Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 18, 2014 14:35 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

ja swoim daję na razie puszki, parę razy dostały też wątróbkę ale zdecydowanie wolą puszki. Czasami dostaną mięso z kurczaka i to tez zjedzą. Suchego jedzenia w ogóle nie chcą jeść. Teraz się zastanawiam czy nie zacząć im dawać mięsa z ryżem zamiast puszek. Ale jakie mięso najlepiej dawać? Widzę ze serca dajecie ale nie wiem czy te dwie moje chciałyby coś takiego zjeść.

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Sob paź 18, 2014 14:47 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Serca koty bardzo lubią, najlepiej pokrojone i same, bez ryżu :wink: Moje nic innego nie chcą ruszyć, nawet jako tylko dodatek. Wybrzydzają. A chciałabym im coś jeszcze wprowadzić. Tez ciekawa jestem, co jeszcze można dać, by koty zjadły.
pwpw
 

Post » Sob paź 18, 2014 15:36 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

pwpw pisze:Serca koty bardzo lubią, najlepiej pokrojone i same, bez ryżu :wink: Moje nic innego nie chcą ruszyć, nawet jako tylko dodatek. Wybrzydzają. A chciałabym im coś jeszcze wprowadzić. Tez ciekawa jestem, co jeszcze można dać, by koty zjadły.


Muszę spróbować z tymi sercami. Zobaczymy co dziewczyny powiedzą na taki posiłek czy im się spodoba czy zaczną we mnie rzucać miskami. :)

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Sob paź 18, 2014 16:24 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

A niech rzucają, byle wylizanymi :lol: Fakt - ryż, makaron, kasze - kotu na plaster.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 24, 2014 21:36 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Przepraszam, że trochę nie w temacie, ale rozpaczliwie poszukuję karmicielek z Warszawy, z okolic Targówka/ Białołęki/ Marek. Od ponad 3 miesięcy poszukuję mojej kociej uciekinierki, bezskutecznie. Na terenie poszukiwań (naprawdę spory teren) znalazłam tylko jedną Panią dokarmiającą koty. Większość ludzi kojarzy mnie, że szukam (po zmasowanej akcji rozdawania ulotek), ale sam kot nie jest taką atrakcją jak wariatka, która w ogóle szuka kota.

Być może pojawiła się w końcu gdzieś, albo chociaż przechodziła? Szaro-biała roczna kotka po sterylizacji. Jest naprawdę kochanym szkrabem i nie mogę się poddać, skoro są szanse, że żyje. Jeździłam nawet do tych potrąconych kotów. Sprawdzam chyba wszystkie możliwe ogłoszenia i cisza... Bardzo, bardzo proszę o pomoc! Ona nawet przy lekkim przeciągu zaczynała kichać a teraz idą mrozy!

Wątek na Miau o kocicy: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=163480, na stronie 2 jest jej zdjęcie prowadzące do albumu z masą innych zdjęć i mapka pierwszego miesiąca poszukiwań. Teraz teren się powiększył, bo po pierwszej panice znalazła się 700 metrów dalej, po tygodniu kolejne 700, a później została poszczuta psem...
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Sob paź 25, 2014 0:26 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

A może mogłybyście cos mi doradzić, bo od 2 lat karmię dziką kotkę, do tej pory dostawała tylko puszki, serca/wątróbkę, ale tylko surowe/spażone i do tego suche. Chciałabym cos jej zrobić na rozgrzannie brzuszka, ale nie wiem co. W kuchni raczej jestem lewa a chciałabym coś dla niej zronić co jej a pewno posmakuje.

A co do tego, że wszystkie koty lubia serduszka, otóż, teraz przetrzymuje kotkę, której ostatnio dałam surowe serduszka, nawet ich nie tknęła, dzisiaj ugotowałam troche mięsa z ćwiartek z kuraka, to nieco zjadła, ale bez szału.
Tam dom Twój, gdzie kot Twój!

Serenity

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Wto sie 19, 2014 23:03
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Post » Sob paź 25, 2014 11:41 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Osobiście na rozgrzanie brzuszka daję ciepłą wodę do picia , albo robię zupkę z puszki i makaronu , ale to na mrozy dopiero.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04

Post » Sob paź 25, 2014 18:02 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

A wie ktoś, czy można podawać wątrobę z pstrąga, albo rybie głowy? Sparzone, gotowane czy surowe ?
W małej wędzarni pani przygotowując ryby może odkładać "wnętrzności" (bez żółci), tylko czy można to kotom dawać?
Na razie stołują się tam 3 dzikie tchórzofretki.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob paź 25, 2014 21:36 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

swoim kotom daję rybie głowy, gotowane,byle nie za często, bo mają dużo fosforu
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18680
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie paź 26, 2014 0:21 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Dzięki
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie paź 26, 2014 1:39 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Ja dokładnie przeczytałam temat Ewar o kotach z huty i karmię zgodnie z jej przepisami . Mamy w pracy 4-ry wykastrowane kocurki i 5 koteczek , mieszkają w ogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym , mają kocie drzwiczki , wysokie drapaki z domkami , kuwety i monitoring. U nas jest dużo kociarzy , przeciwnicy są po prostu zastraszeni , przecież nie ma przymusu pracy akurat w tym miejscu . Mamy fundusz na kotki , każdy kto chce co miesiąc wrzuca ile może do puszki . Są pieniądze na karmę i weta . Kotki pod blokiem karmię też wg Ewar i pod jej wpływem zmieniłam nieco dietę swojej 4-ce i córki 5-ce kotów . :201461
Nie uczłowieczaj kota - ukoć człowieka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna Mańka

Avatar użytkownika
 
Posty: 315
Od: Śro lis 20, 2013 10:49

Post » Wto paź 28, 2014 22:00 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

porzuc prosze ten watek Ewar

ps. masz super ludzi w pracy !

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 28, 2014 22:39 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

LunaKlara pisze:porzuc prosze ten watek Ewar

ps. masz super ludzi w pracy !


viewtopic.php?f=20&t=165595&p=10832685#p10832685

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 29, 2014 19:58 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

izka ocieplacze cudne ale nie o to chodzilo :) mi o zarcie chodzi :ryk:

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 29, 2014 20:11 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Wychodze z zasady ,że daję to co kotom smakuje. Nic na siłę. Skoro czegoś nie chcą, to nie. Choć w stadzie gdzie jest kilka dziesiątek kotów nie każdy lubi to co inne. Więc mam ze sobą puszki i saszetki. Daję gotowany rosołek teraz z oskubanym mięsem, stopiony tłuszcz do wylizywania, mokre co rano i tony suchego.Zimą dokładam ciepły ugotowany ryż by momentalnie nie marzło wszystkie mokre. Czasem zanim dojdę to już zimne zaczyna być. Więc ryż jest mega gorący.Już trea nosze ciepłą wodę.W miejscach odległych, tam gdzie mogę schować, mam wielolitrowe pojemniki na wodę i wymieniam na przemiennie by nie targać się co i raz z nimi. Choć staram się mieć ze sobą i tak butelkę wody.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 383 gości