PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 30, 2014 22:15 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Dzisiejszy Blakot to był zupełnie inny kot,niż ten którego znałam dotychczas.Nawet jak już nie dawał się głaskać leżał sobie wyluzowany na posłanku,prawie cały czas mruczał, niedaleko na drugim Gilda,a ja siedziałam na ławce między Nimi i tłumaczyłam Im jak to fajnie jest zakumplować się z człowiekiem i jakie to może przynieść kotu korzyści :wymierne i nie tylko.
Obrazek

MAU

 
Posty: 2635
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Czw paź 30, 2014 22:22 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

sonata pisze:i duży rozmiar,

Obrazek

Już wiem, po co Gilda zrobiła sobie wycieczkę. Żebyś ujawniła się z pięknymi jej zdjęciami, które nadają się do ogłoszenia lepiej niż którekolwiek z dotychczasowych ;-) :piwa: Już kradnę :)
A tak długo starałam się zrobić jej zdjęcie lepsze, niż miała dotychczas... i bez efektu :kotek:

Edit: czy mogłabyś mi je wysłać? Z fotosika słabo się ściąga.
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Pt paź 31, 2014 9:12 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

A u mnie nastąpił przełom w zakresie umieszczania ogłoszeń. Z jednym portalem się boksuję bo zdjęć Inez nie chce opublikować ale reszta jest ok. Przynajmniej ja nie widzę byków tylko koty :) No więc powtarzam adres iwa-35@tlen.pl i wysyłajcie co macie . Dla potrzeb ogłoszeń korzystam z innego adresu jordaniafidel@gmail.com i podobnego nica jakby ktoś zerkał to się proszę nie dziwić. Chciałam wrzucić i pokazać Wam podziękowania jakie machnęłam dla biblioteki ze zdjęciami Paluszków które podkradłam tu z forum ( w tym jeden w kuwecie wyłożonej gazetami ) :) ale nie wiem jak je zamieścić :(

kubiwonka

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Wto paź 07, 2014 8:59

Post » Pt paź 31, 2014 18:32 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Odszedł niestety jamniczek który był w pokoju klatkowym, doszedł miot CXXIV/14 maluszki czarny i czarny z białym, rozdrabniałam im
jedzonko,, razem jest 5 maluchów, w korytarzyku 7 szczeniaków i 1 staruszek, miętowy Tiara wyszczotkowana, wymasowana po pleckach i Arfon dokarmiony, zielony - Blakot super kot, jak je z ręki można go głaskac, jak skonczy gorzej i Gilda która dała się pogłaskać, czerwony i żółty puste. W klatkowym mysz.
Obrazek

sonata

 
Posty: 717
Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Pt paź 31, 2014 19:34 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Hm, może się przerzucimy na promocję i adopcję myszy?

Jestem pod wrażeniem kolejnych relacji o Gildzie! :dance:
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Pt paź 31, 2014 20:53 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Jutro koty będą się obżerać gotowanym kurczakiem :)
Monika już przygotowała, mnie zostało wystudzenie i rozdrobnienie.

Zrobiłam sobie notatki odnośnie kotów do adopcji z A1 i z A2 lżejszych - dzięki, Revontulet!

Priorytetem jest znalezienie mądrego domku dla długowłosej Tiary, zwróconej z adopcji po pół roku - tak?
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Pt paź 31, 2014 21:20 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

boniedydy pisze:Hm, może się przerzucimy na promocję i adopcję myszy?

Jestem pod wrażeniem kolejnych relacji o Gildzie! :dance:


Ja już kiedyś wyadoptowałam szczura spod śmietnika :mrgreen: Jesienią rano niosłam worek a pod drzwiami siedział biały szczur - jak się nachyliłam żeby go pobejrzeć wszedł mi na ramię :strach:
"Sprzedałam" go od ręki Panu z ochrony - jego syn miał szczury. Jeszcze mu na szybko robiliśmy na cały dzień domek z kartonu po kozakach żeby mógł jakoś przesiedzieć w budce ochroniarzy :mrgreen:

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Pt paź 31, 2014 21:43 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Często to zwierzak wybiera dom, a nie dom zwierzaka ;)
Okoliczności się takie właśnie trafiają, jakby na życzenie zwierzaka :)

Gilda poszła na wycieczkę szukając domu, ale nie namierzyła przystanku autobusu 124, który by ją przetransportował w bardziej ludne okolice.
Albo może namierzyła, ale stwierdziła, że nie ma przy sobie gotówki na zakup biletu.
Gilda ma klasę, bez biletu by nie pojechała.

Uważam, że koty w schronisku trzeba wyposażyć w smartfony, albo chociaż po jednym laptopie z dostępem do internetu (jeden na A1 i jeden na A2), żeby pisały, jak im źle w schronisku, miały swoje własne profile na fejsie, prowadziły blogi, etc.

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Pt paź 31, 2014 22:14 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

akne pisze:Priorytetem jest znalezienie mądrego domku dla długowłosej Tiary, zwróconej z adopcji po pół roku - tak?


Jest takie towarzystwo, że wszyscy są priorytetowi! Mimo wszystko chyba mniejsze szanse adopcyjne mają Gilda czy Blakot. Choć tak naprawdę trudno powiedzieć; najmniej problematyczny jest niby Arfon, ale też już swoje w schronisku odsiedział i jakoś nie przyciąga ludzkiej uwagi, nie wiadomo czemu. Mowa tu oczywiście o kotach z A1, bo w A2 są przeróżne przypadki, takie jak choćby Tymoteusz albo Stereo - dwa koty o najdłuższym schroniskowym stażu.

Ktokolwiek pójdzie do adopcji, będzie dobrze. Trzeba trzymać kciuki, żeby były w ogóle jakieś adopcje.
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Pt paź 31, 2014 22:20 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

ja mam na niedzielę kupioną wołowinę i kurczaka dla maluchów - ostatnio blakot i gilda jedli z chęcia gotowanego a surowiznę Olali - za to arfon zjadł 3 miski :-P


Blakot jadł i warczał i tylko paczał czy ręka się nie zbliza do głaskania ;-PP

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 01, 2014 8:22 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Dziś to pewnie adoptujących nie będzie, więc się skupimy na dopieszczaniu kotów.
Oprócz kurczaka i rosołu wezmę też przysmak na oswajanie (w gratisie dostałam to: http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... ota/401783) i wskaźnik laserowy dla rozrywki ;)

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob lis 01, 2014 8:24 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Akurat w tym towarzystwie Tiara ma największe szanse na adopcję. Oby tym razem to była dobra adopcja :ok:
W A1 obecnie są same priorytety :mrgreen:
W weekend powinno dojść trochę kotów. Spróbujemy coś wyżebrać. Choć przy takiej liczbie kotów w A1 rosną szanse Blakota i Gildy :ok: . Więc są jakieś plusy braków w pokojach adopcyjnych :ok:

U mnie w lodówce też już na jutro czeka kurczak :D .

Monika to co, łapiemy myszy, pakujemy do klatek i szukamy im domów? :lol:

Trzymam kciuki za dzisiejszy dzień :ok:
Żeby była chociaż jedna adopcja :ok:
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 01, 2014 16:25 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Dzisiaj do adopcji były 4 dorosłe koty i 4 kociaki w klatkowym. Do domu poszedł tylko szary kawaler ze skarpetkami z klatkowego. W pierwszej kolejności Państwo chcieli małą buraskę, ale u weterynarza okazało że ma panlaukopenię :cry: Obecnie pozostały tam dwa czarne kocurki, prawdopodobnie również nie przebadane :(

I kolejno:
1. Blakot za mną zdecydowanie nie przepada, chyba pamięta bezceremonialne obcinanie pazurków. Ale o dziwo był miły dla dzieciaków, które weszły z rodzicami chcącymi obejrzeć Gildę. Kręcił się miedzy ich nogami i dawał głaskać.
2. Gilda - jak wyżej, byli Państwo wstępnie zainteresowani. Tzn pytali o kota do domu wychodzącego, a w zasadzie takiego który nie był by raczej kotem domowym ale miał swoje miejsce w pomieszczeniu obok domu. Nie było mowy o samodzielnym wyżywieniu się kota, wręcz pytali co robić żeby chciał u nich mieszkać, co dawać do jedzenia, etc. Nie skreślałabym ich, mają dzwonić do Kingi albo Asi.
3. Afron - jak zwykle milusiński i podjadający co chwilę. Chyba chce wagowo upodobnić się do Tiary :D
4. Tiara - udało mi się ją wydostać z budki - nie gryzie, nie drapie, nawet niespecjalnie syczy. Uwielbia drapanko nad ogonem, powiedziałabym nawet że lubi być tarmoszona, jak na załączonym filmiku :mrgreen: http://youtu.be/x9ylclfU7rE

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Sob lis 01, 2014 16:33 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

oj toją jutro wytarmoszę :-))))

Może taki dom to szansa dla Gildy - skoro potrafiła sama wróćić do domu?

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 01, 2014 16:43 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Miziaj i tarmoś,teraz zgrywa mi się film z Arfonem biegającym za laserkiem, potem będzie jeszcze raz Tiara :)

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Silverblue i 515 gości