Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 22, 2017 21:03 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

A my już w komplecie w domku!
Byłam na dwodniowym szkoleniu, wróciłam wczoraj wieczorem, nie miałam już siły na komputerowanie.
Pannice zniosły moją obecność całkiem dobrze, stęskniły się owszem, wyżłopały całą wodę z jednej miseczki (z tej z której piją - druga robi za nawilżacz powietrza) i któraś - zapewne Ofelia - udekorowała kocyk naparapetowy pawiem z chrupków. Ale poza tym ok.
Łaskocze mnie w gardle i uszach, mam nadzieję że klima nie wykończyła mi krtani :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro mar 22, 2017 21:15 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

To se podrap uszy i gardło, :ryk: :ryk: :ryk:
A tak na poważnie to :ok: oby przeszło.

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Pt mar 24, 2017 10:18 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Obrazek
Widzialas to w zooplusie?
Wiem ze cena powala ale jest jakaś alternatywa
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt mar 24, 2017 10:19 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Dobre to?
Klusia
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt mar 24, 2017 10:21 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

MalgWroclaw pisze:Dobre to?
Klusia

Alternatywa dla Barfa

Obrazek

Jakaś nowość.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt mar 24, 2017 10:28 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Tak się zastanawiam, po co kota karmić porzeczkami :wink:
bo jabłko czy ziemniaki mają wpływ na trawienie, to wiem. Wiecie może, o co chodzi?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt mar 24, 2017 12:19 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

MalgWroclaw pisze:Tak się zastanawiam, po co kota karmić porzeczkami :wink:
bo jabłko czy ziemniaki mają wpływ na trawienie, to wiem. Wiecie może, o co chodzi?

Naturalna witamina c może?

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 24, 2017 13:29 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Dyktatura pisze:
MalgWroclaw pisze:Tak się zastanawiam, po co kota karmić porzeczkami :wink:
bo jabłko czy ziemniaki mają wpływ na trawienie, to wiem. Wiecie może, o co chodzi?

Naturalna witamina c może?


Wg mnie tak, witamina C

Ogólnie Fuks lubi owoce, w surowej postaci :lol:
Ostatnio jabłko chrupał :lol:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt mar 24, 2017 18:33 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Moli25 pisze:
Dyktatura pisze:
MalgWroclaw pisze:Tak się zastanawiam, po co kota karmić porzeczkami :wink:
bo jabłko czy ziemniaki mają wpływ na trawienie, to wiem. Wiecie może, o co chodzi?

Naturalna witamina c może?


Wg mnie tak, witamina C

Ogólnie Fuks lubi owoce, w surowej postaci :lol:
Ostatnio jabłko chrupał :lol:

Zamówiłam już dla Lilka :)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 24, 2017 20:40 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Hmmm... W składzie wątróbka. Ofelia mogłaby mi się... zmęczyć ganiając do kuwety.

Warzywa i ewentualnie owoce w barfie mają dostarczyć co nieco błonnika i witamin, aczkolwiek niektórzy wogóle ich nie dodają. Ja z lenistwa na ogół dodaję gerberka warzywnego :oops:
Plus dla składu, że nie ma zbóż, są wymienione konkretne składniki (zwłaszca mięso) i nie jest ich za dużo. Dobre dla kotów alergików. Tyle że mogłoby być trochę więcej mięsa i mniej składników roślinnych. Ale nie jest źle.
Przemyślę sprawę, tylko boję się tej wątróbki...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt mar 24, 2017 21:25 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Ale olej rzepakowy też może być tricky jeśli chodzi o sprawy kuwetowe. Wydaje mi się, że użyli słowa BARF jako zaklęcia, które ma ułatwić sprzedaż, ale za tę kasę to zdzierstwo. Przecież w sklepie mięso z indyka to 12-16 zł/kg (nie mówię o piersi, tylko gulaszu lub udźcu bez kości), wątróbka do jakieś 7zł/kg, kaczka droższa, ale przecież nawet filet nie kosztuje 40 zł/kg. Plus te dodatki, które jeszcze tańsze - i olej rzepakowy i warzywa i owoce. Nawet jak się dokupi gotowe suplementy w zoo+ to bez problemu można się zamknąć w połowie tej kwoty.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt mar 24, 2017 21:38 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Drogo, tej czarnej porzeczki może być równie dobrze 0,1% i dodają do składu aby dobrze wyglądało. Rzeczywiście za połowę tej kwoty kociura może najeść się do syta...i jeszcze zostanie ;)
Ostatnio edytowano Nie mar 26, 2017 20:19 przez persik_12, łącznie edytowano 1 raz

persik_12

 
Posty: 3
Od: Pt mar 24, 2017 21:26

Post » Sob mar 25, 2017 9:49 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

Jak ktoś jest leniwy tak jak ja i nienawidzi stać w kuch i babrać się w jedzeniu to zapłaci nawet taką kwotę. Najważniejsze, że ktoś go wyręczył.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław


Post » Sob mar 25, 2017 20:14 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VII - walizka

A ja właśnie dzisiaj skroiłam prawie 2,5 kilo mięcha. I doszłam do wniosku, że co to jest, 12 dni i znów szuflada w zamrażarce będzie pusta. Chyba za parę dni znów zasiądę do krojenia. Musze tylko wyszukać gdzie i na jakie mięcha będzie promocja.
Poza tym obżarłam się spagetti ze szpinakiem. Jadłam na obiad i nadal czuję się najedzona.

PS. Czy ktoś wie dlaczego Ofelia nad ranem skrobie listwę przypodłogową za łóżkiem?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 119 gości