NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 28, 2014 21:22 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Przyszły wyniki histopatologii guza z pęcherza Doris, i już oficjalnie wiadomo, że Doris ma dwa upiornie złośliwe nowotwory. Do gruczolakoraka gruczołu sutkowego dołączył rak z nabłonka przejściowego (nota bene bardzo rzadki nowotwór u kotów, tylko 0,4% guzów to takie nowotwory). Oczywiście z wysokim indeksem mitotycznym, bo jakże by inaczej. Rokowania nijakie, tzn. generalnie dużo jej nie zostało. Ale u kota w wieku 16 lat to w sumie nie jest nic nadzwyczajnego.

Za to siuśki super, po krwi ani śladu. :mrgreen:

Doris najwyraźniej nie zrozumiała jeszcze, że czas się zbierać, bo humor się jej zrobił naprawdę super, je za dwóch, chodzi z zadartym ogonem, zagoniła dwa koty na raz do szafy, a do tego zebrało się jej na eksplorowanie mieszkania. Biorąc pod uwagę, że ona w zasadzie nie wychodzi ze swojej połowy pokoju (bo nawet druga połowa jej normalnie nie interesuje), to jest to trochę dziwaczne. :roll:

Jak na umierającego kota Doris czuje się podejrzanie dobrze. :) Mam nadzieję, że w najbliższym czasie się to nie zmieni.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Wto paź 28, 2014 21:39 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

myamya, kciuki nieustające.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro paź 29, 2014 12:16 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Wieści naprawdę mocno przygnębiające ale cieszy, że Doris wykorzystuje czas jak może najlepiej. Trzymajcie się dziewczyny.

Informacyjnie w dużym skrócie, bo nie wiem ile osób czyta FB:
Ada, Numa i Wendy wczoraj miały sterylki.
Wczoraj do naszego weta do Wrocka z Yuki przyjechała na sygnale Ola, Yuki się pochorowała i musi odwiedzać jeszcze weta, dlatego natenczas przeniosła się do Eweliny, bo ma bliżej.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 30, 2014 16:52 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Wrocławianki zapraszam na bazar z ponad 300 ubraniami, głównie damskimi, ale są i męskie. Dużo firmowych, wszystkie w stanie idealnym lub bardzo dobrym :) viewtopic.php?f=20&t=165665

Pieniążki będą przeznaczone na zakup karmy dla kotów Pani Jadwigi i/lub depozyt u weterynarza na leczenie. Wszystko można u mnie obejrzeć i przymierzyć :) (na Gaju)

michalinadzordz

 
Posty: 5271
Od: Nie wrz 25, 2011 9:24
Lokalizacja: Wrocław/Zduńska Wola

Post » Pt paź 31, 2014 12:30 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Konkurs zakończony!

Kochani, dziękujemy każdemu za udział w głosowaniu. Obecnie trwa weryfikacja głosów. Jakikolwiek wynik by się nie pojawił, dziękujemy, że byliście z nami, głosowaliście, namawialiście swoich znajomych.

Dziękujemy Politechnice Wrocławskiej oraz Gimnazjum w Kątach Wrocławskich za wspomaganie Nas

Dziękujemy też Wrocławskie Koty za głosiki oraz każdemu anonimowemu i nieanimowanemu kociarzowi, który poświęcił swoje 5 min dla naszych kociaków.

Dziękujemy również grupie Koty, na której do woli mogłyśmy prosić o pomoc i wsparcie.

Jeśli uda nam się nakarmić kocie brzuszki, to tylko dzięki Wam.

Dziękujemy i prosimy o trzymanie kciuków.
"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą"

"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated."

Obrazek

tymoloftaleina

 
Posty: 153
Od: Czw maja 30, 2013 23:06

Post » Pt paź 31, 2014 18:02 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Ja tez serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie :1luvu: :kotek:

Chwilowo jestem na necie mocno z doskoku i będzie tak kilka najbliższych dni, więc jak ktoś coś (PILNEGO!) to tel.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 03, 2014 9:18 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 95#p204195
Witam,

Informuję, iż weryfikacja głosów została zakończona.

Październikową edycję konkursu wygrała:

NEKO - Grupa Pomocy Kotom z Wrocławia, której serdecznie gratulujemy!

Klienci rezygnując z należnych sobie rabatów przekazali na rzecz zwycięzcy kwotę 21173 zł
Sklep Krakvet przeznacza dodatkowo 1000 zł jako pomoc dla schroniska - łącznie organizacja otrzyma pomoc o rekordowej wartości 22 173 zł !

W dniu dzisiejszym skontaktujemy się ze zwycięzcą w celu poinformowania o wygranej, a już teraz rozpoczynamy zgłoszenia do listopadowej edycji konkursu. Zapraszamy!

Serdecznie pozdrawiam,
Katarzyna Sarga
Zespół Krakvet


Gratulacje !
Smacznego Koteczki!

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon lis 03, 2014 21:52 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Dzięki wielkie wszystkim za głosy i namawianie znajomych, promowanie głosowania na naszych podopiecznych gdzie się tylko da :1luvu:

Teraz jeszcze męcząca, choć też bardzo miła robota - zamawianie, podliczanie, przeliczanie, kalkulowanie. Kocham Excela :mrgreen: A potem będzie jeszcze weselej, bo trzeba to będzie rozwieźć po karmicielach. Tak że moja praca skończy się dopiero pewnie w połowie listopada jak nie później. Ale dla łez wzruszenia starszego Pana Karmciela czy Pani Karmcielki na widok wielkich worków z karmą - WARTO!
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 03, 2014 22:13 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

:piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa:
:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: juhuuuuu

Kułko

 
Posty: 845
Od: Nie sie 09, 2009 23:38
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

Post » Wto lis 04, 2014 6:58 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Kułko pisze::piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa:
:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: juhuuuuu


Cześć
Bardzo miło Cię widzieć :D
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto lis 04, 2014 9:42 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Gratuluje wygranej :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa:

Fredziolina

Avatar użytkownika
 
Posty: 11915
Od: Śro kwi 13, 2005 19:24

Post » Wto lis 04, 2014 20:55 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

MalgWroclaw pisze:
Kułko pisze::piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa:
:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: juhuuuuu


Cześć
Bardzo miło Cię widzieć :D

Helołłł :D :201446 :201446

Kułko

 
Posty: 845
Od: Nie sie 09, 2009 23:38
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

Post » Śro lis 05, 2014 14:35 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Rozpaczliwie pilna sprawa. :(

Chodzi o bezdomną (prawdopodobnie) kotkę. Od paru lat mieszka w pobliżu mojego bloku, jest z tego co wiem wysterylizowana. Dzisiaj przyszła z paskudnym, wielkim ropniem na czole. Jak zaczęłam go oglądać, ropień pękł i poszła z niego masa cuchnącej ropy. Nie wiedziałam co zrobić, wzięłam kota do transportera i poszłam z nim do weta. Ropień został oczyszczony, kot dostał antybiotyk. Ma dostawać antybiotyk przez minimum 5 dni. Na głowie ma paskudną, dużą dziurę - nie mogę jej w takim stanie póki co wypuścić z powrotem. Póki co jest u mnie na balkonie, ale w nocy robi się zimno, nie może tam zostać.

Mam w łazience od wczoraj perską kotkę z odzysku, dla której szukany jest DT. Nie mogę dać tam kolejnego kota.

Potrzebna jest łazienka dla bezdomnej kotki na 5 dni. Kot jest łagodny, obsługiwalny, sympatyczny. Nieprzebadany, nieszczepiony, nieodrobaczony.
Albo DT dla persa. Też łagodnego, spokojnego i obsługiwalnego. FeLV/FIV (-), wczoraj odpchlony i odrobaczony.
Od ręki, od zaraz, nie później niż do wieczora.
We Wrocławiu albo okolicy, transport jakoś ogarnę.

Pomocy. :(

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Śro lis 05, 2014 17:16 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Fotki plaskacza na zachętę:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na zdjęciach tego nie widać, ale ma piękne niebieskie oczy w odcieniu akwamaryny.

A tutaj bezdomna z dziurą w głowie :(

Obrazek

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Czw lis 06, 2014 9:59 Re: NEKO - Grupa Pomocy Kotom [Wrocław]

Nie chcę zapeszyć, ale być może będzie DT dla perskiej kotki. :)

W sumie czarną też bym komuś chętnie sprezentowała, bo jest tak sympatyczna, proludzka i ułożona, że aż szkoda jej na kota bezdomnego. Jak się na nią patrzy, to aż się wierzyć nie chce, że od paru lat żyje sobie na dziko, zachowuje się, jakby od urodzenia była wyłącznie domowym, rozpieszczanym kociskiem.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib i 194 gości