SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 22, 2014 22:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Pierwsza myśl - zostaw starszej jedzenie gdzieś wyżej gdzies wyżej gdzie mała nie doskoczy?:/
FIGARO ObrazekObrazekSAFIRA

LivoniaUK

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Od: Czw wrz 25, 2014 11:26

Post » Nie lis 23, 2014 22:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ile miesięcy ma Junior? jako dorastający kociak (tak zakładam) pewnie po prostu potrzebuje tego wszystkiego, co zjada ;)
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Nie lis 23, 2014 22:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Rosnącym kotom nie wydziela się jedzenia...

Ja bym kotom po prostu zostawiła większą ilość suchej karmy.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lis 24, 2014 14:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Witajcie :) czytam forum od pewnego czasu i zagłębiam się w karmy . mam 5-cio letnią sterylizowaną kotkę i karmie ją puriną pro plan(tak wiem okropna) po RC i sanabell miała okropny łupież po PP jest spoko...
Z tego forum wiele się dowiedziałam i nie wiem jakim cudem odkryłam je tak póżno:( :oops: :oops: :oops: ..
Chciałabym mojej chanel zmienić na karmę bez zbożową min. Orjen ,Acana ,TOTOW lub porta 21 . I teraz prośba ,która z tych karm będzie najlepsza pod względem białka itp .
Ona jest ogromnym łasuchem więc z żadną z karm nie będzie mieć problemu żeby zjeść.
Ostatnio edytowano Pon lis 24, 2014 14:50 przez patryssiaa, łącznie edytowano 1 raz

patryssiaa

 
Posty: 14
Od: Sob maja 10, 2014 11:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 24, 2014 14:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Juniorek ma 8 tygodni, na razie dostaje karmę Animonda Carny kitten - puszka 200g to minimum na dzień, zawsze coś tam jeszcze skubnie więcej, ok. 300g na dzien zjada w jakichś 5-6 posiłkach.
Sucha karma w misce jest cały czas.
Wiem, że rosnacym kotom sie nie wydziela karmy, już jedną kotkę wychowałam, ale chodzi o to, że mała zje śniadanko i jak jej zostawie w miseczce to zaraz całe to zje, a potem jeszcze dużej wyjada śniadanie i duża odchodzi "zrezygnowana" od miski i nie je :(
Nie chcę zeby jedna kotka się "obżarła" a druga przez 8 godzin głodowała...

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Pon lis 24, 2014 16:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

patryssiaa pisze:Witajcie :) czytam forum od pewnego czasu i zagłębiam się w karmy . mam 5-cio letnią sterylizowaną kotkę i karmie ją puriną pro plan(tak wiem okropna) po RC i sanabell miała okropny łupież po PP jest spoko...
Z tego forum wiele się dowiedziałam i nie wiem jakim cudem odkryłam je tak póżno:( :oops: :oops: :oops: ..
Chciałabym mojej chanel zmienić na karmę bez zbożową min. Orjen ,Acana ,TOTOW lub porta 21 . I teraz prośba ,która z tych karm będzie najlepsza pod względem białka itp .
Ona jest ogromnym łasuchem więc z żadną z karm nie będzie mieć problemu żeby zjeść.


Nie ważne że późno ważne że znalazłaś ;).

Najlepsza będzie ta która ma najwięcej mięsa i jak najmniej węglowodanów Applaws, Orijen, TOTW, Porta 21 Sensible no i 'guru' Power of Nature MIX.
Acana jest niskobiałkowa tak więc węgli ma ponad 30%.
Ale co będzie najlepsze akurat dla Twojej kotki pokaże jak będzie na daną karmę reagować jej organizm.
Najlepszym wyborem bo i mega mięsnym i z małą ilością węgli a do tego z niskim poziomem wapnia i fosforu jest PON MIX póżniej Orijen lub Applaws który Ca i P ma trochę gorsze niż dwie pierwsze ale za to ma mniej węgli niż Orijen.
Karmy można zmieniać co jakiś czas - raz kupić taki wór raz taki żeby kot nie jadł cały czas tego samego.

Pomyśl także o mokrych posiłkach bo to ważne przy kotach bo koty mało piją bo wodę pobierają większosci z pożywnienia właśnie. Tak więc mokre to bardzo ważny element kociej diety.

nataleia pisze:Juniorek ma 8 tygodni, na razie dostaje karmę Animonda Carny kitten - puszka 200g to minimum na dzień, zawsze coś tam jeszcze skubnie więcej, ok. 300g na dzien zjada w jakichś 5-6 posiłkach.
Sucha karma w misce jest cały czas.
Wiem, że rosnacym kotom sie nie wydziela karmy, już jedną kotkę wychowałam, ale chodzi o to, że mała zje śniadanko i jak jej zostawię w miseczce to zaraz całe to zje, a potem jeszcze dużej wyjada śniadanie i duża odchodzi "zrezygnowana" od miski i nie je :(
Nie chcę zeby jedna kotka się "obżarła" a druga przez 8 godzin głodowała...


W takim razie najlepszym sposobem jest starszej kotce dawać jeść tam gdzie mała gadzina jeszcze nie wejdzie np. 'na wysokości'

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Pon lis 24, 2014 17:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dziękuje bardzo za pomoc. mokre je applaws na zmiane z bozitą wręcz za nim szaleje :))
czyli generalnie Orjena mogę jej śmiało podać a co np z TOTOW? pon jest dość drogie a przy dwóch kotach bo jeszcze kotka mojej siostry :D to nie za bardzo stac mnie na nią tak do 200 zł za 6 kg to spoko:)

patryssiaa

 
Posty: 14
Od: Sob maja 10, 2014 11:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 24, 2014 21:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

TOTW to taka budżetowa karma...jeśli stać się na Orijena to będzie dużo lepsze rozwiązanie albo Applaws - tani a lepszy od TOTW. Zawsze możesz jednak raz kupić Orijena a raz TOTW a innym razem Applawsa jak w kuwecie będzie wszystko ok po nich - w zależności od stanu konta ;) U mnie były różne bez zbóż karmy testowane, wszystkie jedzone z chęcią. Na Orijnie jednak jest najlepiej.
Kup małe opakowania karm które Cię interesują i zobacz co najbardziej podejdzie Twojemu kotu bo nie ma się co nastawiać na jakaś konkretną jak kot oprotestuje czy w kuwecie będzie kicha.

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Pon lis 24, 2014 21:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

patryssiaa pisze:Dziękuje bardzo za pomoc. mokre je applaws na zmiane z bozitą wręcz za nim szaleje :))


A Bozitę przechowujesz normalnie w lodowce w tym kartoniku? Bo chciałam zamówić kiedyś na próbę dla Kiary, ale ona puszkę 200g zjada w ok. 2 dni (rybne dużo szybciej, animondę carny nawet do 3 dni :roll: ). Zastanawiam się, bo te kartoniki Bozity mają 370g i nie wiem ile to może stać w lodówce...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Pon lis 24, 2014 23:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Bozitę trzymam normalnie w lodoówce nawet do 3 dni:) i nic sie z nią nie dzieje, więc bez problemu możesz sobie zamówić ten duży kartonik:))

patryssiaa

 
Posty: 14
Od: Sob maja 10, 2014 11:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 24, 2014 23:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Super, dziękuję bardzo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Wto lis 25, 2014 14:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Cześć, czy moglibyście napisać coś o takich karmach jak: Josera Catelux, Royal Sterylize, Trovet Urinary? Ostatnio byłem weterynarza z kotkiem, który od lat nie był badany. Generalnie kot jest zdrowy (wg badań krwi), a jedynie to czego można się przyczepić to jego waga. Obecnie waży 5,5 kg, a wg weterynarza powinien 4 kg. W każdym razie czy podane przez mnie wcześniej karmy (suche) są wartościowe?

andzi18

 
Posty: 3
Od: Pon paź 13, 2014 18:52

Post » Wto lis 25, 2014 15:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Koty tyją nie tylko np. z braku ruchu i przekarmiania, ale od nadmiernej zawartości węglowodanów, zbóż w karmie. Kot, jako stuprocentowy drapieżnik, nie trawi zbóż, węglowodany jego organizm przerabia na sadełko, magazynowane na czas ciężkiego głodu. Przyjrzyj się składowi tych karm - powinny mieć najwięcej mięsa różnego rodzaju (budulec), potem tłuszczu zwierzęcego (energia), no i rozmaitych witamin, tauryny. Przejrzyj spis w pierwszym poście wątku - tam są karmy poszeregowane wg przydatności dla kota. Royal Canin znajduje się wśród raczej marnych. A Trovet Urinary jest przeznaczony dla kotów z problemami z pęcherzem, z kryształkami struwitowymi i piaskiem, kiedy pH jest powyżej 6 - zakwasza mocz.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 25, 2014 19:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Witam
mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bo czuję się już bezradna. Obecnie na stanie posiadam od 4 lat dwie niedojdy (Mysia lat ok. 4,5 i Troczuś (lat 8-10) oraz ok. 7 miesięczną Lilu, która jest kotem. Wstyd się przyznać ale Mysię i Troczka karmiłam karmą marketową - ale tą z najwyższej półki (cenowej). Wiem, że nie było to dobre ale tłumaczyłam sobie, że i tak jedzą lepiej niż wcześniej. Drugim powodem takiego żywienia kociastych było to, że praktycznie żadne sensowne karmy nie były dostępne. Po dołączeniu do stada Lilu okazało się, że mała wciąga ale w domu nie dało się wytrzymać z powodu serwowanej przez nią aromoterapii. Postanowiłam zmienić karmę. Grzecznie i sumiennie przestudiowałam karmy polecane i ku mojemu zaskoczeniu zooplus poszerzył ofertę karm dostępnych w Ira, więc złożyłam zamówienie. Nie wiedząc co będzie kociastym smakowało zamówiłam ponad 30 kg mokrej karmy, żeby się zorientować co im przypasuje. I tutaj zaczynają się schody. Lilu nie muszę się przejmować - wciąga wszystko z mruczeniem a urobki w kuwecie przestały zatruwać atmosferę. Problem jest ze staruchami. Troczuś ruszył tylko Grau - piszę ruszył ale nie znaczy, że zjadł. Mysia odmówiła współpracy z praktycznie całym asortymentem. Bozity nie chce żadne z kociastych - wyjadają sosik albo galaretkę a resztę zostawiają. Nie pomaga rozgniatanie widelcem na papkę, nie skutkuje mieszanie z marketówką. Nie wiem co robić. Najbardziej martwię się Mysią i Troczkiem, że się zagłodzą. Podpowiedzcie mi proszę co mogę zrobić, żeby zaczęły jeść.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Wto lis 25, 2014 21:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dziewczyny, która karma jest jeszcze musem, tak jak PoN???
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 495 gości