Powszechna Sterylizacja N°3

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 09, 2016 17:39 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Super, poczęstuję się ulotkami :)

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro lut 10, 2016 2:52 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

magdalena99 pisze:Przelałam dziś kwotę 100 zł z bazarku
viewtopic.php?f=20&t=173281


Dzięki! :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro lut 10, 2016 17:40 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - już 1602 koty po zabiegach

Chiara pisze:Zapłaciłam

320 zł za sterylizację kotów z Boszkowa Letniska - kocic N°1581, N°1582 i kocurów N°1583 i N°1584 ( FV FS/16/1/10 z dnia 28.01.2016 na kwotę 320 zł )



Pani Karolina odzywa się co kilka tygodni informując ile kotów wolno żyjących z Boszkowa właśnie ciachnęła i prosi o refundację. No to refundujemy. :D

Obrazek

Obrazek

Zawsze dostaję serię zdjęć w stylu Kuby Rozpruwacza. Zbliżenia co wycięli, wyciąganie macicy, jądra na bandażu... :strach: :strach: Ze współczucia dla lekarzy, którzy wykonują skomplikowaną dokumentację dla jednego widza pisałam, że nie trzeba, że wierzę, że wystarczą zdjęcia radosnych kotów w miejscu bytowania, ale tym razem też dostałam...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro lut 10, 2016 18:08 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - już 1602 koty po zabiegach

Chiara pisze:Zawsze dostaję serię zdjęć w stylu Kuby Rozpruwacza. Zbliżenia co wycięli, wyciąganie macicy, jądra na bandażu... :strach: :strach: Ze współczucia dla lekarzy, którzy wykonują skomplikowaną dokumentację dla jednego widza pisałam, że nie trzeba, że wierzę, że wystarczą zdjęcia radosnych kotów w miejscu bytowania, ale tym razem też dostałam...


:ryk: :ryk:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Śro lut 10, 2016 18:42 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Dobrze, że nie muszę oglądać tutaj wyciągania macicy :P
A propos sterylizacji: http://www.akcjasterylizacji.pl/
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Czw lut 11, 2016 0:48 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - 1 401 kotów po zabiegach!

michalinadzordz pisze:
Chiara pisze:
michalinadzordz pisze:Hejo! Zwracam się do Was w imieniu mojej dawnej koleżanki z liceum. Pochodzi ze wsi oddalonej o ok. 15 km od mojej rodzinnej Zduńskiej Woli. Do jej sąsiadki przyplątała się bezdomna kotka, okociła się. Mieszka w chlewni - cuchnie okrutnie ale jest karmiona i ma ciepłe schronienie. Okociła się, malce były 3, jednemu koleżanka znalazła już dom. Na wsi tacy weterynarze, że myślałam, że się przewrócę jak mi opowiadała. Weterynarz nie odpchlił kotów, po których skacze całe stado pcheł i nie potrafił określić płci kociąt, które mają 3 mies. "bo nie umie". Ręce opadają... Koleżanka zajmie się odpchleniem na własną rękę. Dowiedziała się o PS dodając ogłoszenia dla malców. Bardzo chciałaby wysterylizować kotkę, maluchom szuka domów. Poprosiłam żeby obdzwoniła wszystkich weterynarzy w Zduńskiej Woli. Ceny w 2 lecznicach to 150 zł z wizytą kontrolną w cenie, trzecia lecznica 120 zł + 20 zł za wizytę kontrolną. Ten wet, który sterylizuje po 120 zł robi to bardzo dobrze, ma podpisaną umowę z Urzędem Misata Zduńska Wola ale niestety ta wieś nie załapie się na sterylizację na koszt UM. To nawet nie jest ta sama gmina... Czy koleżanka może liczyć na pomoc w sfinansowaniu sterylizacji?

Bardzo chciałabym jej pomóc, już 2 kotki z jej wsi udało mi się wysterylizować ale niestety w tym momencie nie mamy funduszy na sterylizację kolejnej :(

Będę wdzięczna za odpowiedż.
Pozdrawiam, Michalina.


Dobrze, pomożemy. Przyślij mi adres email na pw.

Jak się nazywa ta wieś ?

Wieś Strońsko w gminie Zapolice. Już ślę PW.
Dziękuję :1luvu:



Koteczka już szczęśliwie po zabiegu. :D :D :piwa:

Obrazek

Obrazek

Za sterylizację kotki N°1608 ze Strońska zapłaciłąm 108 zł ( FV 2/2016 z dnia 18.01.2016 na kwotę 108 zł ).

Zaproponowałam pomoc PS innym kotom w tej wsi. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw lut 11, 2016 9:57 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

O matko, jakie brudasy. Na wiosnę pewnie się domyją ;)
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Czw lut 11, 2016 10:25 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Chlewnia to nie salon :wink:
Biedulki małe :201461
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4572
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Czw lut 11, 2016 10:53 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - 1 401 kotów po zabiegach!

Chiara pisze:
michalinadzordz pisze:
Chiara pisze:
michalinadzordz pisze:Hejo! Zwracam się do Was w imieniu mojej dawnej koleżanki z liceum. Pochodzi ze wsi oddalonej o ok. 15 km od mojej rodzinnej Zduńskiej Woli. Do jej sąsiadki przyplątała się bezdomna kotka, okociła się. Mieszka w chlewni - cuchnie okrutnie ale jest karmiona i ma ciepłe schronienie. Okociła się, malce były 3, jednemu koleżanka znalazła już dom. Na wsi tacy weterynarze, że myślałam, że się przewrócę jak mi opowiadała. Weterynarz nie odpchlił kotów, po których skacze całe stado pcheł i nie potrafił określić płci kociąt, które mają 3 mies. "bo nie umie". Ręce opadają... Koleżanka zajmie się odpchleniem na własną rękę. Dowiedziała się o PS dodając ogłoszenia dla malców. Bardzo chciałaby wysterylizować kotkę, maluchom szuka domów. Poprosiłam żeby obdzwoniła wszystkich weterynarzy w Zduńskiej Woli. Ceny w 2 lecznicach to 150 zł z wizytą kontrolną w cenie, trzecia lecznica 120 zł + 20 zł za wizytę kontrolną. Ten wet, który sterylizuje po 120 zł robi to bardzo dobrze, ma podpisaną umowę z Urzędem Misata Zduńska Wola ale niestety ta wieś nie załapie się na sterylizację na koszt UM. To nawet nie jest ta sama gmina... Czy koleżanka może liczyć na pomoc w sfinansowaniu sterylizacji?

Bardzo chciałabym jej pomóc, już 2 kotki z jej wsi udało mi się wysterylizować ale niestety w tym momencie nie mamy funduszy na sterylizację kolejnej :(

Będę wdzięczna za odpowiedż.
Pozdrawiam, Michalina.


Dobrze, pomożemy. Przyślij mi adres email na pw.

Jak się nazywa ta wieś ?


Wieś Strońsko w gminie Zapolice. Już ślę PW.
Dziękuję :1luvu:



Koteczka już szczęśliwie po zabiegu. :D :D :piwa:

Obrazek

Obrazek

Za sterylizację kotki N°1608 ze Strońska zapłaciłąm 108 zł ( FV 2/2016 z dnia 18.01.2016 na kwotę 108 zł ).

Zaproponowałam pomoc PS innym kotom w tej wsi. :ok:

Czy ten wet usunął wszystko tj macicę tez a nie tylko same jajniki? Taka mała ranka pooperacyjna...
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lut 11, 2016 11:28 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

u mnie taką "dziurką" wyciąga się wszystko, zakładając, że kotka jest zdrowa i nie w ciąży.
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw lut 11, 2016 13:26 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Tak, ten wet jest bardzo sprawny, tnie na talony w gminie obok i jest ceniony wśród kociarzy. Miejscowy się niestety nie nadawał...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw lut 11, 2016 22:58 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Tez kiedys uważałam ze znalazłam najlepszego weta i nie wnikałam jak to robi. Cieszyłam się, ze laparoskopowo, ze mała dziurka i że kotki szybko dochodza do siebie bez kaftaników i po 10 latach podczas USG u Marcińskiego dowiedziała się, ze kotka ma nadal macicę. A inna wetka mi powiedziała, że mała dziurka i laparoskopowo to znaczy że wet szydełkiem wyszarpuje/wyrywa a nie wycina. Od tego czasu już nie ufam tym którzy robią maleńkie nacięcia. Ten sam wet w tym roku proponowała mojej koleżance kastrację jej suczki owczarka niemieckiego tez laparoskopowo i tylko usunięcie jajników. To co kiedys było niby nowoczesne i nowatorskie teraz jest krytykowane.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lut 12, 2016 1:56 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Ewa.KM pisze:Tez kiedys uważałam ze znalazłam najlepszego weta i nie wnikałam jak to robi. Cieszyłam się, ze laparoskopowo, ze mała dziurka i że kotki szybko dochodza do siebie bez kaftaników i po 10 latach podczas USG u Marcińskiego dowiedziała się, ze kotka ma nadal macicę. A inna wetka mi powiedziała, że mała dziurka i laparoskopowo to znaczy że wet szydełkiem wyszarpuje/wyrywa a nie wycina. Od tego czasu już nie ufam tym którzy robią maleńkie nacięcia. Ten sam wet w tym roku proponowała mojej koleżance kastrację jej suczki owczarka niemieckiego tez laparoskopowo i tylko usunięcie jajników. To co kiedys było niby nowoczesne i nowatorskie teraz jest krytykowane.


A ja nadal będę ufać, że weterynarze, którzy mówią, że sterylizują wykonują zabieg.

Mam pewną słabość do kryminałów - skandynawskie hobby i idąc podobnym tokiem rozumowania możemy wykreować jeszcze ciekawsze hipotezy.

Pewne jednak jest tylko jedno. Gdyby ten wet nam nie pomógł za kilka tygodni pojawiłoby się w chlweni kolejne stado brudnych kociąt.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt lut 12, 2016 8:01 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

Zapraszam na bazarek różności dla PS:

viewtopic.php?f=20&t=173452

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Pt lut 12, 2016 10:43 Re: Powszechna Sterylizacja N°3 - ostatni dzwonek przed wios

widziałam taki zabieg - małe cięcie, wyjęcie macicy i reszty odpowiednim narzędziem (faktycznie trochę jak szydełko wygląda :) ) wycięcie tegoż i zaszycie. Tak to wyglądało o moich kotek. Macica zdrowej, szczególnie młodej kotki jest naprawdę mała.
Nikt niczego nie wyrywał / nie wyszarpywał.
A znam też przypadki dużego cięcia (chyba dla wygody...) i pozostawiania np jajników! To dopiero jazda.
Tak więc najwięcej zależy od wiedzy i umiejętności lekarza.
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 291 gości