Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 25, 2014 10:53 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Sob paź 25, 2014 10:54 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Kto przytuli zepsutego misia?
Obrazek

Łatek, miły, miziasty i spokojny kocurek szuka przystani na zimę.
Nie ma stópki, nie ma oczka- czy mimo to skradnie czyjeś serce, dostanie dom i pełną miseczkę, nie spędzi kolejnej zimy na mrozie.... Teraz Łatek nie ma się gdzie schronić, nie ma swojego domu, nawet takiego styropianowego.
Przyplątał się do stada wolnobytujących kotów, dostaje swoją miseczkę, ale inne koty go przepędzają, nie pozwalają schronić się w kocich budkach. Łatek śpi więc pod chmurką, pod krzakami, na gołej ziemi. Chciałby mieszkać z ludźmi, pcha się do domu.
Serce się kraje, gdy patrzy się na tego łagodnego misia marznącego na dworze....
Błagamy w imieniu Łatka o dom choćby tymczasowy dla niego, by zdążyć przed pierwszym śniegiem, który jak zawsze spędza nam sen z powiek.
Łatka można poznać i zobaczyć jak z niego misio- lekko zepsuty, ale czy z tego tylko powodu gorszy?

Kontakt w sprawie pomocy dla Łatka: Monika 609-223-098 lub Fundacja KOTangens
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Sob paź 25, 2014 10:56 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Znaleziony przed chwilą na Kolobrzeskiej obok Graczyka.
Typowy domowy kot. Zadbany. Samiec. Mruczy i się łasi. Nie jest głodny.... jak nic komuś zwial.
Szukamy wlasciciela lub domu tymczasowego.
Ja go nie mogę zatrzymać.
Jesli się nikt nie znajdzie, jutro trafi do schroniska.
Kontakt:504194099

Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Sob paź 25, 2014 10:57 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Jeden z moich byłych podopiecznych szuka nowego domu.
Niestety pojawiła się agresja względem drugiego kota w domu. Opiekunka zrobiła wszystko co w jej mocy by zaradzić temu, jednak nic nie przyniosło efektów.
Szukamy domu wychodzącego w bezpiecznej okolicy. Podejrzewamy, że może życie w mieszkaniu przytłacza kocurka a kawałek ogródka, ruch pomoże mu wyzbyć się nadmiaru energii.
Obrazek

Król Alex szuka domu!!
Alex to ponad roczny wykastrowany, zdrowy, odrobaczony i zaszczepiony kocur.
Obecnie Alex ma dom- jednak właścicielka jest zmuszona szukać mu innego domu, gdyż pomiędzy nim a drugim kocurem dochodzi do walk o teren i dominację w domu.
Szukamy mu domu wychodzącego- z ogrodem w bezpiecznej okolicy. Preferujemy dom bez innych zwierząt, chyba że z kotką- może lepiej się dogada z płcią przeciwną.
Kotek jest samodzielny i pełen chęci do zabaw i szaleństw.
Nowy dom powinien zapewnić mu wszelakie kocia gadżety- by wyzwolić z niego drzemiącą kocią energię.
Chętnych do zapoznania się z Alexem prosimy o kontakt- Marzena 508-400-406.
Kotek obecnie mieszka w Gdańsku.
Z góry dziękuje za udostępnianie.
(Marzena)
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Sob paź 25, 2014 10:58 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Policz koty na obrazku...
A to tylko moja kuchnia!
Obrazek

Obecnie jestem wolontariuszem fundacji Kotangens ale bezdomnymi kotami zaczęłam zajmować się w 2008 roku co obecnie skutkuje bycie domem tymczasowym.
Zabierając koty do sterylizacji, często napotykam się na chore koty- głownie kocięta, których pozostawienie na wolności grozi ich śmiercią.
Koty te muszą mieć opiekę weterynaryjną a co za tym idzie muszą być zabrane do domu.
Tak powstał mój Dom Tymczasowy.
Niestety część z tych kotów nie może już wrócić na miejsce bytowania, nie ma chętnych na adopcję, więc zostają u mnie. Właściwie każdego roku przygarniam jakąś biedę,której potem nikt nie chce..
Od 2008 roku wyadoptowałam ok 300 kotów głownie w Trójmieście, ale też do innych miast.
Staram się aby te domy były właściwe dla danego kota no i przede wszystkim odpowiedzialne.
Duży dom tymczasowy to ogromna odpowiedzialność ale i ogrom pracy jaki muszę włożyć w to aby prawidłowo funkcjonował.
Utrzymywanie czystości wymaga nie lada wysiłku fizycznego, ale też niemal codzienne wizyty u weterynarzy są bardzo wyczerpujące i czasochłonne. To praca na cały etat i bardzo trudno pogodzić to z pracą zawodową. Wszystko to pochłania mnóstwo środków finansowych, więc jak każdy taki dom borykam się kłopotami finansowymi.
Jednak satysfakcja jaką mam z uratowania kociego życia jest nieoceniona. Codzienna walka o zdrowie
i życie tych kotów jest dla mnie pasją, której nie potrafię porzucić, mimo trudności.

Drugi aspekt mojej działalności to "praca na mieście".
Niemal codziennie dostaję informacje o chorym, rannym, porzuconym kocie i mimo, że sama mam przepełnienie, staram się pomóc, chociażby zawieźć do lecznicy czy do innego domu tymczasowego.
Od kiedy miasto Gdańsk uruchomiło akcję bezpłatnych sterylizacji, zostałam opiekunem społecznym i biorę w tym aktywny udział.
W tym roku udało mi się wyłapać i zawieźć do sterylizacji ok. 250 kotek.
To mam nadzieję znacznie przyczyni się do zmniejszenia bezdomności wśród kotów a mojemu domowi tymczasowemu da troszkę odetchnąć...
Obecnie pod moim dachem jest ponad 40 kotów-
w różnym wieku i różnym stanie. Każdy z nich potrzebuje karmy i żwirku, które schodzą w ogromnych ilościach, a utrzymanie tak dużego domu tymczasowego jest na prawdę trudne finansowo,
Dlatego zwracam się do Was kocich przyjaciół o wsparcie na ten cel!
Jak udowodniliście nie raz- wiem, że mogę liczyć na Waszą kolejną ogromną pomoc.
W tym celu proszę Was wszystkich o datki - zrezygnuj z kawy czy lunchu na mieście, z kolorowej gazety.
Dla Ciebie to grosze dla nas to bardzo dużo w skali prawie 2 tysięcy fanów!
(Aga)

Fundacja Kotangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0264 0290
lub paypal: fundacja.kotangens@wp.pl
z dopiskiem DT Agnieszka
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Sob paź 25, 2014 15:00 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Zapraszam na bazarek:
viewtopic.php?f=20&t=165536
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

ada_z

 
Posty: 1250
Od: Czw sie 22, 2013 11:17

Post » Sob paź 25, 2014 22:49 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Porzucone tygodniowe kocięta. Pomoc potrzebna.
viewtopic.php?f=1&t=165550&p=10828295#p10828295
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob paź 25, 2014 23:37 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Mulesia pisze:Porzucone tygodniowe kocięta. Pomoc potrzebna.
viewtopic.php?f=1&t=165550&p=10828295#p10828295

"Wybrany watek nie istnieje"?? Taki komunikat sie pojawił gdy chiałam zajrzeć.
Obrazek

mgj

 
Posty: 11023
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie paź 26, 2014 10:19 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Mulesia pisze:Porzucone tygodniowe kocięta. Pomoc potrzebna.
viewtopic.php?f=1&t=165550&p=10828295#p10828295

poprawiłam link:
viewtopic.php?f=1&t=165550

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Pon paź 27, 2014 18:45 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Młodziutka trikolorka oraz jej rudy synek szukają domów.
Młodziutka kotka z kociakami zamieszkała na pewnym podwórku w Gdyni. Była na tyle mądra, ze wiedziała, gdzie się zgłosić po pomoc. Pani, która zaopiekowała się kotką, pomogła jej odchować maluszki. Jednemu znalazła dom, drugiego sama zaadoptowała.
Został śliczny rudy kociak i jego równie piękna mama.
Pani nie może zabrać do domu kotki, nie może też zatrzymać jej synka, gdyż oboje bardzo boją się psa i nie zgadzają się z nim. Kociak jest w tej chwili w domu, ale pani pilnie szuka mu domu, gdyż co chwilę wybuchają kocio-psie awantury. Kotka niestety mieszka w budce, na dworze. Robi się coraz zimniej, a to domowa, porzucona koteczka, która bardzo chętnie spędziła by zimę w swoim domu.
Kotka i jej synek są zdrowi, odrobaczeni. Kociak jest zaszczepiony a kotka wysterylizowana. Kotka ma 1,5-2 lata, kociak ma 3 miesiące. Oboje znajdują się w Gdyni.
Kontakt w sprawie adopcji: 536 211 161
Ogłoszenie grzecznościowe, w sprawie adopcji prosimy kontaktować się z opiekunką kotów.

Obrazek
Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Pon paź 27, 2014 18:46 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

To jest kocur z gdańskiej Stoczni Remontowej. To starszy już kot wolnożyjacy.
Kot miał paskudnego ropnia na policzku. Już w lecznicy okazało się, że ropień jest skutkiem chorego zęba.
Ząb został usunięty, ale kot musi zostać 10 dni w lecznicy i dostawać antybiotyk.
Po wyleczeniu wróci na swoje tereny, do Stoczni Remontowej w Gdańsku.
Obrazek

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu zabiegu i leczenia kocurka.

Fundacja Kotangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0264 0290 z dopiskiem: kocur ze Stoczni Remontowej
lub paypal: fundacja.kotangens@wp.pl
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto paź 28, 2014 1:13 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw paź 30, 2014 15:10 Re: Fundacja KOTangens - Trójmiasto

ada_z pisze:BIEŻĄCE WYDARZENIA:

KOTANGENSOWE STERYLIZACJE KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH SEZON 2014
LICZNIK: 609 kotek + 56 kocurów


Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/689821657707723/

Darowizny na sterylizacje kotek wolno żyjących prosimy wpłacać na konto:

Fundacja KOTangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
14 2030 0045 1110 0000 0264 0290
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

ada_z

 
Posty: 1250
Od: Czw sie 22, 2013 11:17

Post » Czw paź 30, 2014 15:14 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Łatek będzie zabrany do domu tymczasowego, gdzie przejdzie badania i trafi do domu stałego :D
Fundacja KOTangens pisze:Kto przytuli zepsutego misia?
Obrazek

Łatek, miły, miziasty i spokojny kocurek szuka przystani na zimę.
Nie ma stópki, nie ma oczka- czy mimo to skradnie czyjeś serce, dostanie dom i pełną miseczkę, nie spędzi kolejnej zimy na mrozie.... Teraz Łatek nie ma się gdzie schronić, nie ma swojego domu, nawet takiego styropianowego.
Przyplątał się do stada wolnobytujących kotów, dostaje swoją miseczkę, ale inne koty go przepędzają, nie pozwalają schronić się w kocich budkach. Łatek śpi więc pod chmurką, pod krzakami, na gołej ziemi. Chciałby mieszkać z ludźmi, pcha się do domu.
Serce się kraje, gdy patrzy się na tego łagodnego misia marznącego na dworze....
Błagamy w imieniu Łatka o dom choćby tymczasowy dla niego, by zdążyć przed pierwszym śniegiem, który jak zawsze spędza nam sen z powiek.
Łatka można poznać i zobaczyć jak z niego misio- lekko zepsuty, ale czy z tego tylko powodu gorszy?

Kontakt w sprawie pomocy dla Łatka: Monika 609-223-098 lub Fundacja KOTangens
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Czw paź 30, 2014 15:15 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Kotek ma dom :D
Fundacja KOTangens pisze:Znaleziony przed chwilą na Kolobrzeskiej obok Graczyka.
Typowy domowy kot. Zadbany. Samiec. Mruczy i się łasi. Nie jest głodny.... jak nic komuś zwial.
Szukamy wlasciciela lub domu tymczasowego.
Ja go nie mogę zatrzymać.
Jesli się nikt nie znajdzie, jutro trafi do schroniska.
Kontakt:504194099

Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Vi, Zeeni i 534 gości