Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 28, 2015 10:20 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Ja się na Polance dobrze czuję. Ale Asia miała kontakt z neurologami, na pewno lepiej podpowie niż ja. Dąbrowski mi sie kojarzy, ale głowy nie dam. No i do Dąbrowskiego miałabyś blisko.
Do Tomka też dzwoń, popytaj o leki. Jest bardzo empatyczny, ma dobre podejście do kota.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 10:45 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Mobivet ma termin dopiero na piątek, z nimi nie da się więc codziennych zastrzyków umówić.
Zapytam na sąsiedniej ulicy czy mają wszystko co trzeba, to jednak najbliżej i dr Bombrych była zainteresowana przypadkiem Lawendy, pytała o nią i to ona załatwiała badania na toxo z poprzedniej surowicy.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 12:10 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

To mój pierwszy post na forum, podczytuję od kilku miesięcy. Straciłam ukochanego kota w styczniu z powodu rozsianego nowotworu. Czytam twój wątek i dobrze wiem co przeżywasz. Zalogowałam się specjalnie, aby móc coś napisać. Rozważ konsultację diagnozy zapalenia opon mózgowych z innym wetem : niskie leukocyty, brak badania płynu mózgowego- to może nie być na pewno to. Może weź wszystkie badania i płytkę z rezonansu, poszukaj dobrego neurologa i na wszelki wypadek onkologa, skonsultuj nawet bez kota żeby go już nie męczyć. We Wrocławiu dobrym diagnostą jest Hildebrand - to onkolog i mogę go polecić, błyskawicznie zdiagnozował mojego Franka, a wcześniej oglądało go kilku -niby dobrych - lekarzy. Może zadzwoń tam i zapytaj czy mógłby zerknąć na rezonas?Może to jednak guz, którego ucisk powoduje ból i kłopoty z poruszaniem, może jakiś krwiak który narasta i uciska rdzeń ? Czy ona ma gorączkę? U ludzi zapalenie przebiega z gorączką i wymiotami. Wiem ,że jesteś zrozpaczona- bardzo ci współczuję, trzymam za was kciuki.

gosia47

 
Posty: 8
Od: Czw maja 28, 2015 11:49

Post » Czw maja 28, 2015 12:43 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Ej no, wygooglałam sobie tę wetkę i to jest właśnie klinika Dąbrowskiego.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 13:53 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

kashucha pisze:Zjadła odrobinę, dałam jej najpierw wodę rozmieszaną z sokiem z puszki applaws, z dodatkiem beta glukanu i tauryny.
nie wiem czym ją karmić.

http://www.keko.pl/royal-canin-veterina ... o_spo=true
Może kup w lecznicy ten proszek i karm kicię strzykawką.
Trzymam za Was kciuki najmocniej jak tylko to możliwe.
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw maja 28, 2015 13:59 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

izka53 pisze:Ej no, wygooglałam sobie tę wetkę i to jest właśnie klinika Dąbrowskiego.


właśnie stamtąd wracam, dostałam receptę na tramal, a resztę u nich jutro będę kotu podawać, bo nie mają sul-tridinu, mają zamówić.
wetka bardzo fajna, lepsza niż sam właściciel przychodni dr Dąbrowski.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 14:02 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

ankacom pisze:http://www.keko.pl/royal-canin-veterina ... o_spo=true
Może kup w lecznicy ten proszek i karm kicię strzykawką.
Trzymam za Was kciuki najmocniej jak tylko to możliwe.

właśnie zamówiłam, będę mieszać z dobrze zbilansowanymi puszkami i blendować, po czym karmić strzykawką.

Gosia47, nie strasz proszę, że cośtam jeszcze na tym rezonansie jest :(
nie wysyłałam nikomu płytki, zapalenie opon mózgowych jest objawem, nie chorobą (najprawdopodobniej), nie wiadomo co jest przyczyną. Nowotwór byłby chyba bardzo dobrze widoczny na rezonansie, a wet-radiolog, który go robił jest ponoć dobry w swoim fachu.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 14:29 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Canin convelesce to dobry pomysł, może być gerber dla dzieci czysto mięsny bez dodatków - kurczak lub indyk do strzykawki, jest tez taka pasta Aptus reconvalescence wysokoenergetyczna. Najlepiej znaleźć zaufanego weterynarza, który udzieli wskazówek dotyczący leczenia, a na zastrzyki poprosić kogoś do domu, kto ma w ofercie takie wizyty. Przepraszam , absolutnie nie chciałam cię straszyć. Mam po prostu złe doświadczenia ,mój kot miał guza wielkości cytryny pod powłokami brzusznymi , przerzuty do płuc , dwóch weterynarzy widziało zakłaczenie, po pobieżnym obmacaniu kota i astmę na zdjęciu rtg płuc. Fakt, guz nie rzucał się w oczy, bo Franek był długowłosy. Po prostu rozważ pokazanie tej płytki z rezonansem jeszcze dobremu weterynarzowi, najlepiej ze specjalizacją z neurologii i onkologii. Wiem, że jesteś zagubiona i przerażana. Teraz tak się czułam. Trzymam za was kciuki dziewczyny.

gosia47

 
Posty: 8
Od: Czw maja 28, 2015 11:49

Post » Czw maja 28, 2015 19:50 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

gosia47 pisze:jest tez taka pasta Aptus reconvalescence wysokoenergetyczna. Najlepiej znaleźć zaufanego weterynarza, który udzieli wskazówek dotyczący leczenia, a na zastrzyki poprosić kogoś do domu, kto ma w ofercie takie wizyty.


Na pewno w niedzielę nauczę się sama robić zastrzyki, myślę, że to żadna filozofia, TŻ mówi, że sam da radę, ja sie mogę nieco lękać, że skrzywdzę mojego kociaka ale on jest zdecydowany. Dzwoniłam do mobilnego weta ale nie ma z nim gwarancji kontynuacji codziennych zastrzyków o podobnej porze, a najbliższy termin na piątek.
Wiem, że wiele osób robi kotom zastrzyki samemu w domu, to na pewno najmniejszy stres dla kota.

Aptus reconvalescent cat wydaje się lepszy niz RC Convalescence, nie znałam go wczesniej. tu link dla ciekawych: https://animalia.pl/aptus-reconvalescen ... oly/16636/ Muszę kupić Lawendzie.

Odkąd ją zabrałam z kliniki jej ogon był nieruchomy. teraz macha końcówką ze złości oraz jak zawsze to robiła na moje "kooocie!". Co o tym myśleć? może to mini znak na lepsze, może nie znaczy nic.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 20:02 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Jest wynik badania na przeciwciała przeciwjądrowe. Ujemny.
miano >25
zakres referencyjny >25

jeśli chodzi o toxo [Toxoplasma gondi -IgG+IgM -przeciwciała (IFT)] to wyniki prezentują się następująco:
toxoplasma gondi IgG miano 1:800
toxoplasma gondi igM miano 1:50
zakres referencyjny <1:50

komentarz od labu ad toxo:
"Interpretacja - wynik dodatni
Wykrycie przeciwciał klasy IgM może wskazywać na wczesną fazę zarażenia.
Jednocześnie stwierdzono wysokie miano przeciwciał IgG anty Toxoplasma gondii.
Ok. 75 % kotów po przebytym zarażeniu jest seropozytywne. Te koty najczęściej nie stanowią zagrożenia dla
kobiet ciężarnych ani osób z chorobami immunosupresyjnymi, gdyż nawet w przypadku ponownego zarażenia nie
będą wydalały oocyst.
Zaleca się zbadanie kału na obecność oocyst lub powtórzenie testu na obecność przeciwciał z surowicy."
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 28, 2015 20:57 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

kashucha pisze:Na pewno w niedzielę nauczę się sama robić zastrzyki, myślę, że to żadna filozofia, TŻ mówi, że sam da radę, ja sie mogę nieco lękać, że skrzywdzę mojego kociaka ale on jest zdecydowany. Dzwoniłam do mobilnego weta ale nie ma z nim gwarancji kontynuacji codziennych zastrzyków o podobnej porze, a najbliższy termin na piątek.
Wiem, że wiele osób robi kotom zastrzyki samemu w domu, to na pewno najmniejszy stres dla kota.

Aptus reconvalescent cat wydaje się lepszy niz RC Convalescence, nie znałam go wczesniej. tu link dla ciekawych: https://animalia.pl/aptus-reconvalescen ... oly/16636/ Muszę kupić Lawendzie.

Odkąd ją zabrałam z kliniki jej ogon był nieruchomy. teraz macha końcówką ze złości oraz jak zawsze to robiła na moje "kooocie!". Co o tym myśleć? może to mini znak na lepsze, może nie znaczy nic.

Podawać zastrzyki nauczysz się bez problemu.
Według mnie najlepsze do karmienia jest Medicare: http://www.kuchniapupila.pl/kot/zdrowie ... 1773169178
można kupić w necie albo w lecznicach
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pt maja 29, 2015 7:32 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Jak Lawenda dzisiaj się czuje? To poruszanie ogonkiem tak dobrze zabrzmiało...

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Pt maja 29, 2015 9:56 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

W nocy zero ataków, ruszyła się tylko gwałtowniej jak zrobiła siku, gdzieś o świcie. wymieniłam podkład, zjadła 15ml convalescence i zajęła się intensywną higieną kołnierza, z braku możliwości umycia siebie :p
Bardzo jej ten kołnierz przeszkadza. Gdybym tylko miała pewność, że będę umiała go sprawnie i szybko założyć, to bym jej zdjęła na chwilę uważnie obserwując czy jej wenflon za bardzo nie interesuje.
Unosi się na przednich łapkach, walczy z kołnierzem, wierzga jak może żeby się go pozbyć. Znaczy siłę jakąś ma :kotek:
Może wyciągnąć kopytka, wyprostować wszystkie łapki, to też dobry znak.
Dostała kolejną porcję convalescence, był trud, żeby chciała jeść, mój TŻ podawał jej na palcu, ona lizała palec, a on na ten palec kapał strzykawką w tym czasie.Dostała jeszcze 1/3 żółtka, zjadła ze smakiem z łyżeczki.
o 12 idę po kroplówkę z glukozą.
Kurczę, w zaleceniach pierwszego dnia wpisali, że Dexavert-steryd ma przyjmować 3 do 5 dni, jeśli będzie poprawa można wprowadzić Encortolon 1mg/kg mc 2x dziennie przez 7 dni, potem stopniowe zmniejszanie dawki.
antybiotyk biofuroksym miała dostawać przez 5 dni ale dnia czwartego został zmieniony na sul-tridin, i właśnie nie wiem ile go podawać. W opisie sul-tridinu jest napisane "podawać do 5 dni lub do 2 dni po ustąpieniu objawów"
Straszny to problem jak się nie kontynuuje leczenia u jednego weta.
Widzę u niej oznaki małej poprawy, nie ma drgawek, czasem tylko drży.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 29, 2015 10:25 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

Przez dziurki w kołnierzu możesz przepleść tasiemkę i wtedy na szybko jesteś w stanie go założyć kocie na łepetynę, zawiązać i dopiero potem na spokojnie kombinować z zapięciem go ...
Co do kroplówek z glukozą - uważajcie, żeby nie przesadzić ... glukoza daje "kopa" doraźnie, ale równocześnie hamuje łaknienie ....
Nieustająco trzymam kciuki ....
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5569
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 29, 2015 10:46 Re: Objawy neurologiczne, zapalenie opon i rdzenia, Lawenda

katarzyna1207 pisze:Przez dziurki w kołnierzu możesz przepleść tasiemkę i wtedy na szybko jesteś w stanie go założyć kocie na łepetynę, zawiązać i dopiero potem na spokojnie kombinować z zapięciem go ...
Co do kroplówek z glukozą - uważajcie, żeby nie przesadzić ... glukoza daje "kopa" doraźnie, ale równocześnie hamuje łaknienie ....
Nieustająco trzymam kciuki ....


Dobre rady Katarzyno :ok: kupię nowy, świeży i czysty kołnierz i tak właśnie zrobię. tasiemki nie mam ale wezmę pasek materiału, jakiegoś nieelastycznego.
Glukozę planuję co trzeci dzień, a tak na zmianę płyn Ringera lub NaCl. Nie wiem co jest lepsze do nawadniania.
Zamiast podawać wit.B (combivit) podskórnie będę ją wstrzykiwać do worka z płynem, tak zrobił wet wczoraj i nie było problemu, przynajmniej jeden bardzo piekący zastrzyk mniej dla futra.
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 516 gości