Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 06, 2017 18:39 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Nie znalazłam na Zooplus nożyczek Zolux, szukam dalej :( Pewnie to ja dostanę zawału przy pierwszym obcinaniu pazurków, a mój kociak wyjdzie cało z opresji. Nie chcę już go stresować ciągłym pakowaniem w transporter tylko dlatego, że jestem panikara. Macie całkowitą rację, że powinnam mu tego stresu oszczędzić i spróbować sama. Jemu dość szybko rosną pazurki :( Tak szczerze po 2 tygodniach od obcięcia ma już niezłe szpony, ale do weta chodziłam z nim na obcinanie raz na 3 tygodnie. Czas to zmienić.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 06, 2017 19:07 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Nożyczki Zoluxa są w sklepie animalia.pl. Jeżeli jesteś z Warszawy to zamówienia można odbierać w kilku lecznicach bez dodatkowej opłaty
To drogi sklep, ale czasem tam kupuję to, czego nie ma w zooplusie

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 07, 2017 13:26 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Mam takie jak w Zooplusie, ale kupiłam w sklepie zoologicznym.Sprawdzają się u mnie dobrze.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie mar 19, 2017 11:10 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

ewar pisze:Kota odrobacza się raz, aby wytłuc osobniki dorosłe, bo preparat nie tłucze larw, stąd powtórka za trzy tygodnie.Tak się robi.Potem możesz nosić kupę do badania i ewentualnie odrobaczyć, jeśli coś w kale będzie.


No własnie tez takie odrobaczenie pochwalam gdyz nie zatruwasz kota bez potrzeby trutka na robaki. Stosowalam tez inne zalecane przez wielu wetow.
Wychodzacy co 3 miesiace podwojne odrobaczenie. Niewychodzacy co 6 miesiecy lub w miare potrzeby - tzn podejrzewasz ze kot ma robale to odrobaczasz wczesnej.
W piatek bedac niby u najlepszej i najdrozszej wetki w miescie dostalam opieprz, ze czemu kot nie odrobaczony. Wg nej niewychodzacy co 3 miesiace a wychodzacy, co poltora miesiaca powinien byc odrobaczany,
Normalnie do niej nie chodze - nie stac mnie na wyrzucanie pieniedzy w błoto. Nie ma dobrych opinii wsrod wielu ludzi choc ma najbardziej wypasiony sprzet do badan i badania od reki. Ludzie skarza sie, ze na ciaga na wiele drogich badan i pomimo dobrze postawionej diagnozy stosuje zle leczenie, zwierzakom sie nie poprawia, a wrecz pogarsza. Ida z tymi jej badaniami do innego weta i zwierzatka cudownie po 1 wizycie po zmianie lekow zdrowieja. A nowy, o wiele tanszy wet mowi diagnoza byla dobra, ale zastosowano zle leczenie.

Bylam zmuszona do niej isc, poniewaz ona jako jedyna ma zawsze umowe na marcowe kastracje z miastem. Zawsze to pare groszy taniej. Opinie ludzi potwierdzily sie, jest szorstka, nieprzyjemna i nic nie przetlumaczysz - ona jedyna ma racje. Zakwalifkowala kotka do kastracj za 60 zeta i OK, wiecej do niej nie pojdziemy chyba, ze na badanie, ktore nasz wet zleci a tylko w jej gabinecie mozna bedzie zrobic, bo zeby byc sprawiedliwym trzeba przyznac, sprzet ma najlepszy w calym miescie.

Co sadzisz o jej sposobie odrobaczania kotów?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob mar 25, 2017 13:29 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Olat pisze:(...)

A, i jeszcze jedna ważna uwaga: nie przycinamy pazurów kotom wychodzącym! To bardzo ważne! Kot wychodzący potrzebuje ostrych pazurków do obrony albo do skutecznej ucieczki np. na drzewo.

To cała prawda i tylko prawda, ale obserwujemy pazurki. Może się zdarzyć, że kot wychodzący głównie spaceruje, mało atakuje pnie drzew i pazurki urosną zbyt długie. Jednemu z moich kotów zdarzyło się, że wbił się w poduszeczkę (w palec).
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto mar 28, 2017 12:20 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Bestol, mam ten sam problem z szybko rosnącymi pazurami u moich futer.
Nic się nie bój, podstawą jest dobrze przytrzymać łapę i kota, bo zakładam, że kocur przy waszym pierwszy razie z obcinaniem będzie udawał, że boli, że "oborzeszumiącyłapęmipołamieszumręnapewno" wszystko po to, aby Cię zniechęcić. Zanim zaczniesz obcinać chwytaj podczas pieszczot kociaka za łapki, masuj je, wysuwaj mu pazury. Ty się oswoisz z jego łapami i nauczysz je poprawnie chwytać a on przyzwyczai się, że dotykanie łap może być fajne. Dzięki temu będziesz mogła też przyjrzeć się jego pazurom. Moje oba mają jaśniutkie szpony, ale dzięki temu też lepiej widać, do którego miejsca ciachać, jestem pewna, że wypatrzysz to miejsce :ok:

Inna rzecz to właśnie zdzieranie pazurów i drapanie. Moje upatrzyły sobie krzesła, bo tył pokryty jest od góry do dołu welurem, więc jest super, można się wyciągnąć i przyjemnie się drapie. Tylko te krzesła je intrygowały. Sytuacja poprawiła się po wymianie drapaka na dużo wyższy, gdzie mogą swobodnie się wyciągnąć. Poobserwuj swojego jakie powierzchnie lubi drapać - pionowe, poziome, może pochylone. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie drapaki zawsze są maty do drapania, które można też przykleić do ściany. Jeśli zaś Twój gagatek woli drapać drewniane rzeczy możesz dorwać kawałek konaru drzewa i gdzieś w domu ułożyć. Czasem nie odpowiada kotu też miejsce ustawienia drapaka, warto próbować przestawiać, szczególnie w okolicy, gdzie mieszają się wasze zapachy lub w okolicy drzwi wejściowych
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Sob kwi 08, 2017 20:18 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Obcięłam sama pazurki :) Tylko u przednich łapek ale sama :) troszkę niektóre pazurki się rozwarstwiły :( Ale to był mój 1 raz. Kot prychał ale mocno się nie wyrywał. Pewnie tragicznie obcięłam, ale nie zmuszałam go do wycieczki do weta. Bałam się strasznie i na 2 raz tez się będę bała. Ale 1 raz mam za sobą :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob kwi 08, 2017 20:28 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Brawo :ok:
Potem będzie już tylko lepiej. Na Twoim miejscu darowałabym sobie na stałe obcinanie pazurków w tylnych łapach. Ja obcinam tylko z obawy, żeby moje dwa koty w zabawie nie zrobiły sobie krzywdy. Potrafią się wzajemnie skopać nawet po mordkach. U Ciebie nie ma takiego zagrożenia

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 09, 2017 15:24 Re: Obcinanie kotom pazurków - za czy przeciw

Alija, nawet nie wiesz jak się cieszę na to, co powiedziałaś o pazurkach na tylnych łapkach :) Właśnie chciałam zapytać o to, czy muszę to robić. Mój kociamber niszczy wszystko przede wszystkim przednimi łapkami. Tak jak pisałam w innym wątku, ma trochę ADHD, rozpędza się, wskakuje na ściany, drzwi, porysował mi ekran telewizora, szybę prysznica :( On nie ma odruchu drapania mebli, nawet zaczął korzystać z drapaka, ale drapie wszystko "szalejąc". Po obcięciu się martwiłam, bo 2 pazurki się jakby rozdwoiły delikatnie, ale dziś już nie widzę tego po sprawdzeniu łapek. Starałam się obciąć sam koniuszek. Największy problem miałam z pazurkiem tego palca z boku. Cieszę się, że jak dziś sprawdziłam mu pazurki nie wyrywał się. Przy obcinaniu za bardzo też nie, tylko prychał na mnie (btw na weta przy obcinaniu nigdy nie prychał, ale za to liniał strasznie przy takiej wizycie do gabinetu). Pazurków idealnie pewnie nie obcięłam, ale byłam bardziej przerażona od kota :( Dałam mu oczywiście po wszystkim nagrodę, on szybko zapomniał, że przeszedł taki zabieg i ładował mi się szybko na kolana, a ja ciągle dochodziłam do siebie :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 119 gości