Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Tutaj możesz umieścić ofertę/reklamę Twojej działalności

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Regulamin działu
Dział jest przeznaczony do umieszczenia oferty-reklamy usług związanych ze zwierzętami (sklepy, woliery, siatki, itp), nie dotyczy usług weterynaryjnych.
Administracja forum nie sprawdza i nie rekomenduje ofert/oferentów jedynie udostępnia miejsce do zamieszczenia reklamy/oferty.
Temat powinien zaczynać się od nazwy miejscowości, której oferta dotyczy.
Umieszczanie ofert w tym dziale jest bezpłatne.

Post » Pon sie 24, 2015 12:14 Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Hej,

będę niedługo zmuszona założyć działalność gospodarczą na moją dodatkową pracę :roll: I tak się zastanawiam, czy nie rozszerzyć usług o hotelowanie kotów. Wtedy mogłabym legalnie rachunki wystawiać w razie potrzeby.

Nie chcę być źle zrozumiana, BDT będę zawsze, po prostu przydałaby się kasa na utrzymanie zwierzaków forumowych, leczenie bezdomniaków itd.
Tak sobie wykoncypowałam, że mogłabym hotelować niewielką ilość zwierząt, na krótszy bądź dłuższy czas, a pieniądze zebrane z tego (potrącając niewielkie koszta utrzymania) przeznaczać na potrzeby bied u mnie.

Dom mamy duży, izolować koty jest gdzie. Klatek bym nie stosowała. Przyjmowałabym na raz max.2 zwierzaki z innych źródeł, bądź większy pakiet gości z jednego :)
Ja sama oczywiście się zgadzam, że dochodząca opieka jest dla kota lepsza niż tułanie się po obcych domach, ale czasami nie ma innej możliwości.

Mam drapaki, kuwety, jeden superpokój zamykany tylko na kocie potrzeby. Niebawem będzie wyposażony w nowe spania, drapaki i meble. Większość przy kocie zrobię sama, wet 24h 1, 5 km ode mnie.

Nigdy się nie interesowałam jaka jest cena za dobę takiego "hotelu", ale zakładając, że kot będzie miał własne jedzenie to nie może być jakoś strasznie dużo.
Pewnie zwierzaki będzie trzeba przyjmować po szczepieniach, z testami ( jeśli mają być wypuszczane do moich) i odrobaczone. Czy jest jeszcze coś o czym trzeba pomyśleć? Dobrze by pewnie było spisywać jakąś umowę przejęcia kota żeby mieć gwarancję jego odbioru.

Dużo tego, ale pomysł wykluwa się powoli w głowie. Myślicie, że coś takiego miało szansę przyjęcia się?

Dzięki za góry za wszystkie odpowiedzi:)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 24, 2015 14:32 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Pewnie, ze ma sens. Jest sporo hotelików dla psów, a kocich jak na lekarstwo. Ostatnio znajoma wstawiła do takiego hotelu kota. Z tego co wiem siedzi w klatce i w stresie bo naokoło szczekaja psy czyli tak jakby był w schronisku. Może podeśle jej link do Ciebie i byłaby pierwszą klientką? Rozszerz jeszcze ofertę o ogłaszanie i szukanie DS.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon sie 24, 2015 14:47 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Ogłaszam ( z wielką pomocą Arcany) i szukam DS. DT jestem na pełen etat ;)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 27, 2015 10:59 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Pomysł się klaruje, zbieram informacje o zakładaniu własnej firmy. Mam dużą pomoc ze strony kolegów z pracy, rodziny itd, więc koszta poczatkowe i potem obsługa tego pierdolnika będą mniejsze :)

Zapisałam się także do szkoły - będę tenichkiem weterynarii. Zawsze się może przydać, a co ;)

Także Ewo, możesz powiedzieć coś więcej o kotku swojej koleżanki? Ktoś w ogóle wie jak się ceny w Warszawie liczy za takie hotelowanie?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 27, 2015 20:07 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Wiem tyle, ze był kotem wychodzącym i ma na sumieniu gołębie sąsiada. Z tego powodu groził mu tam stryczek. Został zabrany i wykastrowany. Zapytam czy nadal siedzi w klatce i ile koleżanka za niego płaci/płaciła.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw paź 08, 2015 9:34 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Witam szukam Dt dla kota w Warszawie
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw paź 08, 2015 14:37 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Witaj :)

Jestem DT. Co więcej jestem bezpłatnym DT, ale niestety mam już kolejkę kotów do przyjęcia. Następna partia przyjeżdża już w piątek.

Jeśli chodzi o hotelowanie to oczywiście wchodzi w grę (jeszcze się formalnościami zajmuje) ale tylko na krótki czas np. wyjazd itp.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 08, 2015 15:43 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Aha a hotelowanie np na jaki okres?
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw paź 08, 2015 15:47 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Myślę że max dwa tygodnie do miesiąca. Wszystko do ustalenia.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 09, 2015 18:43 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Madie, witaj
To ja mam u siebie kotka o którym pisała Kocia Lady (Agusia - dziękuję Ci bardzo za pomoc!!!). Rudy, starszy kocurek, mniej więcej 7 - 10 letni. Przywiozłam go z Chorwacji, był w strasznym stanie, zagłodzony - teraz go leczę, jest już wykastrowany, ma wyleczone zęby - ale ciągle jeszcze zafafluniony (koci katar). Testy z krwi miał robione, wszystkie choroby zakaźne ujemne, testy na pasożyty też ujemne. Jest odrobaczony, w obecnej chwili jest jeszcze na antybiotyku, potem muszę odczekać 2 tygodnie i mogę go zaszczepić.
Mam szansę dla niego na dom stały, wyjaśni się to pewnie w listopadzie. Problem w tym, że moje dwa domowe kocurki strasznie go gonią, są potwornie zazdrosne, a ja nie bardzo mam możliwość, żeby go odizolować. Dlatego - jak już będzie po szczepieniu, będę szukała dla niego Domu Tymczasowego, płatnego (uważam, że tak jest uczciwie), dostarczę też dla niego własną karmę. Nawet okres 2 tygodni czy miesiąca by nas ratował, mam nadzieję, że uda się w tym czasie znaleźć dla niego domek.
Mogę napisać do Ciebie na priva w tej sprawie?
Pozdrowienia
Marta

MmartaK

 
Posty: 39
Od: Pon paź 11, 2010 20:21

Post » Sob paź 10, 2015 13:15 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Jasne. Odpiszę jutro dopiero, dziś jestem w innym mieście poza zasigiem internetowym:)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 10, 2015 19:37 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Dzięki! :-)

MmartaK

 
Posty: 39
Od: Pon paź 11, 2010 20:21

Post » Sob paź 10, 2015 21:19 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

:1luvu:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro gru 30, 2015 15:36 Re: Domowy hotel dla kotów w Warszawie - pytania

Madie, jak się temat hoteliku rozwinął? Na szczęście nie potrzebuję na już, ale profilaktycznie chciałabym mieć jakąś bazę adresów na wypadek dłuższego wyjazdu.

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości