Jakie badania u kota z alergią.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 26, 2015 20:46 Re: Jakie badania u kota z alergią.

Morfologia też w porządku. :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21540
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon lut 02, 2015 16:46 Re: Jakie badania u kota z alergią.

Kocurek nie toleruje zbóż, łososia nie lubi i nie bierze do pyska, więc orijen rybny odpada, PON zwykle niedostępny, teraz je zielone TOTW (ryba jakoś nie przeszkadza). Jest dobrze, bo nie drapie się i kupa w porządku. Jednak do TOTW powinnam dodawać taurynę (w mokrym, czyli puszki w których coś uczulającego może się znaleźć), barf też niekoniecznie, bo po wołowinie rzadka kupa, a indyka nie podam surowego. Myślę docelowo o PON, jak się uda trafić na dostawę. Ale który?? Na pewno natural cat, ale czy ten z kurczakiem czy meadowland mix?
Nie chcę kota męczyć pobieraniem krwi na testy, poza tym niedawno brał antybiotyki (infekcja mogła też spowodować problemy pokarmowe), ta alergia jest bardziej podejrzewana niż stwierdzona. Na pewno ma bardzo wrażliwy brzuszek.
PON jest bardzo chwalony, ale jest też trochę informacji, że kotom nie smakuje. Kotek jest adoptowany, młody ma 10 miesięcy, przyzwyczai się, że je się to co w misce. Ale jak to jest z przyswajaniem PON przez alergików?
Czy karmiąc suchym PON dodaje się mokre (puszki, niestety po mięsku były problemy z kupą i drapanko), i czy raczej też puszki PON czy inne (jak dla mnie dobry skład ma granatapet i applaws)?

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Pon lut 02, 2015 18:58 Re: Jakie badania u kota z alergią.

u mnie PON jest jedyna karmą która Biguś toleruje w znaczeniu że karma go nie alergizuje
a kotek ma alergię na zboża, ryż,ziemniaki, soję, groch, ciecierzyce i cholera wie co jeszcze, więc wszystkie karmy które mają jako wypełniacze bogaty roślinny skład są wykluczone bo zawsze coś uczula, PON ma ubogi skład i jakoś się to kula
z mokrych przetestowanych daję animondę carny, granatapet, cat finefood, feline porta 21 schmusy rybne (tuńczyk i sardynki) grau bez zbóż, pon mokry
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 03, 2015 19:25 Re: Jakie badania u kota z alergią.

A jakie PON jada Biguś?
Kurczak czy mix?

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Wto lut 03, 2015 19:34 Re: Jakie badania u kota z alergią.

fankapuchatego pisze:A jakie PON jada Biguś?
Kurczak czy mix?

kupuje mixa ale jadał też kurczaka jak mixa nie dostałam
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, florka, Google [Bot] i 546 gości