pampersy dla kota z demencją

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 31, 2015 7:55 pampersy dla kota z demencją

Witam, mój 18 letni kot Izydor cierpi na demencję. Fizycznie nic mu nie dolega, poza tym, że na zmianę pogody sztywno się rusza i nie może już wskakiwać na meble tak jak dawniej. Wszystkie wyniki badań bardzo dobre jak na ten wiek (od dziecka karmiony jest tylko BARFem, myślę, że to dlatego). Poza jednym epizodem zapalenia pęcherza (dawno wyleczone) nigdy na nic nie chorował. Ale niestety zdaniem wetki - i moim - ma demencję.

Objawy właściwie takie same jak u ludzi - mam porównanie, bo zawodowo mam kontakt m. in. z seniorami demencyjnymi. I jednym z takich objawów jest niestety to, że Izydorek sika tam gdzie stoi - nie podsikuje, tylko sika na stojąco, tak jakby był w kuwecie. Mniej więcej wiem, o których porach sika, więc gdy jestem w domu, zanoszę go do kuwety. Ale na czas mojej nieobecności chciałabym zabezpieczać go pampersami. Bardzo Was proszę - może ktoś z Was wie, gdzie mogę kupić takie ustrojstwo i jak je na Izydorze zamontować? Może było już na ten temat na miau - ale nie mogę znaleźć. Może ktoś mi podlinkuje odpowiedni fragment? Będę bardzo, ale to bardzo wdzięczna za pomoc!!!

Nawiasem mówiąc, kot z demencją to smutny widok. :( Są takie dni, kiedy mnie nie poznaje. :( Albo staje na środku pokoju i widać, że nie wie co dalej, co chciał robić, gdzie iść. :(

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon sie 31, 2015 8:33 Re: pampersy dla kota z demencją

Agnieszka, ja nie pomogę w tym temacie, ale muszę napisać: piękny wiek kota!

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon sie 31, 2015 8:50 Re: pampersy dla kota z demencją

Zamontować na kocie jest bardzo łatwo
https://picasaweb.google.com/fandipanda/Majtki
Majteczki nie mają zapięcia tylko gumkę w talii, nie spadają.
Nie muszą być szydelkowe, ja przerabialam też dziecięce majteczki odpowiednio dopasowane (zwężone i skrócony krok) z dorobioną dziurą na ogon.

Problem jest inny.
Jeśli Cię długo nie ma w domu, to raz, że kot będzie chodził mokry, może się odparzyć w mokrym.
A jeśli jeszcze zrobi kupę...
Dwa, ja wkladalam połówkę podpaski...można wlożyć całą dużą podpaskę, ale przy dużym siku, i tak z niej wycieknie, i kot to rozniesie po meblach.
Myślę, że musialabyś poeksperymentować z dużymi podpaskami.

Myślę, że dla takiego kota lepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie mu przestrzeni na czas Twojej nieobecności, np zamknięta kuchnia.
Kot z demencją raczej nie będzie cierpial z powodu ograniczenia mu wolności na kilka godzin.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 31, 2015 8:53 Re: pampersy dla kota z demencją

Ja używałam pieluszek dla psa o rozmiarze S u kotki która absolutnie nie trzymała moczu, dodatkowo przy wskakiwaniu popuszczała nawet nie mając tego świadomości.
Używałam takich http://sklep.apet.pl/king_dog_-_pieluch ... iar_s.html rozmiar S to od 1-4 kg


Ale tak naprawdę można kupić Pampersy dla dziecka i wyciąć otwór na ogonek.
Wiem że są różne rodzaje różnych firm w różnych rozmiarach trzeba poszperać w necie, nie wiem czy są stricte tylko kocie.
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść głęboko w serce. Potem je łamią....Lemur, Gruba, Ciasteczko, Kropka,Nori Bibi...

ObrazekObrazek

marta765

 
Posty: 1469
Od: Pt sie 09, 2013 12:40
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 31, 2015 9:07 Re: pampersy dla kota z demencją

Dziewczyny, strasznie Wam dziękuję! :P

Kaziu, Izydor nie byłby długo sam w pampersie, też już wzięłam pod uwagę możliwość odparzenia. To tylko ma być rozwiązanie "na wypadek Wu".

Wiek faktycznie piękny, na ludzkie przeliczając to pewnie koło 90-tki, cieszę się, że jest tak długo z nami (kupiliśmy go w rok po naszym ślubie). Ale zawsze jest jakieś "ale". Serce mi się czasem ściska, kiedy patrzę na niego, jak tak stoi i patrzy w kąt nie wiadomo dlaczego. Wczoraj chciał wejść na wersalkę i po prostu zsunął się. Staram się go wszędzie przenosić, ponosić, podsadzać, zsadzać, bo wydaje mi się taki kruchy. Na szczęście już wyczuł, że nie jest taki sprawny jak dawniej.

Z drugiej strony mój mąż słusznie mówi, że lepsze jest takie powolne odchodzenie kota, niż gdy kot choruje na raka i w końcu nie ma innej możliwości jak uwolnić go od cierpienia (tak mieliśmy z 12letnim Salomonem).

Napiszę jeszcze raz i załączę zdjęcie Izydora.

Jeszcze raz: wielkie dzięki!

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon sie 31, 2015 9:43 Re: pampersy dla kota z demencją

Chciałam Wam załączyć zdjęcia Ipenia, ale nie przez BBC Code, bo mam je tylko na swoim komputerze. Jak je wrzucić?

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon sie 31, 2015 10:06 Re: pampersy dla kota z demencją

Kazia pisze:Myślę, że dla takiego kota lepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie mu przestrzeni na czas Twojej nieobecności, np zamknięta kuchnia.
Kot z demencją raczej nie będzie cierpial z powodu ograniczenia mu wolności na kilka godzin.


Tez o tym pomyslalam: jesli to kwestia tylko kilku godzin, to moze lepiej zainwestowac w duza klatke wystawowa, wylozyc ja porzadnie podkladami, wlozyc mu jedzonko, wygodne poslanko (takie, ktore w razie czego tez mozna szybko wyprac) i zainstalowac kota na czas nieobecnosci w klatce. Te kilka godzin pewnie i tak przespi, podklady higeniczne ladnie wszystko wchlona i niczego sobie nie odparzy, a przy okazji masz pewnosc, ze przez ten czas nie zrobi sobie krzywdy skaczac na meble.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Pon sie 31, 2015 10:47 Re: pampersy dla kota z demencją

Uzywałam tych http://www.kuchniapupila.pl/kot/czystos ... 1849102790 ale mają strasznie słaby klej

Mój Uterus nie ma ogona, więc chodzi w niemowlęcych.


NIE NASTAWIAJ się na wycinanie dziury na ogon w normalnych pieluchach, one są wypełnione różnymi warstwami, m.in. granulkami silikonu. Wszystko się sypie przez taką dziurę! Ewentualnie możesz próbować okleić dziurę jakimą plastrem samoprzylepnym, ale tu już musiałabyś uważać by ten plaster nie odparzał i nie obcierał ogona.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 31, 2015 11:38 Re: pampersy dla kota z demencją

Dziękuję za dalsze rady :D

Z tym zamykaniem Izydora gdziekolwiek jest o tyle problem, że on nie znosi zamkniętych drzwi i przebywania w zamknięciu. Drze się wówczas dosłownie cały czas, a że jest syjamem, to i głos ma odpowiednio donośny oraz wytrwałość w darciu nieprawdopodobną. (Kto ma syjamy, ten wie o czym mówię :wink: )

Klatki nie próbowałam, ale mam smutne przypuszczenie, że Ipenio będzie za wszelką cenę chciał z niej wyjść, a to u niego oznacza taranowanie głową. Tak po prostu zawsze oswobadza się z zamknięcia. Dlatego przewożę go w miękkim transporterku (materiałowym).

Mam zdjęcia Izydora sprzed dwóch tygodni - chętnie bym go Wam pokazała, ale jak już pisałam wcześniej, mam je tylko siebie na komputerze, a nie wiem jak wrzucić na forum nie korzystając z BBCode

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon sie 31, 2015 16:11 Re: pampersy dla kota z demencją

Agnieszka, dzisiaj bylam w kilku duzych zoologach (co prawda nie w PL), ale w kazdym byly takie pieluchy dla kotow dostepne. Gotowe z wycieciem na ogon.

kociamama321

Avatar użytkownika
 
Posty: 262
Od: Nie cze 21, 2015 16:13

Post » Pon sie 31, 2015 16:19 Re: pampersy dla kota z demencją

Agnieszka2009 pisze:Chciałam Wam załączyć zdjęcia Ipenia, ale nie przez BBC Code, bo mam je tylko na swoim komputerze. Jak je wrzucić?

http://zapodaj.net/
Wybierz zdjęcia na forum , skopiuj link i wklej tutaj
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon sie 31, 2015 16:41 Re: pampersy dla kota z demencją

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 11, 2015 18:55 Re: pampersy dla kota z demencją

<a href=http://zapodaj.net/807e77bd7982b.jpg.html>izydor 1.jpg
<a href=http://zapodaj.net/2e15fbe84bd3a.jpg.html>izydor 2.jpg
<a href=http://zapodaj.net/00f0165a86eb3.jpg.html>matylda.jpg

Nie wiem, czy dobrze to zrobiłam. Na górze dwa razy Izydor, pod spodem Martylda.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57


Post » Pt wrz 11, 2015 19:10 Re: pampersy dla kota z demencją

urocze :1luvu:

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, cvAwaib, florka, Majestic-12 [Bot], qumka, Rudolfa, Silverblue i 532 gości