dokocenie - jaka płeć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 26, 2015 13:46 Re: dokocenie - jaka płeć

rolka_, płeć nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ważny natomiast jest charakter i temperament.
Do kota rozrabiaki nie dobiera się kota spokojnego, bo ten bardziej aktywny zamęczy drugiego.
Jedna ważna uwaga - jeśli weźmiesz jednak kocurka, najpierw wykastruj swoją koteczkę.
Czasem trafia się jurny młodzieniaszek, który "z cicha pęk" kotkę pokryje ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sty 26, 2015 15:07 Re: dokocenie - jaka płeć

Ani płeć, ani wiek nie mają znaczenia.Najbardziej poznaje koty zawsze DT, bo zwykle ma ich kilka i może zaobserwować jakie są relacje pomiędzy nimi.Przy dokoceniu najważniejszy jest charakter, uroda, czy stosunek kota do ludzi powinien być na drugim miejscu.To daje pewną gwarancję udanego dokocenia.Bo może być horror, jeśli wybierzemy kota, bo po prostu nam się podobał, a zupełnie nie może się dogadać z rezydentem.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 26, 2015 17:17 Re: dokocenie - jaka płeć

Dzięki za odpowiedzi :) oczywiście przeglądając ogłoszenia szukam kota o którym jest napisane wyraźnie, że jest znosi inne koty. Powiem szczerze, że boję się dokocenia, tego, że koty się znienawidzą i będą małe aferki, podsikiwanie, akty agresji itp. Ale co zrobić, ryzyk fizyk

rolka_

 
Posty: 151
Od: Nie sty 04, 2015 23:00

Post » Pon sty 26, 2015 17:51 Re: dokocenie - jaka płeć

rolka_ pisze:Dzięki za odpowiedzi :) oczywiście przeglądając ogłoszenia szukam kota o którym jest napisane wyraźnie, że jest znosi inne koty. Powiem szczerze, że boję się dokocenia, tego, że koty się znienawidzą i będą małe aferki, podsikiwanie, akty agresji itp. Ale co zrobić, ryzyk fizyk


Żeby było dobrze to połącz koty stopniowo. Na początku odizoluj nowego domownika. Przenoś zapachy pomiędzy kotami, na rękach, bawełnianych rękawiczkach, posłankach. Jak będą spokojnie reagować na siebie przez drzwi (można je na przykład uchylić i zastawić czymś ciężkim, żeby koty nie mogły odsunąć), to wtedy zacznij je powoli łączyć. Masz młodziutką koteczkę, jeśli weźmiesz przyjaznego kota, nie powinno być problemu. Lepiej jednak działać powoli.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 26, 2015 17:53 Re: dokocenie - jaka płeć

trzymam kciuki :) zazdroszczę bo też chcę drugiego kotka /no ale ja jestem póki co na etapie przekonywania chłopaka ;)/, tak myślę może próbowałabym wtedy na forum poszukać moze, opisać o jaki charakter chodzi bo wydaje mi się że z tej strony łatwiej trochę - przeglądając ogłoszenia trochę zagubiona się czułam, a często opisy bardzo podobne do siebie.

hysteria

Avatar użytkownika
 
Posty: 298
Od: Śro lis 05, 2014 15:11

Post » Pon sty 26, 2015 21:01 Re: dokocenie - jaka płeć

rolka_ pisze:Dzięki za odpowiedzi :) oczywiście przeglądając ogłoszenia szukam kota o którym jest napisane wyraźnie, że jest znosi inne koty. Powiem szczerze, że boję się dokocenia, tego, że koty się znienawidzą i będą małe aferki, podsikiwanie, akty agresji itp. Ale co zrobić, ryzyk fizyk

Twoja kotka jest jeszcze młoda, jeśli dobrze dobierzesz do niej innego kota, który będzie odpowiadał jej temperamentem i usposobieniem, nie powinno być problemów :)
Oddałam już wiele kociąt i kotów dorosłych do nowych domów, zawsze dokładnie sprawdzając czy mieszkające już w nich koty pasują do moich.
Nigdy nie zdarzyło się by koty w mig się nie dogadały. :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 27, 2015 18:51 Re: dokocenie - jaka płeć

zacytuję siebie:
Mam taką trójkę na DT. Rodzeństwo. 7 miesięcy, dziewczyna już po sterylce, chłopaki jutro. Przylepne, namolne, kuwetowe. Z tym, że Zosia może iść do nowego domu tylko w dwupaku...z pluszowym króliczkiem :ryk: Nie rozstaje się z nim.

Nikodziej:
Obrazek
Zosieńka:
Obrazek
Rysiek:
Obrazek

Kociaki są idealne na dokocenie. Oprócz nich mam dwójkę rezydentów- dogadują się bez problemu.

anieli

Avatar użytkownika
 
Posty: 865
Od: Czw paź 25, 2012 16:11

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 523 gości