Koci Osesek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 02, 2014 10:03 Re: Koci Osesek

Mam nadzieję, że do nas nic się nie przyplącze. Ja też jak głupia dzwoniłam do wet. Najbardziej niepokoił mnie brak kupkania i brak apetytu na początku. Apetyt szybko wrócił, no a z kupkaniem nadal problem, ostatnia kupka była w niedziele o 11...
Wet zrobiła mu malutką lewatywę i zaleciła w domu ją powtarzać jak kupka się nie pojawi. Ale skoro mówisz, że to częsty problem z Maluchami i nie ma co się zbyt przejmować, to nie wiem czy jest sens męczyć go lewatywą. Czekam aż sam się zdecyduje. Już myślałam czy by nie pomogło podrażnienie odbytu, tak jak do lewatywy, ale nic nie wlewać. Tak jak się dzieciom pomaga.
Śpioch z niego straszny. Wet powiedziała, żeby karmić go na żądanie, ale wczoraj np sprawdzałam kiedy się obudzi na jedzonko i w rezultacie po 4h sama go obudziłam, bo dalej smacznie sobie spał. Ale jak już wstanie i się dorwie do jedzenia, to jak worek bez dna;p
Btw zadziwia mnie tempo rozwoju tych Maluchów. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jest "doroślejszy". Pyszczek nabrał kocich kształtów, już nie piszczymy jak myszka, tylko wydajemy dźwięki bardziej podobno do miauczenia:) No i łapeczki robią się bardziej pulchne i nie są takie kościste.

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 10:37 Re: Koci Osesek

Wybacz ale ja nie mówiłam,że nie masz co się przejmować brakiem kupki. Na pewno. Radziłam podawać espumisan i ciekłą parafinę by wspomóc jelita i wypróżnianie. Jestem przeciwniczką częstych lewatyw bo można nieumiejętnie to robiąc uszkodzic kota lub rozepchac jelita . Czasem koty ,tak jak dzieci, mają kupale nie co dzien ale co 2-3 dni. Tylko trzeba obserwować. I wkraczać jak się coś dzieje. Kotu co nie może zrobić kupala wkładam 1/4 czopka glicerynowego w odbyt. Czopek smaruje maścią z wit a lub innym niemowlęcym kremem obojętnym dla kota. Maść jest po to by lepiej czopek wlazł. Kocik wypychając go musi i kupala wypchać. + parafina co ułatwia poślizg. Do tego jeśli zajdzie potrzeba stosujemy nawadnianie /kroplówka podskórna. Nie stosuję lewatyw jeśli nie ma poważnego zagrożenia dla kota.
A jakiej rurki wet użył by wepchać ją w kota?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 02, 2014 11:36 Re: Koci Osesek

Właśnie to miałam na myśli, żeby nie przejmować się jak kupka nie pojawi się codziennie. Na wielu forach piszą, że kupa MUSI pojawiać się 1-3 razy dziennie;/ Więc może człowiek się zestresować jak nie ma ani jednej na 3 dni. No ale żeby 3 dziennie to nie wiem co bym musiała mu dawać, trochę przesada chyba.
Może właśnie spróbuję tych czopków. Poczekam do wieczora może się wykupka. Jak się obudzi to go wymęczę masażem i okładami na brzusio.
A do lewatywy był użyty venflon zielony.

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 11:43 Re: Koci Osesek

to ok. Choć uważaj z lewatywą. Znaczy sie to jest moje zdanie.
Mleko jest jedynym pokarmem jaki malec przyjmuje. Nie ma tu za dużo składników do odkładania się więc i kupal jest nie co dzień. Faktycznie kupki są 2-3 razy dziennie ale jak zmieni się dieta. Zostaje tylko obserwacja i czujnosć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 02, 2014 13:20 Re: Koci Osesek

Kochana właśnie kupiłam kropelki espumisan dla dzieci, czopki z gliceryna dla dzieci i maść z wit A. Wg Ciebie poczekać do wieczora i jak nic nie ruszy z kupką dać mu kawałeczek czopka? Na pewno nie jest za malutki na ten espumisan? Boję się cokolwiek mu podawać, ale skoro Tobie udało się uratować takie maluchy, to wierzę, że masz rację. A chyba lepsze to niż te lewatywy...
Espumisan dawać jak nie robi kupalka, czy jak brzuszek wydaje się być twardszy niż zwykle?
Dziękuję Ci bardzo za wszystkie porady, jakoś pewniej się czuję.

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 13:39 Re: Koci Osesek

Espimisan daję od razu jak tylko koty do mnie trafią. Ale jak twój daje sobie radę i ma miękki brzuś to nie musisz . Ew 2 kropelki rankiem by zaobserwować jak się zachowa kot. Sztuczne pokarmy mają do siebie to ,że często zagazowują jelita. Czopek - wstrzymaj się. Kupal był chyba niedawno.
Dobrze taki czopek kroić ciepłym nożem.Łatwiej jest. Trzymaj je w lodówce.Zawsze mam je w lodówce gdy mam malce.
Radziłąbym podkłady higieniczne podkładać pod pupinkę (takie pampersowe prześcieradła) wtedy widać plami siusiek i slad kupali. To malunie sprawy są i możesz nie zauwazyc ,że gdzieś narobił.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 02, 2014 14:33 Re: Koci Osesek

Dzisiaj mu dam 2 kropelki i zobaczę jaki brzunio będzie po. Plus solidny długi masaż i ciepłe okładziki i może wyjdzie z tego połączenia jakiś bobelek:P
Idę go obudzić bo już śpi 3h i znowu się nie budzi na karmienie. Leniuch straszliwy:P
A kupalek był w niedzielę rano. To może poczekam do jutra z czopkami. Może sam coś wykupka.
Strasznie mnie wciągnął ten koci świat...:P

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 22:12 Re: Koci Osesek

Kiciuś dostał espumisan i chyba brzusio jest jeszcze bardziej mięciutki niż był:)
Ważymy 156gram i już sprawnie pijemy z buteleczki a nie z zakraplacza:) Pozwoliłam mu pić do momentu, aż sam zdecyduje, że już nie chce, no i poszło 10ml:P Ale bez mruknięcia wtulił mi się w szyję i zasnął przesypiając całe 30minutowe masowanie brzuszka:) A teraz czas na troszkę snu dla mnie, bo skurcze męczą niemiłosiernie:( W sumie dobrze, że akurat teraz pojawił się kiciuś, bo nie mam nawet czasu myśleć i bać się porodu:P

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 22:22 Re: Koci Osesek

Anushka1992 pisze:Kiciuś dostał espumisan i chyba brzusio jest jeszcze bardziej mięciutki niż był:)
Ważymy 156gram i już sprawnie pijemy z buteleczki a nie z zakraplacza:) Pozwoliłam mu pić do momentu, aż sam zdecyduje, że już nie chce, no i poszło 10ml:P Ale bez mruknięcia wtulił mi się w szyję i zasnął przesypiając całe 30minutowe masowanie brzuszka:) A teraz czas na troszkę snu dla mnie, bo skurcze męczą niemiłosiernie:( W sumie dobrze, że akurat teraz pojawił się kiciuś, bo nie mam nawet czasu myśleć i bać się porodu:P


No bo porodu nie trzeba sie bac :P wszystko bedzie jak byc powinno :ok: :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto wrz 02, 2014 22:30 Re: Koci Osesek

Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym w to wierzyć:P Pocieszam się tym, że tyle kobiet to przeżyło, więc czemu ja mam nie dać rady:) Ale strach i tak czasem przychodzi

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 02, 2014 22:32 Re: Koci Osesek

Anushka1992 pisze:Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym w to wierzyć:P Pocieszam się tym, że tyle kobiet to przeżyło, więc czemu ja mam nie dać rady:) Ale strach i tak czasem przychodzi


To normalne, ja tez sie balam - ale przyzylam 3 razy a ostatni raz majac 42 lata :lol:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro wrz 03, 2014 2:14 Re: Koci Osesek

Wychowałem brzdąca z butelki jak jeszcze pępowinę miał i z tego co pamiętam nie stawiał klocka codziennie. Średnio co 2 dzień, a jak nie było przez 4 to kilka kropel parafiny i robił równo. Z resztą z czego tu kilka razy dziennie kupkę robić, jak się je rozrobione mleko z proszku.

Na pewno też go nie budziłem - spał ile chciał i sam wstawał średnio co 3h, w nocy spał nawet dłużej - i dobrze, bo nie dałbym fizycznie rady całą dobę karmić go co 3h.

Życzę wytrwałości, bo wiem jak to jest wstawać co kilka godzin do kota. A jak już otworzy oczy to będzie trzeba tulić go do spania, bo będzie piskał i uciekał z legowiska :D

Tak wyglądał kiedyś
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=546436D3
a tak dziś
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=545E53CC

Trzymam kciuki, że będzie dobrze, koty są twarde (trzeba dłużej gotować).
Pozdrawiam ;)

pakeroso

 
Posty: 5
Od: Śro wrz 03, 2014 1:19

Post » Śro wrz 03, 2014 9:01 Re: Koci Osesek

Anushka1992 pisze:Kiciuś dostał espumisan i chyba brzusio jest jeszcze bardziej mięciutki niż był:)
Ważymy 156gram i już sprawnie pijemy z buteleczki a nie z zakraplacza:) Pozwoliłam mu pić do momentu, aż sam zdecyduje, że już nie chce, no i poszło 10ml:P Ale bez mruknięcia wtulił mi się w szyję i zasnął przesypiając całe 30minutowe masowanie brzuszka:) A teraz czas na troszkę snu dla mnie, bo skurcze męczą niemiłosiernie:( W sumie dobrze, że akurat teraz pojawił się kiciuś, bo nie mam nawet czasu myśleć i bać się porodu:P

Nie obraź się, proszę :oops: ale zapewnij kiciusiowi awaryjną opiekę na wypadek gdybyś nagle wylądowała na poródówce. On nie obsłuży się sam w żadnym zakresie, nie wystarczy przyjść i chrupek nasypać... :( Pomyśl o tym już teraz.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro wrz 03, 2014 11:54 Re: Koci Osesek

Cindy pisze:To normalne, ja tez sie balam - ale przyzylam 3 razy a ostatni raz majac 42 lata :lol:

No to gratuluję, chyba pierwszy raz najgorszy, bo nie wiadomo czego się spodziewać, chociaż może kolejne, jak już wiesz jak boli, są jeszcze gorsze;P Sama nie wiem:P

pakeroso pisze:A jak już otworzy oczy to będzie trzeba tulić go do spania, bo będzie piskał i uciekał z legowiska :D

Coś o tym wiem;P Dopóki oczulki miał zamknięte, było łatwiej:P Teraz już się nie da tak łatwo oszukać, norma tulenia, pieszczot i całowania musi być wyrobiona zanim sam zaśnie w swoim "domku":P
Bardzo podobny do mojej Kruszynki. Wyrósł na ślicznego, dużego Kocurka! Przywiązanie do "Tatusia" zostało??:) Jak mój Maluszek przychodzi się tulić i widzę jak lubi czuć, że jestem blisko, to się zastanawiam na ile mu zostanie ta wielka miłość i przywiązanie i czy jako dorosły kotek też będzie się tak zachowywał:)

Gretta pisze:Nie obraź się, proszę :oops: ale zapewnij kiciusiowi awaryjną opiekę na wypadek gdybyś nagle wylądowała na poródówce. On nie obsłuży się sam w żadnym zakresie, nie wystarczy przyjść i chrupek nasypać... :( Pomyśl o tym już teraz.

Wiem Kochana:( Nauczyłam swojego faceta jak ma się nim opiekować jak mnie nie będzie. A jak nie będzie jego, to moja mama też będzie dbać o Maluszka:) Także obstawa jest na wszelki wypadek :P Ale oszczędzam się dużo bardziej niż do tej pory (do 6 miesiąca jeździłam na dyżurach w karetkach;P) i mam nadzieję, że moje Maleństwo przyjdzie na świat tak jak powinno czyli za miesiąc:) Chociaż jak się uprze, że już chce wyjść, to żadna siła jej nie zatrzyma^^ Dlatego wszystko jest zaplanowane :)

Ociupinek zrobił kupkę;D I wcale nie taką ociupinkową jakby wypadało zrobić mając jego rozmiary^^ Także troszkę się uspokoiłam:)

Anushka1992

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Sob sie 30, 2014 15:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 03, 2014 12:20 Re: Koci Osesek

Widze, ze wszystko pod kontrola :ok: :1luvu:
Czy my tutaj udzielamy rad Pani Doktor? Czy cos zle zrozumialam :roll:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Chanelka, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], Vi i 534 gości