeśli chodzi o samą kwestię drapania. Natomiast "drzewka dla kotów" (jak to się na obcojęzycznych stronach nazywa) to im wyższe, tym lepsze. Jeśli kot lubi wysoko wchodzić (a większość lubi), to 140 cm jest już mało.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro wrz 28, 2016 13:54 Re: Adopcja kota

Czy ktos miał lub może cos powiedzieć na temat tego drapaka? http://allegro.pl/show_item.php?item=5923994049

winstone

 
Posty: 32
Od: Sob sie 06, 2016 22:52

Post » Śro wrz 28, 2016 14:06 Re: Adopcja kota

Nie znam tego modelu, ale prawdę powiedziawszy nie wiem, czemu tyle kosztuje. Dla mnie trochę drogo jak na jeden słupek z siedziskiem i linką sizalową.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro wrz 28, 2016 17:19 Re: Adopcja kota

Nie wazne jaki drapak.wazne-gdzie.jesli bedzie stal w kacie,czy pokoju z ktorego sie nie korzysta,to kot go nie bedzie uzywal.
Ja mam drapaki-domki,z tektury
Mam je w przejsciu i czasem sama je drapie.bo koty na nich nie tyle ostrza pazury,co znacza terytorium.za 15zl sa drapaki tekturowe,ktore mozesz polozyc,albo przykleic do sciany:)
Pisze o tekturowych,bo u mnie sie sprawdzily...
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 28, 2016 17:39 Re: Adopcja kota

Tak naprawdę to przy kocie właściwym wyjdzie co go rajcuje - czy drapak kartonowy, sizalowy, czy zwykły pieniek, czy leżący, czy wiszący i jak wysoko - trzeba się przygotować psychicznie na wszystko :wink: . Na upartego to mając umiejętności i materiały, mozna samemu zbudować kotu catcondo (http://iheartcats.com/10-cool-diy-cat-trees/)
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw wrz 29, 2016 9:59 Re: Adopcja kota

To znaczy ja mam już ten drapak, chcę kupić jeszcze inny ale później, ale czekałam na jakieś komentarze, bo strasznie się chwieje i nie wiem czy źle przymocowałam podstawę czy taki po prostu jest, a wiem że kot takiego nie lubi i się może zrazić.

winstone

 
Posty: 32
Od: Sob sie 06, 2016 22:52

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: agatela, Chanelka, dorcia44, Google [Bot], kasiek1510, misiulka, ryniek, Silverblue, Vi i 543 gości