CHORY KOT - prośba o sugestie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 23, 2014 23:15 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Marcelibu pisze:Ponad 4-krotnie podwyższony jest Alat - wątroba poleciała. Trzeba szybkiego
podleczenie wątroby.
Zmień lekarza, proszę!

a z wątroba u kotów bardzo silnie jest związana trzustka.
I Moris ma objawy charakterystyczne dla zapalenia trzustki tzn. własnie niespecyficzne i dlatego tak trudno wetom wpaśc, ze to proble z trzustką.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lis 24, 2014 13:51 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Będę dzwoniła do drugiego lekarza zaraz, czekam na skan wyników. Lekarz mówił mi że poszło na wątrobę. Za nim zmienię lekarza najpierw niech on sam się wypowie na podstawie wyników diagnostyki wraz z lekami i niech oceni sytuację jak kot jest leczony.
Moris niestety ma ogromny stres i podawanie pokarmu u niego nie przebiega dobrze. Dwa razy siknął do łóżka a w kuwecie się schował. Dzisiaj rano popracowałam z nim trochę, nawet się bawił , trochę mruczał wody pił ale.... korzystał z kuwety. Napiszę co dalej później.

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 14:00 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Rozmawiałam z dr Cichsozewską z Akademickiej weterynarii. Dostanie dzisiaj ode mnie skan wyników kota, oddzwoni i powie jakie ma wnioski czy będziemy robili kolejną diagnostykę. Doktor Sobieralskiej do środy nie ma.

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 20:09 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Doktor dzisiaj do mnie jeszcze nie oddzwoniła. Przełom kot sam przed chwilą zjadł trochę mokrej karmy. Są progresy i zaraz poszedł do kuwetki. Za chwilę bedę wiedziała czy stolec wychodzi. Sikać sika cały czas.... niestety bywa ze do łóżka ale jest spokojny korzysta z kuwety. Kroplka była dzisiaj podskórna , póki co może tak być łapki ma opuchniętę trochę i lekarz nie chciał go męczyć. Leki przyjmuje, niestety zmuszamy go do tego , kiepsko to znosi , nerwowo. Czekam na informację czy robić dalsze diagnostyki typu trzustka, usg i inne badania. Jutro do doktor sama zadzwonię i dam znać o opinii. Zaczynam być dobrej myśli. Mruczal dzisiaj , trochę się bawił. Odzsykuje siły ale jeszcze kilka kroplowek leki.

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 20:26 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Wspominałaś, że wstawisz scany wyników. Możesz to zrobić?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lis 24, 2014 20:50 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Tak już wrzucam ale proszę o informację jak mogę załączyć plik ?

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 20:53 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Plik z kompa wrzucasz na np. http://zapodaj.net/ ,
a tutaj wklejasz link lub miniaturkę obrazka (możesz wybrać wielkość).
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lis 24, 2014 21:11 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Próbuje.... jeszcze tego nie ogarniam.

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 21:21 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Mam w PDF nie da się

Moriskot

Avatar użytkownika
 
Posty: 113
Od: Śro lis 19, 2014 23:33

Post » Pon lis 24, 2014 21:22 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Strona: http://zapodaj.net/
1. Po lewej stronie masz belki - kliknij "na forum"
2. przygotuj sobie plik w jakimś łatwym do znalezienia miejscu i kliknij "przeglądaj"
3. wtedy możesz odnaleźć plik (zdjęcie, scan) i go załadować na serwer http://zapodaj.net/
4. wybierasz potem wielkość miniatury np.200x200, 300x300.
5. klikasz zapodaj
6. pod wgranym zdjęciem, scanem masz opcję trzecią od góry: "BBCode (do wstawienia na forum, wyświetla miniaturkę):" . Poniżej masz link do już wgranego pliku i ten link kopiujesz i wstawiasz do posta tutaj
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lis 24, 2014 21:24 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Jeśli nie chce łyknąć PDFa - spróbuj tutaj: http://upload.miau.pl/ .
Intuicyjnie.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lis 24, 2014 21:28 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

W sumie dlaczego nie weźmiesz wszystkich wyników, nie pójdziesz sama do innego lekarza?
Próbujesz coś załatwiać przez e-mail, zdalnie? Rozumiem, że kot zestresowany. Ja poszłabym
na początek sama. Dokładnie opowiedziała co się dzieje i niech lekarz zdecyduje co dalej.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lis 24, 2014 22:49 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Marcelibu, dobre pytanie...chyba znam odpowiedz;dlaczego...
straszne
Obrazek
Obrazek

111janina

Avatar użytkownika
 
Posty: 619
Od: Śro cze 18, 2014 19:16

Post » Pon lis 24, 2014 23:14 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Ja juz sie nie odzywam.
Moriskot jest przekonana, ze dziala super i ma super weta.
Ok. Obyś miala rację.
Wie jedno. Moja wet na pierwzej wizycie, gdy z kotem cos sie dzieje, robi badanie krwi (morfologia, profil nerkowy, profil watrobowy i profil trzustkowy) i ma cały plan działania zalezny od wynikow, czyli albo posiew, albo usg, albo rtg, albo jakas inna diagnostyka. To oczywiście jest możliwe tez dzieki temu, zę ja jak widzę ze coś się dzieje z kotem to zakładam wykonanie badan i kotę wiozę na czczo. Jeśli jest potrzebne usg to staję na głowie, aby znaleźć jak najszybciej termin u speca od usg.

Ja nie rozumiem, jak mozna tyle dni zwlekac z diagnostyką.
Ko się poczuł lepiej, bo został nawadniany, ale nie został wyleczony.
Przy takich paramtrach wątrobowych moja wet nawet jakby zaleciła usg i dalszą diagnostyke od razu by włączyła leki na wątrobę.
Ech, szkoda czasu na pisanie...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lis 25, 2014 0:17 Re: CHORY KOT - prośba o sugestie

Marzenia11 pisze:
Marcelibu pisze:Ponad 4-krotnie podwyższony jest Alat - wątroba poleciała. Trzeba szybkiego
podleczenie wątroby.
Zmień lekarza, proszę!

a z wątroba u kotów bardzo silnie jest związana trzustka.
I Moris ma objawy charakterystyczne dla zapalenia trzustki tzn. własnie niespecyficzne i dlatego tak trudno wetom wpaśc, ze to proble z trzustką.

ZMIEŃ LEKARZA!!!!!!
Albo zacznij kopać dołek na kota, póki ziemia nie zamarzła :evil:
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 405 gości