POMOCY Moja Luśka - wychowanie kotki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 28, 2015 21:52 POMOCY Moja Luśka - wychowanie kotki.

Witam wszystkich, mam pewne obawy związane z moją kotką dlatego prosze o pomoc/podpowiedz, co robic dalej. Kotke znalezlismy w niedziele, ma ok. 1 miesiaca, w poniedzialek byla u doktora na odrobaczaniu. Do jedzenia dostaje rozzedzone mleko + mokra karma dla malych kotkow. Problem jest taki, ze nie zauwazylem od niedzieli zeby kot sie zalatwil. Siku robil do kuwety ale niestety kupy brak. Masuje mu brzuszek po kazdym jedzeniu i niestety to niewiele daje. Co w tym wypadku polecanie zrobic? Dodam jeszze, ze wczoraj bylem z nia u weterynarza i Luska dostala lek rozkurczowy jednak od ok. doby nic to nie dalo. Co polecacie zrobic?

Druga sprawa ze kotka ma ok. 1 miesiaca a dosc malo je. Jak powinienem ja karmic? Na chwile obecna jak podsawie ja do miski to troche possie mokra karme i to wszystko, musze ja karmic sam. Czy kotka w tym wieku nie powinna juz jesc sama z miski? Moze zostawic jej jedzenie i poczekac az sama zacznie jest?

Prosze o rady i pomoc.

slummer87

 
Posty: 9
Od: Czw maja 28, 2015 21:34

Post » Pt maja 29, 2015 6:42 POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Czy po odrobaczaniu kotka załatwiała się i czy były robaki?

Doczytałam - nie załatwiła się wogóle.

Mleko dla kociąt ( dostępne u weta, w sklepach internetowych) i karmienie butelką , nie powinna dostawać krowiego mleka.

I znowu nie doczytałam - napisałeś, że rozrzedzonym, ale nie wiadomo jakim krowie,dla kotów, kociąt ?



Zamiast mokrej karmy surowe drobno siekane mięso - kurczak, indyk ew wołowina
Jak ładnie pije ( nie przez smoczek) możesz ugotować kawałek kurczaka z odrobiną marchewki,bez przypraw i soli, a potem zmiksować mięso z rosołkiem i dać do picia.
Albo podać mięsnego gerbera, rozcieńczonego.
Stopniowo rozcieńczać coraz mniej aż nauczy się jeść stały pokarm.


Ma ząbki?

jak ma ok miesiąca może nie zjeść tyle karmy ile potrzebuje wymaga dokarmienia, najlepiej kocim mlekiem, na poczatek smoczkiem
Waż ją codziennie, żeby sprawdzić czy przybywa
Ostatnio edytowano Wto sie 18, 2015 18:12 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 2 razy
Powód: doczytałam

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pt maja 29, 2015 10:26 Re: POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Przede wszystkim wyrazy uznania, ze zaopiekowaliście się kotkiem.
Kupy nie ma bo, mało je. Co mnie nie dziwi, bo w tym wieku kocięta jeszcze nie jedzą samodzielnie. Na wszelki wypadek podaj jej do pysia strzykawką olej parafinowy (1 cm). Do kupienia w aptece bez recepty, kosztuje grosze. To ułatwia wypróżnienie, jest wydalane z kałem. Nie zaszkodzi.

Ja kocięta w tym wieku karmię smoczkiem. I nie rozrzedzonym mlekiem. Przeciwnie, takie maleństwo musi mieć pokarm treściwy, jeść bez ograniczeń. Kup mleko dla kociąt (w sklepach zoo. lub u weta). Dawaj smoczkiem (są specjalne dla kociąt), jak nie masz gdzie kupić, to strzykawką. Jeżeli kotek zaczyna sam jeść ( to musi mieć jednak więcej jak miesiąc) to trzeba go przyzwyczajać etapowo. Nie będzie jadł karmy puszkowej w kawałkach i w dodatku z miski. Na początku musi jeść półpłynne. Najlepsze są paszteciki dla niemowląt Gerbera, z kurczak lub indyka. Taki maleńki słoiczek. Pasztecik ten rozmieszaj z ciepłą wodą na konsystencje gęstej śmietany i podawaj mu, najpierw z ręki, na palcu. Potem taką samą papkę podstawiaj mu na maleńkim spodeczku. Potem możesz spróbować z drobno mielonym mięsem. Dopiero w kolejnym etapie można podawać gotowe puszki i saszetki dla juniorków.
Ostatnio edytowano Pt maja 29, 2015 10:34 przez Prakseda, łącznie edytowano 1 raz
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt maja 29, 2015 10:31 Re: POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Brak kupy po odrobaczeniu, niedobrze. Trzeba podać ten olej parafinowy.
Razem z olejem kup strzykawkę (oczywiście bez igły ;)). Piątka wystarczy.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 29, 2015 11:02 Re: POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Hej, dziekuje wszystkim za odpowiedz. W nocy kotek sie zalatwil, nawet dluzo, tak mi sie wydaje. Wiec ruszylo. Zapomnialem dodac, ze wedlug weterynarza kotka ma ok. 6-7 tygodni wiec faktycznie jest to ponad miesiac. Prawie 2 miesiace. Na chwile obecna daje mu rozrobniona morka marme dla kociat Felix Purina Junior i rano wcinala chociaz bardziej ssala to jedzonko niz je gryzla, pewnie jeszcze musi sie nauczyc. Karme je z reki i z talerzyka, mleko pije z miski, troche jeszcze nieudolnie ale proboje i sie uczy. Na chwile obecna troche nam ulzylo bo sie kot zalatwil, bedziemy obserwowac ja dalej i karmic. Dzieki za rade z tym polplynnym jedzeniem dzisiaj sproboje i zobacze czy bedzie jej bardziej smakowalo. Jeszcze raz dziekuje!

slummer87

 
Posty: 9
Od: Czw maja 28, 2015 21:34

Post » Pt maja 29, 2015 14:32 Re: POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Kocięta uczą się właśnie jeść samodzielnie w wieku 4-5 tygodni i w naturalnych warunkach już zaczynają dziamdziać myszki przyniesione przez matkę, w wieku 6-7 tyg to już powinien ładnie sobie dawać radę z jedzeniem. Tylko właśnie czy miał okazję się nauczyć w mieście, ale jak już je to tylko będzie lepiej.
Felix i Purina to nie są najlepsze karmy, a raczej bardzo kiepskie.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Sob maja 30, 2015 18:11 Re: POMOCY Miesięczna Luśka nie załatwia się i mało je.

Chcesz mieć zdrowego kota i bardzo dużo oszczędzić na wecie to karm dobrze.Jest mnóstwo wątków na ten temat.
Zobacz, czym karmisz to maleństwo.
Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 18, 2015 22:20 POMOCY kot przestał się załatwiać do kuwety

Witam, mam problem z moja 2-miesieczną kotką, od kilku dni przestała się załatwiać do kuwety. Znalazła sobie kont w rogu pokoju i tam zaczeła robić kupe. Wcześniej załatwiała się do kuwety więc nie wiem co może być przyczyną tego zachowania. Jezeli chodzi o samą kotke to zadnych objawow choroby nie widze (je normalnie, bawi sie jak zwykle, zalatwia codziennie, jest wesola i zachowuje sie normalnie). Siku robi do kuwety - problem jest z kupa. Moze ktos jest w stanie mi podpowiedzic jak przekonac kotke do zalatwiania sie do kuwety? Jakies rady?

Pozdrawiam.

slummer87

 
Posty: 9
Od: Czw maja 28, 2015 21:34

Post » Czw cze 18, 2015 22:58 Re: POMOCY kot przestał się załatwiać do kuwety

Dwa miesiące to jeszcze maleństwo i nie nabrało może jeszcze takiego nawyku. Gdyby chodziło o starszego kota i siusianie po kontach to mogłyby to być jakieś problemy zdrowotne. Wyczyść dobrze miejsce gdzie się załatwiała może potrzyj, lub zostaw jakiś spodek z cytryną, I pilnuj jej jak będzie jej się chciało to do kuwety wstawiaj,możesz też ograniczyć jej pole życiowe, może kuwetę postaw w innym miejscu, kombinuj.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Czw cze 18, 2015 23:51 Re: POMOCY kot przestał się załatwiać do kuwety

Postaw drugą kuwetę w tym rogu gdzie się załatwia.
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt cze 19, 2015 4:57 Re: POMOCY kot przestał się załatwiać do kuwety

ankacom pisze:Postaw drugą kuwetę w tym rogu gdzie się załatwia.

Zgadza sie.
Czasem pomaga postawienie miseczki z chrupkami.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 19, 2015 12:34 Re: POMOCY kot przestał się załatwiać do kuwety

Dziekuje bardzo za odpowiedz, zrobie tak jak piszecie.
Pozdrawiam.

slummer87

 
Posty: 9
Od: Czw maja 28, 2015 21:34

Post » Wto sie 18, 2015 18:10 POMOCY wychowanie kotki

Witajcie, mam problem z moja kotka. Ma ona prawie 5 miesiecy i wlazi doslownie wszedzie. Lazi po blatach, polkach w kuchni i stole (nie mozna nic zostawic nawet na chwile). Gdy widzi ze podchodze to ucieka wiec wedlug mnie wie, ze robi to czego nie akceptuje. Stad moje pytanie - jak moge poskromic kotke zeby nie wlazila mi wszedzie. Czy jest to zwiazane z jej mlodym wiekiem i z czasem sie to zmieni? Jak mozna oduczyc kotke podbierania jedzenia ze stolu? Macie jakies sprawdzone przepisy na takie zachowanie?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Wto sie 18, 2015 18:21 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam wątki i zmieniłam tytuł

slummer87

 
Posty: 9
Od: Czw maja 28, 2015 21:34




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, cvAwaib, florka, Majestic-12 [Bot], Rudolfa i 550 gości