drapak ale inny

Tutaj możesz umieścić ofertę/reklamę Twojej działalności

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Regulamin działu
Dział jest przeznaczony do umieszczenia oferty-reklamy usług związanych ze zwierzętami (sklepy, woliery, siatki, itp), nie dotyczy usług weterynaryjnych.
Administracja forum nie sprawdza i nie rekomenduje ofert/oferentów jedynie udostępnia miejsce do zamieszczenia reklamy/oferty.
Temat powinien zaczynać się od nazwy miejscowości, której oferta dotyczy.
Umieszczanie ofert w tym dziale jest bezpłatne.

Post » Pon sty 26, 2015 19:12 Re: drapak ale inny

Szalony Kot pisze:Bardzo, bardzo fajne, ale chyba obiłabym te niższe półki czymś antypoślizgowym. Jak kot wskoczy z rozpędem to może się chyba ześlizgnąć z drugiej strony :oops: albo ja mam obsesję :mrgreen:

Nie masz obsesji, też bym to czymś obił. ale moje zamówienie opiewało na elementy stricte drewniane. Aczkolwiek mam pomysł czym i jak to obić :D

Rafał Tkaczyk

 
Posty: 6
Od: Wto sty 20, 2015 18:27

Post » Nie kwi 19, 2015 18:25 Re: drapak ale inny

Pomysł super :) - ale podpowiem coś z perspektywy kogoś kto sam ma drzewko po sufit i półki też na wysokościach (a mąż kogo wykonał parę takich konstrukcji dla innych).

Tego typu atrakcje dla kotów są dla nich wielką frajdą i doskonałym sposobem na poprawienie ich kondycji i dostarczenie radochy - ale trzeba zwrócić dużą uwagę na ich (kotów) bezpieczeństwo.
Półki - koniecznie z czymś antypoślizgowym, mocno przymocowanym, takim w co można mocno wbić pazury.
Półki muszą być dosyć szerokie.
Ta część pod sufitem... Wygląda fajnie ale...
W razie jakiejś kociej szamotaniny lub zagapienia sprawa może skończyć się tragicznie bo kot zleci spod sufitu w dół.
A jest to wysokość najgorsza z możliwych na przypadkowy upadek. Kot z dużym prawdopodobieństwem nie zdąży ustawić się do bezpiecznego lądowania, a jeśli dodatkowo pod nim będzie coś nierównego, jakiś stół, krzesło, zabawka - może się to stać wręcz niemożliwe a obrażenia mogą być fatalne w skutkach.
Przy kilku kotach w domu dodatkowo nie robiłabym takiej części pośrodku sufitu bez mozliwości dalszego pobiegnięcia - bo rozbawione koty są jak tornado, mogą na to wlecieć rozradowane, w głupawce i nie wyhamują.
A upadek spod sufitu to naprawdę nie przelewki.
I nie ma co wierzyć w mądrość kotów i ich rozsądek.
Tu nie ma on nic do rzeczy.
Podobnie szczęście kotów i ich legendarne upadki na cztery łapy.
Owszem, potrafią to czasem spektakularnie.
Ale potrzebują do tego odpowiednej wysokości, sprawności (która u kotów nie wychodzących często jest ograniczona jedynie na potrzeby życia w mieszkaniu, nie uwzględnia upadków czy skoków z wysokości, nie te mięsnie, nie te stawy i ścięgna), odpowiedniego podłoża i sporej dozy szczęścia.

Nie piszę tego żeby straszyć.
Bardzo polecam takie zabawki dla kotów :)
To naprawdę dla nich wielka frajda i radość.
Ale życie i doświadczenie mnie nauczyło - koty po takim czymś potrafią szaleć niemożebnie.
I mając to na uwadze - warto położyć duży nacisk na bezpieczeństwo - bo upadek spod sufitu to już nie przelewki. My mamy obite pasami wykładziny nawet góry szaf - nieraz ratowało to naszym kotom zadki gdy rozbawione poślizgnęły się i zawisały na nich zamiast zlądować próbując się złapać kantu.

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sie 19, 2015 23:15 Re: drapak ale inny

Coś pięknego. Bardzo pomysłowy i tak zamontowany, że zupełnie nie zabiera miejsca na podłodze. Dla kota największa atrakcją będzie wspinanie się i możliwość obserwowania wszystkiego z góry, co uwielbiają. Dla mojego zapewne to byłoby miejsce do szykowania się do skoku na kogoś.

irminka

 
Posty: 4
Od: Pt sie 07, 2015 21:38

Post » Śro sie 26, 2015 14:58 Re: drapak ale inny

Dobry drapak musi być przede wszystkim solidny i mieć jakieś zabawki, żeby kocur się nie nudził. Ja widziałem takie właśnie w sklepie internetowym Pet Station, bardzo mi się podobały.

Koters

 
Posty: 19
Od: Nie sty 27, 2013 22:47

Post » Śro wrz 30, 2015 9:48 Re: drapak ale inny

wow! piękna rzecz! :D jestem pod wrażeniem
bo BEZPIECZNE KOTY to szczęśliwe koty http://www.bezpiecznekoty.pl

Marta BK

 
Posty: 42
Od: Śro mar 04, 2015 12:16

Post » Pon paź 12, 2015 22:01 Re: drapak ale inny

Bardzo ładny drapak, ale absolutnie nie na moje nerwy ;)

Kocurro

 
Posty: 11392
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Wto gru 08, 2015 21:52 Re: drapak ale inny

Super!

domekdlakota

Avatar użytkownika
 
Posty: 82
Od: Pt lis 20, 2015 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 09, 2015 9:25 Re: drapak ale inny

ja mam na takiej wysokości belki na strychu -belki są grube, drewniane
koty, jak się rozbawiły, uważały za bardzo zabawne skakać na mnie z góry (na głowę czy na plecy), jak przechodziłam dołem :roll:
z wielka radością się tez nawzajem spychały :roll:
więc po prostu ich już na strych nie wpuszczam; ale jak ktoś ma rozsądnego kota -to może się sprawdzi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości