schronisko - jak odzyskać kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 31, 2015 19:47 Re: schronisko - jak odzyskać kota

LeaTg pisze: a na marginesie ja nie murze WYWALAĆ kota na dwór - co ty tutaj robisz skoro się nie znasz na kotach.

Moje koty nie łażą po dworze.
I dzięki temu nie znajduję ich w "schronisku".
I nie muszę zwracać innym wydatków na nie poniesionych.

ewar pisze:Gdyby ktoś chciał go adoptować to też schronisko poprosiłoby o zwrot kosztów?

Wiele schronisk pobiera opłatę (od 15 zł wzwyż) za adopcję kota. Uzasadnieniem jest właśnie zwrot kosztów szczepień/odrobaczenia.
A w stosunku do właścicieli, których zwierzęta wałęsają się bez nadzoru (i przez to trafiają do schroniska), niektóre schroniska są dużo mniej sympatyczne, bo obciążają je równo wszystkimi kosztami albo naliczają opłatę hotelową.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Wto mar 31, 2015 19:59 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Ale przecież nie ma zakazu wypuszczania kota na dwór..,a nie każdy wałęsający się kot po dworze jest kotem bezdomnym. Według mnie to popadanie ze skrajności w skrajność. Jasne, wypuszczanie kota wiąże się z ryzykiem, które ponosi właściciel, ale nieuzasadnione zabieranie kota, nieważne czy do schroniska, czy do domu "tymczasowego", bo akurat udało się kota złpać, jest normalne. Ciekawe czy to "schronisko" jest takie chętne, do brania dzikich kotów z dworu albo bezdomnych maluchów..

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Wto mar 31, 2015 20:03 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Moje koty są nie wychodzące, bo mieszkam w bloku, ale nie wyobrażam sobie mieszkania w domu i trzymania kota w zamknięciu.Co to znaczy "bez nadzoru"? Należy wyprowadzać kota na spacer? Nie lubię przesady w żadną stronę.Kot miał obróżkę, nie wiem, czy z adresem, ale miał.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 31, 2015 20:05 Re: schronisko - jak odzyskać kota

LeaTg pisze:każdy z sąsiadów wie jakiego mam kota wiec pozostało tylko schronisko.ludzie ja graniczę z tym schroniskiem płotem, drzewo na które wlazł tez jest po mojej stronie kot ma obroże wiec chyba normalne jest zapytać się w pierwszej kolejności sąsiada.

Powoli. To Ty wiesz, ze Twój kot jest w tym schronisku, czy podejrzewasz, bo nigdzie indziej go nie ma? Bo jest jeszcze jedna, przykra opcja :? .
Obróżkę kot mógł zgubić. Poza tym, to przede wszystkim rolą opiekuna jest szukanie kota a w mniejszym stopniu rola znalazcy szukanie, komu kotek zginął. Stratę poniósł opiekun :?
Jeśli jest to schronisko gminne, to ma jakiś statut i reguły. Jeśli to osoba prywatna, to w tym wypadku stosuje się przepisy jak o zagubieniu/znalezieniu rzeczy - to Ty musisz udowodnić, ze kot jest Twój i zwrócić koszty opieki znalazcy/osobie która przygarnęła zwierzę.
Owszem, są koty które trudno utrzymać w domu. Ale kot wychodzący, zwłaszcza w terenie zabudowanym, jest narażony na wypadek, agresję, kradzież oraz potraktowanie jako bezdomnego i zabranie do schroniska. Im lepije i trwalej oznakowany kot, tym mniejsza szansa na to ostatnie.
Nataleia, zakazu nie ma co nie znaczy, że to mądre i godne polecenia. Kot w środku miasta ocierający się o nogi budzi w głowie alarm, ponieważ najczęściej to ofiara porzucenia. A kotów wolnożyjących do schronisk się nie wywozi, to zabronione. Więc ich nie przyjmuje z zasady.

edit: jeśli kot był faktycznie oznakowany, miał obróżkę z adresatką i ktoś rozmyślnie się nie skontaktował, to wtedy możemy mówić o kradzieży. Sama obróżka o niczym nie świadczy - vide Popiołek z Tarchomina, porzucony z obróżką, która go omal nie zabiła :? viewtopic.php?f=1&t=166145&start=30#p10876889

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto mar 31, 2015 20:14 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Kot nie mieszkał chyba w środku miasta, skoro za płotem jest schronisko.Wychodzący kot przy ruchliwej ulicy to już osobna historia, ale i to nie jest zabronione, chociaż dla mnie niedopuszczalne.
Pomijam już wszystko, ale powiedzmy, że dziewczyna nie udowodni, ze to jej kot i co? Będzie siedział w tym schronisku i czekał na adopcję? I już widzę kogoś chętnego na jego przygarniecie, jeśli będzie musiał zapłacić po 15 zł za dzień pobytu i zwrot kosztów leczenia.Wszyscy błagają o domy dla kotów, szczepią, sterylizują na własny koszt i oddają za darmo, bo to o to chodzi, aby kot miał dom.a tu nagle schronisko jak z księżyca.Zależy im na jak największej liczbie kotów? To już zbieractwo.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 31, 2015 20:22 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Ale schronisko "nielegalne" więc to może być jakiś azyl albo dom wielozakocony. Płot sugeruje wieś lub część miasta z niską zabudową.
Owszem, sytuacja dziwna w kilku aspektach, ale trochę za mało wiadomo na jakieś radykalne oceny. Sytuację zna Autorka i tu po Jej stronie jest inicjatywa, jak kota odzyskać. Zwrot kosztów opieki jest w takiej sytuacji normą i pewnym "frycowym" za zaniedbanie.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto mar 31, 2015 20:26 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Jakie zaniedbanie? Wypuszczenie kota? To ja mogłabym zaraz podać mnóstwo nicków ludzi z forum, którzy tak zaniedbują koty.Kilka moich( 4?) też jest "zaniedbanych", bo są wychodzące, bo tak być musiało i takich domków szukałam.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 31, 2015 20:37 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Są na forum koty wychodzące, poza forum też, sama kilka kotów wydalam do domów wychodzących. Tym niemniej, skoro kot zamiast na swojej kanapie jest w hipotetycznym schronisku, to coś poszło źle - albo oznakowanie, albo okolica jednak nie tak bezpieczna.
W Warszawie za puszczanie kota luzem można zarobić mandat, szczególnie, jak np. wlezie na drzewo i trzeb wzywać Straż Pożarną http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... #LokWawTxt

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto mar 31, 2015 20:59 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Chciałabym się dowiedzieć ile czasu upłyneło od zniknięcia kota, czy ktoś go szukał, skąd autorka wątku się dowiedziała, że kot jest w schronisku.Nie znam szczegółów, ale niepokoi mnie ta niechęć do zwrotu kota.Wydawać by się mogło, że każde schronisko chcialoby mieć jak najmniej pensjonariuszy, bo to generuje koszty.A jeśli kot ( odpukać!!) zachoruje i będzie potrzebna operacja to potencjalny domek też będzie musiał za nią zapłacić? Kto się zdecyduje, kiedy na portalach ogłoszeniowych są rodowodowe koty, nawet często z wyprawką i ZA DARMO.Gdzie tu logika?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 31, 2015 21:17 Re: schronisko - jak odzyskać kota

A może to nie żadne schronisko, tylko jakiś zbieracz, który się schroniskiem nazwał; albo jego nazwali.
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić nielegalne schronisko, które odrobacza i szczepi.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 01, 2015 8:37 Re: schronisko - jak odzyskać kota

LeaTg pisze:Witam,
Jak mogę odzyskać własnego kota ze schroniska.
Schronisko nie chce zwrócić mi kota dopóki nie podpisze umowy adopcyjnej i nie zapłacę za odrobaczenie i odpchlenia. Jest to kot domowy, posiadam go 2 miesiące, przebywa w domu, był u weterynarza.Co mogę zrobić w takiej sytuacji?


Co mnie troche dziwi w tej sytuacji: masz kota od dwoch miesiecy, wiec na pewno go odrobaczalas i szczepilas (nie za bardzo moge sobie wyobrazic, ze ktos moze byc tak lekkomyslny, by wypuszczac nieszczepionego kota na dwor). Na wszystko to ma sie wpisy w ksiazce zdrowia. Przekladajac w schronisku ksiazeczke zdrowia i zdjecia kota, powinnas go bez problemu odzyskac (swoja droga polecam zachipowanie kota - wowczas masz wpisany numer chip do ksiazeczki, wiec nie ma problemu z identyfikacja zwierzaka).
Jezeli twierdzisz, ze schronisko jest nielegalne lub odmawia wydania kota, zglos sie na policje.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Śro kwi 01, 2015 12:30 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Mieszkam z dała od miasta a kot nie pierwszy raz wychodził.wiem, ze tam jest bo byłam w schronisku.na wstępnie pani mnie poinformowała ze kotek bardzo ładny a ten kolor futra ma wzięcie wiec mam udowodnić,ze mój.na szczęście miałam zdjęcia na komórce.wspanialomyslnie zgodzili się na adobcie, wiec się pytam jakim prawem mam " adoptować" własnego kota

LeaTg

 
Posty: 8
Od: Wto mar 31, 2015 16:44

Post » Śro kwi 01, 2015 13:08 Re: schronisko - jak odzyskać kota

ewar pisze:Moje koty są nie wychodzące, bo mieszkam w bloku, ale nie wyobrażam sobie mieszkania w domu i trzymania kota w zamknięciu.Co to znaczy "bez nadzoru"? Należy wyprowadzać kota na spacer? Nie lubię przesady w żadną stronę.Kot miał obróżkę, nie wiem, czy z adresem, ale miał.


:ok: :ok:

hysteria

Avatar użytkownika
 
Posty: 298
Od: Śro lis 05, 2014 15:11

Post » Śro kwi 01, 2015 13:12 Re: schronisko - jak odzyskać kota

LeaTg pisze:Mieszkam z dała od miasta a kot nie pierwszy raz wychodził.wiem, ze tam jest bo byłam w schronisku.na wstępnie pani mnie poinformowała ze kotek bardzo ładny a ten kolor futra ma wzięcie wiec mam udowodnić,ze mój.na szczęście miałam zdjęcia na komórce.wspanialomyslnie zgodzili się na adobcie, wiec się pytam jakim prawem mam " adoptować" własnego kota

:strach: :strach:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 01, 2015 14:17 Re: schronisko - jak odzyskać kota

Ciesz się, że odzyskałaś kota. Jeśli go wypuszczasz, to go zachipuj, unikniesz takich sytuacji w przyszłości.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 515 gości