SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 31, 2014 14:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Agunia001 najlepszym jedzeniem dla kotka oczywiście byłby BARF, ale jeśli mówisz, że mięsko je średnio chętnie, a cena nie gra roli, to ja bym ci poleciła puszki Power of Nature Natural Cat na zmianę z Miamor Milde Mahlzeit, sama tak karmiłam przed przejściem na BARFa. PoN jest chyba lepiej zbilansowany, ale trochę za tłusty, aby być jedyną karmą, a Miamor z kolei za chudy, więc dobrze się uzupełniają. Jak możesz, to zrezygnuj z suchej karmy, bo jej podawanie często prowadzi do problemów z nerkami, a to, że czyści zęby, to mit. Nie poddawaj się też w kwestii mięsa, moja kicia samego surowego mięsa też nie tyka, ale mieszankę barfową zjada z reguły :) Może spróbuj zrobić najprostszą mieszankę np. z FC, zmieszać z karmą, którą kotek zna, i zobaczyć czy "wejdzie"?

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 31, 2014 15:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tofila pisze:Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, od stycznia będę miała kolejnego malucha, więc jeśli nie ma różnicy między karmą dla dzieciaków, dorosłych oraz kastratów to popróbuję i zobaczę co najlepiej smakuje.


To nie jest tak, że nie ma różnicy.
Wybierz karmę, która ma największą ilość mięsa i najmniej węglowodanów.
Chodzi o to, że mitem jest, że kastrat ma inne potrzeby żywieniowe.
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 31, 2014 17:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

A jak chronić nerki? Wyżej przeczytałam, że sucha karma szkodzi nerkom. Podobno też kastraty mają z nimi częściej problemy. Wet ostatnio powiedział, że kot powinien być głównie karmiony suchym, a dieta może być jedynie uzupełniana mokrym. Może ktoś mi poradzić jak powinnam karmić kocurka. Jak już wcześniej napisałam dostaje po 50 g schesir rano i wieczorem, dodatkowo w miseczce ma zawsze suche, nie dużo, żeby nie zwietrzało, ale też aby nie chodził głodny. Niestety w domu nie ma mnie od 7 rano do 18, więc nie mogę podawać mu częstych małych posiłków.

tofila

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Śro paź 22, 2014 8:25

Post » Pt paź 31, 2014 18:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

MamaMeli pisze:Słuchajcie, w moim (węgierskim) zooplusie pojawiła się karma MAC's. Ktoś coś? Przykładowy skład wołowej:

mięso wołowe (min. 70%) i produkty pochodzenia wołowego (serce, płuca, żołądek), marchewka(3%), składniki mineralne(1%)

wygląda nieźle i jest w cenie feringi

http://www.happykittycompany.co.uk/coll ... earts-200g
Wygląda nieźle.
Ja bym brała ;)

Nie wiem co prawda po co ta marchewka, ale niech jej tam będzie ;)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 31, 2014 19:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Agunia001 pisze:która jest najlepsza: acana, orijen, totw, purizon czy porta?


Z tymi karmami to musisz popróbować, bo niestety nawet najlepsza karma może nie być odpowiednia akurat dla Twojego kota.
Acana to niskobialkowa karma - dla mnie odpada - za dużo węglowodanów.
Potra i TOTW to średniaki, raczej dla tych którzy chcą karmić bardziej ekonomicznie.
Najlepszy skład ma Power of Nature Meadowland.
Purizon fajny ale jest w cenie Orijena który jest lepszy i mój ogon ma się na Orijenie najlepiej.
Zobacz sobie jeszcze na Applawsa - ale jak cena nie gra roli to polecam wybrać między PON Mix a Orijenem - ale i tak wszystko sama musisz przetestować.

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Pt paź 31, 2014 19:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tofila pisze:A jak chronić nerki? Wyżej przeczytałam, że sucha karma szkodzi nerkom. Podobno też kastraty mają z nimi częściej problemy. Wet ostatnio powiedział, że kot powinien być głównie karmiony suchym, a dieta może być jedynie uzupełniana mokrym. Może ktoś mi poradzić jak powinnam karmić kocurka. Jak już wcześniej napisałam dostaje po 50 g schesir rano i wieczorem, dodatkowo w miseczce ma zawsze suche, nie dużo, żeby nie zwietrzało, ale też aby nie chodził głodny. Niestety w domu nie ma mnie od 7 rano do 18, więc nie mogę podawać mu częstych małych posiłków.


Tofila - weci mówią to co mają mówić i z czego jest kasa. Nie ma żadnego powiązania między kastracją a chorobą nerek - żadne badania tego nie potwierdzają. Czy kastrat czy tak samo może zachorować.
Co do tych śmiesznych teorii o wyższości suchej karmy to już w ogóle szkoda słów - koty w b. niewielkim stopniu odczuwają pragnienie, w naturze wodę pobierają z pożywienia i piją tylko niewielkie ilości wody. Podając suche kota masz notorycznie odwodnionego, mocz gęstnieje, nerki muszą ciężej pracować - do takich karm sypią więc sól żeby kot więcej pił - a z kolei sól uszkadza nerki i nie tylko i takie to zdrowie w tych chrupkach.
NIGDY NIE BĘDZIE LEPSZE OD MOKREGO POSIŁKU - ŻADNE! NAWET NAJLEPSZE SUCHE - i sorry ale jak wet tak gada to jest po prostu T*** niedouczony.

Chronić nerki możesz tylko w jeden sposób - ograniczając do minimum suche i nawadniać kota mokrymi posiłkami.
Sprawdzać zawartość wapnia i fosforu oraz sodu w karmach - im mniej tym lepiej.
I co najmniej raz w roku badać zwierza - krew, mocz.

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Pt paź 31, 2014 19:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Nie ulega żadnej wątpliwości, ze mimo dość wysokich węglowodanów karma Orijen Six Fish jest zdecydowanie najlepszą karma. A trochę tych karm moje koty próbowały.

Wszystkie dostępne w Polsce bezzbozowki.

Nie ukrywam, ze przestawienie na Orijen bylo bardzo trudne. Ale nie żałuję, ze nie odpuscilem;)
Ostatnio edytowano Nie lis 02, 2014 15:31 przez natalian, łącznie edytowano 1 raz

natalian

 
Posty: 846
Od: Śro sty 16, 2013 12:04

Post » Pt paź 31, 2014 20:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tofila pisze:Niestety w domu nie ma mnie od 7 rano do 18, więc nie mogę podawać mu częstych małych posiłków.

To nieprawda, że nie możesz, bo możesz kupić automat do karmy z systemem chłodzenia, choćby nawet ode mnie http://olx.pl/oferta/automat-do-karmy-t ... 7DpIx.html ;-) Przestał mi być potrzebny, jak przeszłam na BARFa i w sumie tylko raz go użyłam. Wkładasz rano kilka porcji mokrej karmy, programujesz i kotek może jeść mokre nawet i 4 razy jak Ciebie nie ma. Tylko trzeba sobie sensowny wkład chłodzący załatwić, chyba woda z solą długo temperaturę trzyma, ale nie pamiętam, w jakich proporcjach.

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 31, 2014 20:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

grainfreek pisze:Chronić nerki możesz tylko w jeden sposób - ograniczając do minimum suche i nawadniać kota mokrymi posiłkami.
Sprawdzać zawartość wapnia i fosforu oraz sodu w karmach - im mniej tym lepiej.

O to to. Dodam tylko, że kot powinien wypić dziennie tyle mililitrów wody (łącznie, czyli razem z tą zawartą w karmie), ile zjadł kalorii (w razie jakby ktoś się zastanawiał, ile tej wody w kota wlewać). Stosunek wapnia do fosforu też jest bardzo ważny oraz potasu do sodu, ten pierwszy powinien wynosić 1.15, a drugi około 1.35 dla zdrowego kota (chyba dla tych co już mają problemy z nerkami są ciut inne zalecenia).

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 31, 2014 21:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

nie wiem tylko jak przekonać go do mokrego, lubi tylko, jeśli wygląda jak mięso, dlatego smakuje mu schesi oraz Almo Nature. Natomiast Animonda Carny i innych konserwowych nawet nie ruszy. Ostatio kupiłam mu parę puszek różnych marek, myślałam, że może jak jest większy to bardziej mu posmakują, ale nic nie ruszył. Na początku dostał również Miamor, ale mu nie smakowało. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić Miamor Feine Filetsw saszetkach oraz Miamor Milde Mahlzeit, o którym piszecie. Zastanawia mnie natomiast skład:
Kurczak z tuńczykiem: 26% kurczaka, 26% tuńczyka
Tuńczyk z krabami: 47% tuńczyka, 5% mięsa z raków
Tuńczyk z kalmarami: 44% tuńczyka, 8% kalmar
Tuńczyk z warzywami: 48,5% tuńczyka, 2,5% kukurydza, 2,5% marchwi
A co jest w pozostałych 50%, sama woda?

tofila

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Śro paź 22, 2014 8:25

Post » Sob lis 01, 2014 9:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tofila pisze:nie wiem tylko jak przekonać go do mokrego, lubi tylko, jeśli wygląda jak mięso, dlatego smakuje mu schesi oraz Almo Nature. Natomiast Animonda Carny i innych konserwowych nawet nie ruszy. Ostatio kupiłam mu parę puszek różnych marek, myślałam, że może jak jest większy to bardziej mu posmakują, ale nic nie ruszył. Na początku dostał również Miamor, ale mu nie smakowało. Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić Miamor Feine Filetsw saszetkach oraz Miamor Milde Mahlzeit, o którym piszecie. Zastanawia mnie natomiast skład:
Kurczak z tuńczykiem: 26% kurczaka, 26% tuńczyka
Tuńczyk z krabami: 47% tuńczyka, 5% mięsa z raków
Tuńczyk z kalmarami: 44% tuńczyka, 8% kalmar
Tuńczyk z warzywami: 48,5% tuńczyka, 2,5% kukurydza, 2,5% marchwi
A co jest w pozostałych 50%, sama woda?


Tak, to jest karma uzupełniająca.

servantez

Avatar użytkownika
 
Posty: 333
Od: Czw lut 20, 2014 3:25
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob lis 01, 2014 10:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

grainfreek pisze:Purizon fajny ale jest w cenie Orijena który jest lepszy i mój ogon ma się na Orijenie najlepiej.

Purizon jest tańszy.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Sob lis 01, 2014 10:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tofila pisze:lubi tylko, jeśli wygląda jak mięso

Mądry kotek ;-) Spróbuj może z BARFem, co jak co ale to na pewno wygląda jak mięso ;-)

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 01, 2014 21:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Mądry kotek ;-) Spróbuj może z BARFem, co jak co ale to na pewno wygląda jak mięso ;-)[/quote]
Poczytam o tym, nie do końca jeszcze rozumiem na czy to polega, nie wiem też czy mam odpowiednią wiedzę, by zapewnić mu zdrową i zbilansowaną dietę. Ta metoda trochę mnie przeraża, bo w sumie nic o niej nie wiem. Widziałam już parę linków i postaram się dowiedzieć więcej.

tofila

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Śro paź 22, 2014 8:25

Post » Sob lis 01, 2014 21:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Wygląda o wiele straszniej niż jest naprawdę. :wink: Spróbuj, kot na pewno się ucieszy.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jaga_17 i 278 gości