Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rzyga)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 16, 2014 7:41 Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rzyga)

Hej, mam ok. półrocznego kota, przygarniętego z ulicy. Od 4 dni rzyga, jadł coraz mniej, wczoraj rano ostatni raz zrobił siku... Nie wiedziałam co mu jest. A tu nagle wczoraj po południu mamie wpadło do głowy żeby powiedzieć że zjadł ok. 50cm włóczki, jeszcze dobiła mnie tym, że jak zobaczyła tego kota z tym, to mu wystawał kawałek tej niktki, ale nie pomyślała żeby coś zrobić. np. hmmm wyciągnąć? Ale ona jest debilką i oczywiście miała to gdzieś.
Sama umieram z tym kotem. Nie wiem kompletnie co robić, chcę żeby to wydalił a to raczej niemożliwe. Dziś przed chwilą dałam mu parafinę, a po południu jadę do weta. Nie liczę jednak że to coś zmieni. Założę się że do ttego potrzebna operacja, a rodzice nie zgodzą się wydawać dużej kasy na kota (500zł na oko to max na ile się zgodzą) Co robić? ;-(

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

Post » Wto gru 16, 2014 9:28 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Jak to, co robić?
Do weta jechać!!!

gantra

 
Posty: 244
Od: Sob kwi 06, 2013 5:42

Post » Wto gru 16, 2014 9:28 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

A do weta poszłaś? To chyba najlepsze wyjście. My tobie nie pomożemy bo sami gnamy do weta jak kot tylko kilka razy wymiotami chluśnie.On już tam powinien być na drugi dzień złego samopoczucia. Wymioty ,brak jedzenia...to groźna sprawa. Odwadniają kota, niszczą śluzówki, mają wpływ na nerki i wątrobę...
Wiem,że dzieckiem jesteś ale jak rodzice mogą patrzeć na męczarnie kota? Poza tym skąd możesz wiedzieć czy operacja byłaby konieczna? Weci może potrafią zaradzić bez inwazyjnego zabiegu.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 16, 2014 9:47 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

wet koniecznie. Razem z moją Loulou operowana była kotka, która nażarła się cieńkiego sznurka. Objawy takie same jak u twojego kota, na szczęście szybko ją operowali i doszła do siebie. Na parafinę może być za późno, bo włoczka mogła już zablokować jelita.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Wto gru 16, 2014 10:10 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Jedź szybko do weta! Nici mogą poprzecinać jelita, jest to zagrożenie życia.

Myślę, że kwota którą podajesz na pewno wystarczy nawet na operację, tylko do weterynarza natychmiast!
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto gru 16, 2014 22:02 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Pisałam że wybieram się do weta. A dzieckiem nie jestem, (to zabrzmiało dziecinnie wiem). Po prostu gdybym miała kasę to bym mogła bez problemu jechać z chłopakiem. Ale na szczęście zakończyło się nawet bez pójścia do weterynarza :-) . Godzinę przed wyjściem, kot zrobił pierwszą kupę od 3 dni (paracetanol pewnie :P) Byłam tym tak zachwycona że wziełam to do ręki i zaczęłam rozdrabniać i była tam zwinięta ok 35cm włóczka :-) Kotek po wydaleniu tego nabrał apetytu. Nie dajemy mu za dużo jedzenia, i to jedynie mokrą karmę, boimy się że gdyby zaczął suchą i w dużych ilościach to coś by się stało. Minęło jakieś 8h od wydalenia i widać poprawę :-)

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

Post » Wto gru 16, 2014 22:56 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Dobrze zrozumiałam?-paracetamol kotu dałaś?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto gru 16, 2014 23:20 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Do weta szybko, może jeszcze zdążą wypłukać.
Poczytaj
http://www.kurierradzyminski.pl/index.p ... pe=3&id=68

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto gru 16, 2014 23:35 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

jeśli kot dostał paracetamol to .....
ehhh może Agisali zajrzy tu jeszcze, kurcze ciemne mysli mam ...
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2208
Od: Nie lis 20, 2011 19:33

Post » Wto gru 16, 2014 23:48 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

A po co ten kot dostał paracetamol? 8O
Nie wspominam, że jest dla kotów toksyczny i mógł mu załatwić nerki oraz wątrobę.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 16, 2014 23:57 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Możliwe że właśnie zabiłaś swojego kota.

Paracetamol jest dla kotów trujący, koty umierają w męczarniach - dusząc się - w ciągu 48 godzin od podania paracetamolu.

Jaką dawkę dostał? Ile waży?

Acetylocysteina (ACC) jest odtrutką.

Biedny kot.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Śro gru 17, 2014 0:34 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Agisali pisze:Pisałam że wybieram się do weta. A dzieckiem nie jestem, (to zabrzmiało dziecinnie wiem). Po prostu gdybym miała kasę to bym mogła bez problemu jechać z chłopakiem. Ale na szczęście zakończyło się nawet bez pójścia do weterynarza :-)


Czegoś nie rozumiem, pisałaś, że rodzice mogą przeznaczyć pieniądze na weterynarza.

Daj znać, co z kotem...

gantra

 
Posty: 244
Od: Sob kwi 06, 2013 5:42

Post » Śro gru 17, 2014 0:43 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

:201427 :201436
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro gru 17, 2014 1:51 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Może się dziewczyna przejęzyczyła i o parafinę chodzi...

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 17, 2014 7:41 Re: Kot zjadł włóczkę(nie je, nie pije, nie wydala, tylko rz

Bohże... Już się przestraszyłam. Ale na początku napisałam że daliśmy mu parafinę :P, a potem nie wiem dlaczego do głowy wbił mi się paracetamol (prawdopodobnie 5 chemii w tygodniu i człowiek się gubi :P)
Żeby wyjaśnić... to była parafina, NIE PARACETAMOL. :P
A kotek dziś rano już biega, i mnie znowu gryźć zaczyna. Jest chyba więc już coraz lepiej :P

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 518 gości