SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 08, 2015 16:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Patmol dziękuje poczytam. I wlasnie o to chodzi, żeby było pyszne, czyli Hunter jak narazie wygrywa.
Edit: przeczytałam i znalazłam tam odnośnik to tego http://ekozwierzak.blogspot.fr/2012/05/ ... sosia.html
Hunter wypada najgorzej :( Według tych tabelek to nawet Brit od niego lepszy.


Amandzia. Ja milych doswiadczen z tymi karmami nie mam. Ale tylko dlatego, ze kotu smak nie podszel. Lepsza jakościowo z nich Acana.
Krztalt TOTW takie nieduze krażki, ale bardzo twarde. Inne karmy sa bardziej kruche. TOTW ma chyba ciut mniejsze chrupki od Acany. Nie pamiętam dokładnie Acany bo to było rok temu.

Ale moja opinia się nie sugeruj. Niektóre koty bardzo lubia te karmy. I naprawdę chetnie jedzą. Jeśli masz wątpliwosci kup probki Acany. Nie kupuj wora 2,27 bo, co z tym zrobisz jeśli nie podejdzie kotkowi smak. TOTW probek nigdzie nie widzialam, ale ja Ci mogę troche dac. Odezwij się na pv jeśli chcesz.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pt paź 09, 2015 16:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

boguska_t pisze:Ja dodaję drożdże piwne do surowego mięsa. Na początku nie chętnie jadły ale już się przyzwyczaiły i nie grymaszą. Od kiedy je dodaję widzę znaczną poprawę jakości futra :) mniej wypada. Drożdże są mega dawką witamin z grupy B. Raczej nie poprawiają smaku karmy czy mięsa...


Bogusia powiedz mi na ile starcza opakowanie 100gram drozdzy Lunderland przy 1 kocie? Jak długo mogą być przechowywane po otwarciu?
Olej wiem - 8 tygodni. Ale drozdzy nikt nigdzie nie podaje.
I napisz jeszcze czy probowalas, tzn Twój kotek wiorkow z dorsza Lunderland. Co, o nich sadzisz ? Czy smakuja zwierzakom? I ile można to przchowywac po otwarciu?
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pt paź 09, 2015 18:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Ja mam drożdże otwarte już ponad 2 miesiące. Nic się z nimi nie dzieje chyba, że kapnie mi tam woda to robi się taka mala kuleczka, którą wyjmuję. Nie ma na opakowaniu podanej daty ważności po otwarciu. Dodaje na oko po 1/5 łyżeczki do mięsa co 2-3 dni na 2 koty. Jak dawałam prawidłową dawkę 1g na kota to nie chciały jeść (chyba za dużo było i smak mięsa za mocno zmieniało) Pachną intensywnie. Zostało mi ok 2/3 opakowania.
Wiorków nie dawałam ale dawałam mini nagetsy z dorsza, chrupały ale szału nie było.
Tak wyglądają drożdże po 2 miesiącach

Obrazek
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob paź 10, 2015 9:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Dziekuję Bogusiu. Bałam się, ze może być tak jak z olejem. Tylko 8 tygodni, bo potem traci właściwości. Ale skoro nawet na opakowaniu nie ma informacji, to ok.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Sob paź 10, 2015 14:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Chyba już wiem czemu mój kot, nie cial jesc ostatnio zakupionego w zooplus TOTW. Nie będę się powtarzac to linka wklejam. viewtopic.php?f=8&t=162218&p=11254024#p11254024

Strona 105

Przy okazjo odwoluje, chec dania komus na spróbowanie, która na tym watku gdzies wyraziłam - chyba ze na własne ryzyko.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pt paź 16, 2015 19:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

kupowaliscie ta nowa karme purizon http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kot/495661 jagniecina z ryba? czy tez taki szał jak w przypadku kurczakowego i sledziowego?
https://www.youtube.com/watch?v=8NIlVyBtopc
Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc.

rest

Avatar użytkownika
 
Posty: 53
Od: Sob gru 27, 2014 17:08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow

Post » Pt paź 16, 2015 19:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

rest pisze:kupowaliscie ta nowa karme purizon http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kot/495661 jagniecina z ryba? czy tez taki szał jak w przypadku kurczakowego i sledziowego?

moje szaleją za jedną i druga, polecam.
:D
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 16, 2015 19:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

masz na mysli caly ten trojpak? http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... bne/406488? moj mial okazje jesc tylko ta kurczakowa i rybna. chce mu kupic jeszcze ta jagniecine ale nie wiem czy mu posmakuje
https://www.youtube.com/watch?v=8NIlVyBtopc
Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc.

rest

Avatar użytkownika
 
Posty: 53
Od: Sob gru 27, 2014 17:08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow

Post » Pt paź 16, 2015 21:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Nie, nieprecyzyjne sie wyraziłam :wink: nie mamy samej ryby, mamy kurczaka i rybę oraz jagnięcine i rybę.
Szaleją za obiema, Acana poszła w odstawke .
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 16, 2015 21:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

ja tez potwierdzam, jagnięcina jest super. Na pierwszym miejscu jest śledź, później jagnięcina a na końcu kurczak.

Patrząc na asortyment Farminy N&D, wkrótce powinien się również pojawić Purizon z takim składem, czyli z dzikiem.

Skład: Świeże mięso z dzika (25%), suszone mięso z dzika (23%), ziemniaki, świeże mięso z kurczaka, suszone mięso z kurczaka, tłuszcz z kurczaka, suszone pełne jaja, suszone mięso z ryb, hydrolizowane białko zwierzęce, olej rybny, włókno grochu, suszona marchew, suszona lucerna, inulina, fruktooligosacharydy, mannanooligosacharydy, suszony owoc granatu, suszone jabłko (0,5%), sproszkowany szpinak, babka płesznik (0,3%), sproszkowana czarna porzeczka, suszona pomarańcza, sproszkowana borówka amerykańska, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, korzeń kurkumy (0,2%), glukozamina, siarczan chondroityny.

Analiza: Białko surowe 44,00%; Oleje i tłuszcze surowe 20,00%; Włókno surowe 1,80%; Popiół surowy 8,70%; Wapń 1,50%; Fosfor 1,00%; Magnez 0,09%; Omega-6 3,40%; Omega-3 0,90%; DHA 0,50%; EPA 0,30%; Glukozamina 1200mg/kg; Chondroityna 900mg/kg.

Nie mogę się doczekać :D

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Sob paź 17, 2015 0:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Czy Purizon jest odpowiedni dla szesnastoletniej kotki?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob paź 17, 2015 11:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

z dzikiem?? :o hahaa to ci dopiero. trzeba bedzie sprobowac :ok:
https://www.youtube.com/watch?v=8NIlVyBtopc
Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc.

rest

Avatar użytkownika
 
Posty: 53
Od: Sob gru 27, 2014 17:08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow

Post » Sob paź 17, 2015 20:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Być może odzywam się w złym wątku, ale jestem tutaj jeszcze nowa i szukam pomocy :)

Od tygodnia jestem właścicielką 9-tygodniowej kotki i zastanawiam się, czym tego mojego malucha karmić. Chwilowo je to, co u poprzednich właścicieli, czyli Brita Care dla kociąt, a ja uzupełniam jej to puszkami Animody Carny (również dla kociąt). Zaczęłam doczytywać na temat kociego żywienia i zastanawiać się, czym chcę ją karmić i wybór wcale nie jest taki prosty jak myślałam, że będzie.
Chwilowo rozważam połączenie suchej karmy Taste of the Wild z puszkami Animody Carny (choć tu obawiam się o jakość puszek i zastanowiłabym się nad przerzuceniem na GranataPet albo Catz Finefood) albo zostanie przy Animodzie Carny (którą młoda chętnie je) i dobranie do tego lepszej suchej karmy, np. firmy Applaws.

I w sumie jeszcze jedno pytanie - jakie mogę zastosować suplementy na poprawę stanu kociej sierści? Mała zapowiada się nam na wyjątkowo futrzaste stworzenie, więc na pewno będę chciała zadbać dodatkowo o sierść.

Mazrena

 
Posty: 6
Od: Wto wrz 22, 2015 9:30

Post » Sob paź 17, 2015 20:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Karmię Brit Care (co prawda nie dla kociąt, wybieramy COCCO albo LILLY) i jestem bardzo zadowolona.
Z kitten mogłabyś przejsć np na Carnilove - chętnie jest jedzony.
moim wszystkim (6 kotów) poprawiła się sierść na tej karmie, skarmiam właśnie 3ci albo 4ty, nie pamiętam teraz ;)

Z puszek Carny są niezłe, z moich obserwacji u kociąt Catz Finefood jest znacznie chętniej jedzony, pachnie lepiej. Ale w kuwetach było ok i po animondzie i po finefood ;)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob paź 17, 2015 22:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

No właśnie ja usłyszałam, że Brit Care jest kiepską karmą... I chciałabym - w miarę możliwości finansowych, bo na taki ZiwiPeak na pewno mnie nie stać - karmić kotę czymś lepszym. No bo wiadomo, że chcę dla niej jak najlepiej teraz już, skoro ma dom i mieszka z nami.

Mazrena

 
Posty: 6
Od: Wto wrz 22, 2015 9:30

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, kasiek1510, magic99, magnificent tree i 513 gości