Kocie początki czyli Shani i Yenn

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2017 11:40 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Muszę potestować, ale jak kiedyś próbowałem to niewiele pomogły. Należę do tych ludzi, którzy słyszą wodę płynącą w kaloryferach i mają ochotę wtedy pogryźć rurki :D. No, ale nie da się ukryć, że wina moja. Mogłem maluchy poganiać przed snem a nie książkę czytać, to mi się dostało rykoszetem :)

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 17, 2017 11:47 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

A tak na marginesie.
Yennefer jest bardzo podobna do kotki mojej Mamy.Pojawiła się w miejscu mojej pracy nie wiadomo skąd.Przychodziła jak duch w porze karmienia.TŻ postanowił uszczęśliwić moją Mamę i ją złapał.Miała na imię Maluszek.Najukochańsza kicia rozpuszczona przez Mamę do nieprzyzwoitości.
Niestety obie już nie żyją.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Wto sty 17, 2017 11:53 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Ja mam nadzieję, że maleństwa pobiją rekordy dłuwieczności. Jeszcze nigdy realnie nie przeżyłem odejścia zwierzaka, więc cały czas to dla mnie na szczęście sytuacja abstrakcyjna, chociaż mój najukochańszy czarny cocker spaniel z domu rodzinnego 13 wiosen już ma i przebyte 4 operacje związane z rakiem, także boję się, że niedługo zrozumiem ten ból :(.

EDIT: Zdjęcie białej jak śnieg Śnieżki :)
Obrazek

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 17, 2017 13:14 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Ja też mam psa.Właściwie TŻ ma -jamniczkę Betti.Ma 16 lat i niestety też jest chora.Oprócz jamniczki są dwie kocice.
Jedna z nich też jest TŻ-ta.Przyniósł Ją do domu zamiast ciepłej bułeczki ze sklepu i ma na imię Bułka.
Prze nimi były jeszcze trzy koty i też jamniczka Muza.Koty umarły w wieku 17 lat a Muza jak miała 13 lat.
Po ich odejściu nie chciałam już żadnego zwierzaka .Ale są i mam nadzieję,że jeszcze długo będą.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Śro sty 18, 2017 11:15 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Kopiuje jeszcze raz pytania z zeszłej strony, licząc że może ktoś się ustosunkuje i mi podpowie :<

1. Żywienie Aktualnie karmie koty suchą karmą Sanabelle, mieszaną z Royalem. Docelowo, Royal zostanie wykluczony na korzyść Applawsa. 2-3 razy w tygodniu dostają też po saszetce Miamora/Doliny Noteci. Planowałem wymienić Miamora na Animonde Carny, acz to chyba jest ta sama półka. Czy takie żywienie może być? Budżet mam mimo wszystko ograniczony. Dopuszczam możliwość zwiększenia ilości podawanej mokrej do 3-4 razy w tygodniu (tj. co drugi dzień).

2.Miski Standardowo mają jedną miskę wody i dwie miski suchego/mokrego. O ile jeszcze w mokrej ma to sens bo jedzą w miarę z oddzielnych, o tyle suche zawsze chrupią, albo pojedynczo (podług potrzeb), albo też z jednej. Czy w takim razie nie lepiej kupić dużą/podłużną miskę do suchej? I tak wyżarte jest zawsze z jednej :D. W razie czego zaś oddzielne do suchej mógłbym przywrócić jak będą dorosłe i miałby pojawić się konflikt

3.Żwirek Na początku kupiłem żwirek silikonowy - "Magic Pearls" jabłkowy. Wydaje mi się, że dobrze pochłaniał zapachy i był całkiem wydajny. Później zacząłem brać Tigerino z zooplusa, też silikonowy. On jednak wydaje mi się gorszy tj. już w 2-3 dzień czuję zapaszki. Oczywiście odchody wyrzucam na bieżąco, a siku rozkopuje jak tylko widzę. Poleca ktoś wydajny i ładnie pachnący żwirek silikonowy? Ew. poleca inny typ żwirku? Drugi kot w hodowli używał bodaj Benka zbrylającego się. Jak on wypada w stosunku wydajność/higiena/cena? No i czy poleci ktoś jakąś kuwetę krytą, dużą ( w końcu Maine coon w domu)

4.Sterylizacja Starsza ma niecałe 5 miesięcy, młodsza niecałe 3 miesiące. Chciałbym się załapać na marcowe sterylizacje, szczególnie że jest szansa zrobić to wtedy czasem troszkę taniej. Jak łatwo policzyć starsza będzie wtedy mieć 7, a młodsza 5. Czy 5 miesięcy to już dobry wiek na sterylke?


No i oczywiście nowe zdjęcia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sty 18, 2017 12:21 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Liianowaty pisze:To chyba tyle. Bonus w postaci Yennefer, gdy robiłem projekt na uczelnie:
Obrazek

Kotka turystka :)
Witamy :)

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 18, 2017 13:22 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Dziewczyny są piękne :1luvu:. Postaram się trochę pomóc:

1.Senabelle to raczej średnia karma, ale rozumiem kwestie finansowe. Jakiś czas temu Klaudia w moim wątku sporządziła listę mokrych karm, które poleca. Zachęcam by się z nią zapoznać: viewtopic.php?f=46&t=177804&start=105.

2.Jeżeli kotki jedzą z jednej miski to nie ma przeciwwskazań by miały tylko jedną do suchego. Decyzja należy do ciebie ;).

3.O żwirkach za dużo się nie wypowiem, od początku stosowałem Higio, z którego jestem średnio zadowolony. Przez krótki czas próbowałem też Cat's Besta, którego Lady nie zaakceptowała. O Benku nasłuchałem się wiele pozytywnych opinii i nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości mam zamiar go wypróbować :).

4.Najlepiej i najzdrowiej jest kastrować przed pierwszą rujką. Piąty miesiąc życia to dobry wiek. Bardziej martwiłbym się o starszą, do siódmego miesiąca może już dostać pierwszej rujki. Wtedy nie czekaj do marca i od razu po ustaniu rujki zabierz ją na kastrację.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Śro sty 18, 2017 23:42 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Dzięki Zefir za odpowiedź.

Co do Sanabelle - wiem, że to półka średnia, by nie rzec niska, ale to tez pierwsza karma po RC, którą kupowałem, a że zbiegało się to z kupowaniem drapaków, szczepień itd to budżet rzeczywiście płakał. Dodając też, że wyprowadziłem się z domu rodzinnego pół roku temu dopiero i umyśliłem sobie duże, bo 80 metrowe mieszkanie, to nie dość, że wszystko kosztochłonne, to jeszcze moje umiejętności zarządzania budżetem są żałośnie smutne :D. Tak jak też chyba wspomniałem, chce dokupić Applawsa do tej Sanabelle i im mieszać. Ew. może jak teraz obronie prace magisterską, to będę mógł więcej etatu wziąć w pracy to całkowicie Sanabelle odpuszcze. Co do karm mokrych to przejrzę z chęcią, może coś znajdę dla siebie i moją kieszeń.

Z miski rzeczywiście zrezygnuje bo i tak nie korzystają, jeno w większe się zaopatrzę :D.

Czyli jak rozumiem, głównie testowałeś bentonitowy? Kurczę ja szukam alternatywy, bo ten Tigerino silikonowy rani moje czułe powonienie już po 2-3 dniach, a do tego kotełki ten sylikon roznoszą na pół mieszkania. A taki żwirek nadepnięty w nocy to zagrożenie na równi z klockiem lego :P. No nic, następny wydatek czeka, czyli kryta kuweta :<.

Co do sterylki to zrobię jak najszybciej, chciałbym tylko ciachnąć je jednocześnie bo łatwiej mi będzie znaleźć 2 dni wolne by móc się nimi zająć wtedy.

Dzięki Zefir!

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 20, 2017 19:22 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

No to następne zamówienie na zooplusie przygotowane :). Normalnie co nowa paczka jest, to się cieszę, jakbym sobie coś kupował. To rzadkość u typowego jedynaka, jakim jestem :P.
Obrazek

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec


Post » Pt sty 20, 2017 22:26 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

To zaszalałeś z zakupami :lol:. Do mnie półtora tygodnia temu przyszła paczka z zooplusa i w ten weekend chyba będę robił kolejne zamówienie. Wykupiłem sobie plan oszczędnościowy na zooplusie i szacunkowo przez rok zaoszczędzę 50-100 zł, więc opłaca się :ok:. Nawet jeżeli miałoby mi się zwrócić 10 zł to i tak by się opłacało :mrgreen:.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pt sty 20, 2017 23:22 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Mi 2 tygodnie temu przyszło zamówienie za 200 zł, a miesiąc temu też za 300. Insza inszość, że już suchej będe miał zapas (zostało jakies 7kg Sanabelle i dojdzie 7.5 kg Applawsa), także troszke nastepne miesiace powinny byc tansze. Z drugiej strony - bede bronił magistra z dorobku naukowego, a nie z napisanej pracy magisterskiej, wiec bede mial wiecej wolnego czasu i moge w pracy wiecej wziac pracy by koty miały lepszy byt :D. Gorzej niż z dzieciakiem :D Chyba przy tym zamówieniu też skorzystam z tego planu oszczędnosciowego.. Przy dwóch kotach i tak sporo będę wydawał, więc powinno się opłacać :)

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec


Post » Sob sty 21, 2017 22:13 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Dzisiejszy dzień kotełki rano spędziły u weta. Oprócz zachwytów na temat ich wyglądu i temperamentu (były na szczepieniu bardzo dzielne!) usłyszalem, że rozwijają się podręcznikowo. Dodatkowo, wet stwierdził, że Shani o ile kudłów po MCO mamie nie odziedziczyła, o tyle najprawdopodobniej będzie z niej kawał kocicy :). Dalej nie ma nawet 5 miesięcy a 2.4 wagi przy smukłej budowie :D.

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 22, 2017 11:25 Re: Kocie początki czyli Shani i Yenn

Wczoraj miałem rozmowę z pewną osobą o BARF-ie. Musze przyznać, ze zostałem zaintrygowany i jak beda kotki starsze i przestana az tak sie zmieniac to przemysle przejscie na niego. Przerzucam natomiast sie na dawanie karmy mokrej codziennie, tak w okolicach 50% zapotrzebowania kalorycznego. Reszta uzupełniana suchą. Jedna tylko rzecz - czy Applaws to naprawde tak niedobra karma? Rozumiem, ze ma za dużo fosforu, ale jak usłyszałem tu cytuje "przez Applawsa Twoje koty nie dożyją nawet 10 lat", a potem przypominam sobie ze koty babci na Whiskasie mają odpowiednio 15 i 17 lat... :<. Jeśli nie applaws to co w tych okolicach cenowych?

Liianowaty

 
Posty: 37
Od: Wto sty 03, 2017 13:51
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Meteorolog1, ulola i 303 gości