Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 02, 2014 17:59 Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Moja Tosia od dłuższego czasu kaszlała i przy okazji wizyty u weterynarza najpierw otrzymała 10 dni antybiotyku w iniekcji, ale ponieważ pomogło na krótko, od dzisiaj rozpoczęłyśmy 20 dniową kurację antybiotykiem dopyszcznie :ok:
Niestety weterynarz nie powiedział nic na temat ewentualnej osłony, a mi mówiąc uczciwie zupełnie nie przyszło to do głowy, skoro on sam takiej konieczności nie zauważył :| Teraz jednak, na forum, kilka osób zasugerowało, że jednak byłoby to słuszne rozwiązanie.

I tu pojawia się moje pytanie - dziś ani jutro nie będę miała szansy na zakupienie czegoś typowo dla zwierząt, ale mam w domu takie ludzkie lekarstwo: http://www.i-apteka.pl/product-pol-4024 ... sulek.html . Nie mam jednak pojęcia jak powinnam je dawkować i czy w ogóle ludzkie probiotyki są dla kota dobre? W poniedziałek będę chciała kupić coś dla zwierząt, ale też nie bardzo orientuję się, co byłoby dobre?
Czy ktoś pomoże?
♥ Tosia ♥ razem od 24.11.12
klik -> http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=165788

Obrazek Obrazek

vanesia1

Avatar użytkownika
 
Posty: 6557
Od: Sob gru 08, 2012 12:38

Post » Sob sie 02, 2014 20:55 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Ja zawsze podaję kocie probiotyki.
Moje koty lubią Provita Probiotyk.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie sie 03, 2014 11:22 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Z ludzkich stosowałam po porozumieniu z wetem Lakcid - sprawdza się , koty chętnie wciągają. Z innymi nie mam doświadczenia i chyba sama bym nie eksperymentowała. Przez dwa dni nic się kotu bez probiotyku stać nie powinno - poczekaj i podpytaj weta.

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 03, 2014 11:24 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

PaniKot pisze:Z ludzkich stosowałam po porozumieniu z wetem Lakcid - sprawdza się , koty chętnie wciągają. Z innymi nie mam doświadczenia i chyba sama bym nie eksperymentowała. Przez dwa dni nic się kotu bez probiotyku stać nie powinno - poczekaj i podpytaj weta.

też daję lakcid lub tabletki Lacidar. Malunie, dobre do pyska. Te drugie daję tylko starszakom malcom wolę Lakcid.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 03, 2014 11:46 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Lakcid podaje się kotom jako lek osłonowy od bardzo dawna. Teraz zdarza mi się kupować Biotyk.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Nie sie 03, 2014 11:56 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi :) ja mam w domu kapsułki, bardzo wygodne bo proszek można wysypać, choćby do mokrej karmy.
Zapytam w poniedziałek, ale czy jest sens kupować typowo koci probiotyk, np. BioProtect, podobno bardzo dobry, czy można ludzki i nie będzie większej różnicy?
♥ Tosia ♥ razem od 24.11.12
klik -> http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=165788

Obrazek Obrazek

vanesia1

Avatar użytkownika
 
Posty: 6557
Od: Sob gru 08, 2012 12:38

Post » Nie sie 03, 2014 13:15 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

vanesia1 pisze:Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi :) ja mam w domu kapsułki, bardzo wygodne bo proszek można wysypać, choćby do mokrej karmy.
Zapytam w poniedziałek, ale czy jest sens kupować typowo koci probiotyk, np. BioProtect, podobno bardzo dobry, czy można ludzki i nie będzie większej różnicy?


Różnica w cenie nie wydaje się zbyt wielka, a być może w weterynaryjnym probiotyku jest coś czego nie ma w ludzkim - w końcu nasze przewody pokarmowe jednak się różnią.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Nie sie 03, 2014 14:20 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Myślę, ze ludzkie i kocia specyfiki mogą różnić się substancjami pomocniczymi. Mogę powiedzieć na przykładzie beta glukanu, że moje dostawały początkowo ludzki syrop i niby było ok do momentu, gdy nie pojawiły się problemy żołądkowe. Po kocim nie ma i pomimo, ze koci sporo drożej mi wychodzi (około 30 zł/mc więcej), to wolę dać te 30 zł niż wydać więcej na leki, jak się koty pochorują.

Ale myślę, ze z probiotykami najważniejsze, żeby patrzeć na skład - im prostszy = mniej substancji pomocniczych, tym lepszy :)

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 03, 2014 21:17 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Ja też daję Lakcid przy antybiotyku,napewno nie zaszkodzi,Aniu najlepiej zapytaj weta,który prowadzi Tośkę ,będziesz spokojna :)
kicikicimiauhau
 

Post » Pt gru 26, 2014 18:21 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

kicikicimiauhau pisze:Ja też daję Lakcid przy antybiotyku,napewno nie zaszkodzi,Aniu najlepiej zapytaj weta,który prowadzi Tośkę ,będziesz spokojna :)


Właśnie leczę moją kicię, która po antybiotykoterapii ma rozwalony żołądek. Wet zalecił jej właśnie ludzki probiotyk. Ponieważ kotka zaczęła się zalewać kwasem żołądkowym i ten sam wet nie był w stanie jej pomóc, zmieniłam weterynarza. Pierwsze, czego się dowiedziałam, to to, że kot ma inną florę bakteryjną w jelitach, niż człowiek i że należało (i teraz też należy) podawać koci probiotyk. Moja kotka dostaje Synbiotic D-C (kocio-psi).
Dlatego ostrzegam wszystkich przed podawaniem ludzkich probiotyków. Przez wyjałowienie żołądka moja kicia jest teraz w bardzo złym stanie :(

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 26, 2014 19:47 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Moja kotka dostawała lakcid i było wszystko OK... Ale czy ten konkretny można podać, nie wiem.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt gru 26, 2014 20:09 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Agulas74 pisze:Moja kotka dostawała lakcid i było wszystko OK... Ale czy ten konkretny można podać, nie wiem.

Ok, fajnie. Brawo kot.
Ale tak, jak to podkreślił dobry wet, do którego teraz chodzę - kot ma inną florę bakteryjną. Tak więc, pls... nie piszcie już o podawaniu ludzkiego probiotyku kotu, bo może ktoś ma futrzaka, którego czeka długa antybiotykoterapia i zasugeruje się tego typu postami - a po kilku tygodniach zastanie swojego kota w kałuży(!) kwasu żołądkowego i będzie tygodniami wyrównywał mu florę bakteryjną w jelitach. Moja kotka 8 dni temu otrzymała 50% szans na przeżycie z powdu wyniszczenia organizmu i zniszczenia flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Właśnie dzięki antybiotykoteriapii bez należytej ochrony przewodu pokarmowego.

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 26, 2014 20:28 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

I&S, jesteś na tym forum od kilku lat...
Nie zapaliła Ci się jakaś lampka czerwona, kiedy wet nie kazał dać osłonowo probiotyku przy antybiotykoterapii?

A tego tekstu to już ni kota nie rozumiem...
po kilku tygodniach zastanie swojego kota w kałuży(!) kwasu żołądkowego
kilka tygodni kota nie widziałaś?
Przyszłaś i leżał w kałuży?
Co to jest kwas żołądkowy?

A tak btw. polecam Biogen K-T
Probiotyk, co 5 dni podawany
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 26, 2014 21:58 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

Jakby tu napisać. Przed laty był dostępny tylko lakcid o koty przeżywały spokojnie leczenie ciężkimi antybiotykami przy osłonowo podawanym lakcidzie.
Więc pojawia się pytanie - czy wet jest absolutnie szczery czy po prostu zapewnia sobie dochód. Do wetów podchodzę z ograniczonym zaufaniem - wielu z nich po prostu trzaska kasę na przerażonych opiekunach chorych zwierząt.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob gru 27, 2014 0:14 Re: Koci czy ludzki probiotyk? proszę o pomoc ♥

redaf pisze:I&S, jesteś na tym forum od kilku lat...

Tak, i nie mogę się nadziwić ludziom, którzy czytając tekst, przekręcają go, aby się potem do niego przyczepić.

redaf pisze:Nie zapaliła Ci się jakaś lampka czerwona, kiedy wet nie kazał dać osłonowo probiotyku przy antybiotykoterapii?

Nigdzie nie napisałam, że wet nie kazał dawać probiotyku. Wręcz przeciwnie - wet, przypisujący antybiotyk kazał podawać probiotyk, tyle, że ludzki.

redaf pisze:A tego tekstu to już ni kota nie rozumiem...
po kilku tygodniach zastanie swojego kota w kałuży(!) kwasu żołądkowego
kilka tygodni kota nie widziałaś?
Przyszłaś i leżał w kałuży?

Po kilku tygodniach PODAWANIA ANTYBIOTYKU.

redaf pisze:Co to jest kwas żołądkowy?

kwas żołądkowy/sok żoładkowy: http://refluks.pl/substancje-zobojetnia ... -zoladkowy

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib, Wasylisa i 222 gości