Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 26, 2017 9:55 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Hej :) U nas balkoning.... Na razie ładnie i słonecznie, więc niech się futerka wietrzą :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Nie mar 26, 2017 10:41 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Sihaja pisze:Hej :) U nas balkoning.... Na razie ładnie i słonecznie, więc niech się futerka wietrzą :)

U nas zimno chociaż czasami słoneczko chce się przedrzeć.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 26, 2017 11:59 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Hej :)
Jak już wiecie wczoraj byliśmy u Janinki - raz w życiu się nie spóźniłam ;) Zasiedzieliśmy się dłuugo, ale było super :) Fajnie tak sobie pogadać :) Koteczki miały sesje, niestety fotograf poległ. Coco skakała jak na sprężynie i nie umiałam zrobić jej ostrego zdjęcia w locie, to było wprost niemożliwe przy lampach jakie miałam, które dawały mi 1/125 czasu synchronizacji, a przy tym małym trzpiocie i jej prędkości to powinnam mieć czas 1/1000 :mrgreen: Teraz mam zagwostkę i kilka pomysłów jak to uzyskać, no ale już po fakcie, jak się przespałam z tym.
Zabieram się za zdjęcia, a m.robi rosół wegański.

Moli25 pisze:Kiedys uwierzysz w siebie? Klaudia masz moc, masz talent. Wkładasz cała swoją wiedzę i angażujesz sie w fotografie w 100%
Moj M powidzial ze jak nastanie cud to Ty jesteś na liście fotografów którzy uwietrzniac będą momenty, i będziemy jeździć regularnie :smokin:

Słyszałam ze dzis był super dzień :love:
Znów byłaś w swoim raju :love:

Czekamy wiec :mrgreen:

Hej, a długa jest ta lista? 8) :D
Może jednak lepiej bym nie wierzyła w siebie. Dzięki temu ciągle muszę się uczyć i starać ;) Lepiej chyba w siebie nie wierzyć, niż wierzyć za bardzo :)

Moli25 pisze:Dzis oglądaliśmy z moim mężem, Kocham Cie Polsko.
Pytanie było
Co to sa KOpalnioki?
:ryk:

Mniam. Fioletowe mniam!
Czarne... :lol: mniej :lol:

Hah i faktycznie pytali o te cukierki? Ja byłam pod Agorą w małym sklepiku spożywczym pod moim studio i pytam czy mają kopalnioki młodą sprzedawczynie, a ta się mnie pyta - co? :roll:

PixieDixie pisze:Hej

Chciala jeszcze raz podziekowac za dzisiejsza wizyte i cudowne zdjecia

Jestes cudowna i uzdolniona!! Dziekujemy serdecznie i zapraszamy ponownie

Janinko wprawiasz mnie w kompleksy, sama swoim tel robisz takie zdjęcia :) Ale moje będą miały choć większą rozdzielczość :D
Dziękujemy za możliwość przyjazdu i przepraszamy, że tak wcześnie - lepiej się spóźnić, wiem, ale taka dumna z siebie byłam, że się nie spóźniłam :ryk:
Dziękujemy za pyszne pierogi :****

Ewa L. pisze:Witajcie niedzielnie! :)

Witamy też niedzielnie, ale u nas pogoda taka szara raczej :)

Sihaja pisze:Hej :) U nas balkoning.... Na razie ładnie i słonecznie, więc niech się futerka wietrzą :)

Super! Moja Tośka ostatnio wiesza się na klamce od okna i chce je otworzyć :D Moim muszą wystarczyć niestety tylko trzy okna z siatką ;( ale jak będę bardzo chciały wyjść to zawsze można iść do weterynarza :twisted: A poważnie to muszę kupić dodatkowy transporter i będziemy mogli zabierać koty czy to do mojej mamy czy gdzieś indziej, więc będzie to jakieś urozmaicenie :)

Gosiagosia pisze:
Sihaja pisze:Hej :) U nas balkoning.... Na razie ładnie i słonecznie, więc niech się futerka wietrzą :)

U nas zimno chociaż czasami słoneczko chce się przedrzeć.

U nas tak samo jak u Ciebie. Nie otwieram okna, ale w sumie może się zdarzyć, żena dworze cieplej niż w mieszkaniu - przynajmniej wczoraj tak było :)



AAA co ja wczoraj zrobiłam! Zupełnie przypadkiem odkryłam przepis na nudle ser w ziołach domowe. Miałam dużego smaka na to, ale nie kupiłam ostatecznie zupki, pomyślałam, że w domu coś wykombinuje. Potrzeba dosłownie trzech składników, choć przdałyby się i przyprawy , których ja nie miałam.
- mleko migdałowe alpro z biedronki - najważniejszy składnik
- vegeta
- płatki drożdżowe (nie wiem czy słyszałyście o płatkach - to hit, niezwykle zdrowe, nie mnożą się w brzuchu jak drożdże, i mają smak serowy)
- kurkuma

Mleko migdałowe ma specyficzny smak, mi nie smakuje. Ale z braku laku wlałam je do garnuszka na wpół z wodą (teraz bym zrobiła chyba bez wody) i dosypałam vegety (w końcu do zupa chińska). I EUREKA! Połączenie tych dwóch składników dało idealną bazę z nudli serowych. Dołożyłam makaron i ugotowałam to w tym wywarze. Mąka z makaronu zagęściła zupę i na koniec dorzuciłam mnóstwo płatków drożdżowych i zupa miała smak i konsystencje nudli ser w ziołach. Powinnam jeszcze dodać ziół z tej zupki np bazylii, której mi brakło, ale smak idealny jak zupka chińska. I właśnie dzięki mleku migdałowemu.
Jakbyście chciały zrobić taką zupkę to możecie dodać ser zamiast płatków drożdżowych, ale to mleko migdałowe to podstawa wg mnie.
W sumie kiepskie zdjęcie, ale zupka jest :D
Obrazek

A to skoro jesteśmy już przy jedzeniu i przy niedzieli to jeszcze dwa dania:
Obrazek
To wegański makaron muszle z nadzieniem ze szpinaki i tofu w sosie beszamelowym na właśnie tym mleku migdałowym i płatkach drożdżowych z pomidorkami. Wyszło pychaaa!

Czy Wasze koty lubią rukole? Ja dosłownie nie mogę mieć ziół na wierzchu, bo Tośka mi się w nich tarza. A jak mam rukole to bez przerwy w niej grzebie i wciąga listki. I nie mam nic przeciwko, ale jak to już jest 10tylistek to już mam :ryk: Bo potem są wszystkie listki rozwalone na podłodze, a ona bierze kolejne i ciągle łapką grzebie w liściach :ryk:
Obrazek
To spagetii ze szpinakiem na gęsto z dodatkiem pewnie też płatków drożdżowych i mleka roślinnego, z oliwkami, pomidorami i rukolą. Też było pyszne i smakowało nie tylko mi:
Tośka wyciąga mi rukole nawet z talerza:
Obrazek

Może dziś zrobię zdjęcia moim kotom. Dawno nie miały, a wszystko co potrzeba mam w domu.
Kończę pisać, bo w końcu nie skończę pisać :D Bo mogłabym jeszcze długo - tak mam, nawet maturę napisałam na 22 strony :ryk:

Miłej niedzieli :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie mar 26, 2017 12:27 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Gosiagosia pisze:Dziewczyny boję się wchodzić na wasze watki tzn Klaudii, Marty i Janinki :mrgreen: u Was są takie pysznosci że ślinka cieknie :oops: Jestem na diecie ale tylko słodyczowej. Pozdrawiam



czyli jesz tylko słodycze? :wink:
pyszna musi być tak dieta :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie mar 26, 2017 12:29 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Tośka wyciąga mi rukole nawet z talerza:
Obrazek

to Tosia przeszła na weganizm? :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie mar 26, 2017 12:40 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

mir.ka pisze:Tośka wyciąga mi rukole nawet z talerza:
Obrazek

to Tosia przeszła na weganizm? :mrgreen:

Haha, ale zobacz jaką ona ma minę przy tych rukolach, jakby była w transie :ryk: normalnie, aż się cała trzęsie przy nich :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie mar 26, 2017 12:53 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

klaudiafj pisze:
mir.ka pisze:Tośka wyciąga mi rukole nawet z talerza:
Obrazek

to Tosia przeszła na weganizm? :mrgreen:

Haha, ale zobacz jaką ona ma minę przy tych rukolach, jakby była w transie :ryk: normalnie, aż się cała trzęsie przy nich :ryk:



może musi się spieszyć zebyś jej nie zjadła :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie mar 26, 2017 17:47 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Co to sa te kopalnioki? :ryk:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 26, 2017 18:05 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

zuza pisze:Co to sa te kopalnioki? :ryk:

Cuksy :mrgreen:

https://oliwka24.pl/produkt/cukierki-zi ... nioki-80g/

Kopalniok – król śląskich bombonów z nawiązującym do węgla charakterystycznym czarnym kolorem ściśle związany jest ze Śląskiem od wielu pokoleń. Jego geneza sięga okresu przed II wojną światową. Ten śląski maszket został stworzony przez ludzi regionu dla osłody życia, trudu ciężkiej pracy i poprawy samopoczucia. Kompozycja wyciągów ziołowych z anyżu, melisy, dziurawca i mięty powstała na podstawie starej receptury. Są one bowiem nie tylko wspaniałym dodatkiem smakowym, ale mają także właściwości lecznicze.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie mar 26, 2017 19:20 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Czesc :1luvu:
Ale ... smaczne fotki :1luvu:

barbarados

Avatar użytkownika
 
Posty: 31121
Od: Sob lip 21, 2012 18:01

Post » Nie mar 26, 2017 23:40 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Kradziony post od Janinki :D

PixieDixie pisze:Oto zdjęcia Klaudifj :) Cudowne!!

Klaudiafj masz ogromny talent!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon mar 27, 2017 7:17 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Ojejq... skqaczacy kotek :P


Kopalnioki nie przypadlyby by mi do gustu bo anyzku nie lubie, ale nazwe maja swietna, ja myslalam o pieczonych kartoflach, wiecie, na wegiel ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon mar 27, 2017 7:52 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Też nie lubię anyżku ale kopalnioki są przepyszne. Lepsze od winogronowych (też bardzo smacznych) szkloków.
Będę musiała się zaopatrzyć w większą ilość.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon mar 27, 2017 9:10 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Dziewczyny boję się wchodzić na wasze watki tzn Klaudii, Marty i Janinki :mrgreen: u Was są takie pysznosci że ślinka cieknie :oops: Jestem na diecie ale tylko słodyczowej. Pozdrawiam



czyli jesz tylko słodycze? :wink:
pyszna musi być tak dieta :mrgreen:

:ryk: :ryk: właśnie nie jem słodyczy tzn się staram. Wczoraj będąc na imieninach skusilam się na pyszny weganski tort czekoladowy. Zjadłam aż dwa kawałki :lol: i po diecie :ryk:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 27, 2017 9:19 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - str 3 zdjęcia z sesji kotkowej

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Dziewczyny boję się wchodzić na wasze watki tzn Klaudii, Marty i Janinki :mrgreen: u Was są takie pysznosci że ślinka cieknie :oops: Jestem na diecie ale tylko słodyczowej. Pozdrawiam



czyli jesz tylko słodycze? :wink:
pyszna musi być tak dieta :mrgreen:

:ryk: :ryk: właśnie nie jem słodyczy tzn się staram. Wczoraj będąc na imieninach skusilam się na pyszny weganski tort czekoladowy. Zjadłam aż dwa kawałki :lol: i po diecie :ryk:

To tak w nawiązaniu do diet :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: florka i 315 gości