Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 14, 2017 18:43 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

Jak kotu siuśki złapać do badania ? 8O
Obrazek

agusialublin

Avatar użytkownika
 
Posty: 16505
Od: Nie lip 29, 2012 20:27
Lokalizacja: lublin


Post » Śro lut 15, 2017 8:37 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

agusialublin pisze:Jak kotu siuśki złapać do badania ? 8O


Ja podstawiam pod ogonek taką mała chochelkę (chyba jest do sosów) , jest wygodna bo na długiej rączce, więc kota za bardzo nie stresuje. Później nabieram do zwykłej strzykawki. Do badania podstawowego wystarczy ok 1 cm3, wiec nie należy sie przejmować jak kot mało wysika, do rozszerzonego to potrzeba więcej.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 15, 2017 8:51 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

MaryLux pisze:Udało się?



Niestety nie :(
Polowałam cały dzień, tylko raz poszła do kuwety, ale w całkiem innym celu :mrgreen:
Przed 17-tą dałam spokój, bo musiałam jechać na zakupy, które planowałam zrobić jak będę jechać od weta, zadzwoniłam tylko do niego co robić w tej sytuacji. Porozmawiałam z nim o stanie zdrowia Rudzi i zalecił dalsze polowanie, żeby zrobic rozszerzone badania, tylko trochę mi to chyba zajmie, bo koty , jak to sobie wyszukałam w internecie koty mogą sikać 1-2 dziennie 8O
No nic, będę ją nadal obserwować ,moze któregoś dnia się uda złapać siuśki o odpowiedniej porze i dostarczyc na badanie.
Ale jedno jest pocieszające ,ze jak tak rzadko chodzi do kuwety, to leczenie dało efekty :ok: Jeszcze , zeby zaczęła jeść normalnie tę swoja suchą karmę, bo jak na razie to nie za duzo jej zjada, woli inne, te co mają zawsze w miseczkach . Moze dlatego ,ze ona ma trochę wieksze chrupki :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 15, 2017 13:59 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

mir.ka pisze:
MaryLux pisze:Udało się?



Niestety nie :(
Polowałam cały dzień, tylko raz poszła do kuwety, ale w całkiem innym celu :mrgreen:
Przed 17-tą dałam spokój, bo musiałam jechać na zakupy, które planowałam zrobić jak będę jechać od weta, zadzwoniłam tylko do niego co robić w tej sytuacji. Porozmawiałam z nim o stanie zdrowia Rudzi i zalecił dalsze polowanie, żeby zrobic rozszerzone badania, tylko trochę mi to chyba zajmie, bo koty , jak to sobie wyszukałam w internecie koty mogą sikać 1-2 dziennie 8O
No nic, będę ją nadal obserwować ,moze któregoś dnia się uda złapać siuśki o odpowiedniej porze i dostarczyc na badanie.
Ale jedno jest pocieszające ,ze jak tak rzadko chodzi do kuwety, to leczenie dało efekty :ok: Jeszcze , zeby zaczęła jeść normalnie tę swoja suchą karmę, bo jak na razie to nie za duzo jej zjada, woli inne, te co mają zawsze w miseczkach . Moze dlatego ,ze ona ma trochę wieksze chrupki :(

Mira u wetów można kupić taki żwirek do pobierania siku. To takie kuleczki troszkę szklane. Tuptusiowi też tak łapałam bo na chochę się nie dało
Obrazek
Obrazek
_______________________________________________________________________________________

Dorota Wojciechowska

 
Posty: 12931
Od: Czw lip 24, 2008 9:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 15, 2017 15:32 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

Dorota Wojciechowska pisze:
mir.ka pisze:
MaryLux pisze:Udało się?



Niestety nie :(
Polowałam cały dzień, tylko raz poszła do kuwety, ale w całkiem innym celu :mrgreen:
Przed 17-tą dałam spokój, bo musiałam jechać na zakupy, które planowałam zrobić jak będę jechać od weta, zadzwoniłam tylko do niego co robić w tej sytuacji. Porozmawiałam z nim o stanie zdrowia Rudzi i zalecił dalsze polowanie, żeby zrobic rozszerzone badania, tylko trochę mi to chyba zajmie, bo koty , jak to sobie wyszukałam w internecie koty mogą sikać 1-2 dziennie 8O
No nic, będę ją nadal obserwować ,moze któregoś dnia się uda złapać siuśki o odpowiedniej porze i dostarczyc na badanie.
Ale jedno jest pocieszające ,ze jak tak rzadko chodzi do kuwety, to leczenie dało efekty :ok: Jeszcze , zeby zaczęła jeść normalnie tę swoja suchą karmę, bo jak na razie to nie za duzo jej zjada, woli inne, te co mają zawsze w miseczkach . Moze dlatego ,ze ona ma trochę wieksze chrupki :(

Mira u wetów można kupić taki żwirek do pobierania siku. To takie kuleczki troszkę szklane. Tuptusiowi też tak łapałam bo na chochę się nie dało



Wiem ,że jest taki żwirek, ale on sie nie sprawdzi przy kilku kotach, bo nie wiedziałabym , który go używał :wink: A nie wyobrażam sobie co za obraza by była gdybym ją zamknęła z kuwetą w pokoju na cały dzień :strach: :strach: :strach: , chyba by przez miesiąc miała focha, a to byłby jedyny sposób ,żeby mieć pewność , ze to co w kuwecie należy do niej.
Jedyne co mi pozostaje to ją obserwować i namierzyć w kuwecie jak sika. Sprzęt cały czas mam przygotowany.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 15, 2017 20:37 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

trzymam kciuki za szybkie złapanie siuśków
:ok: :ok: :ok:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw lut 16, 2017 7:56 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

Molka nalezy do kotów sikających 2 razy :mrgreen:
Wchodzi rano, kuweta musi byc dla Królowej pusta! Bo jak siknie to mapa Europy od razu.
Fuks natomiast z nudów chyba chodzi co jakis czas. Sika, małe piramidki, nie zakopuje i leci dalej bo to dziecko nie ma nigdy na nic czasu :lol:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw lut 16, 2017 7:57 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

Duzo zdrowia dla kociastych i dla Was :201461
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw lut 16, 2017 9:24 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

isabell36 pisze:trzymam kciuki za szybkie złapanie siuśków
:ok: :ok: :ok:



jak na razie nie widziałam jej w kuwecie :( , czyli to raczej dobrze bo nie musi często chodzić
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lut 16, 2017 9:27 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

Moli25 pisze:Molka nalezy do kotów sikających 2 razy :mrgreen:
Wchodzi rano, kuweta musi byc dla Królowej pusta! Bo jak siknie to mapa Europy od razu.
Fuks natomiast z nudów chyba chodzi co jakis czas. Sika, małe piramidki, nie zakopuje i leci dalej bo to dziecko nie ma nigdy na nic czasu :lol:


ja rano przeważnie nie widzę sikających kotów, bo jak wstaję to już wszystkie kuwety sztuk 4 , są pełne :)
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lut 16, 2017 9:27 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17

Moli25 pisze:Duzo zdrowia dla kociastych i dla Was :201461

:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lut 16, 2017 9:40 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

mir.ka pisze:
Dorota Wojciechowska pisze:
mir.ka pisze:
MaryLux pisze:Udało się?



Niestety nie :(
Polowałam cały dzień, tylko raz poszła do kuwety, ale w całkiem innym celu :mrgreen:
Przed 17-tą dałam spokój, bo musiałam jechać na zakupy, które planowałam zrobić jak będę jechać od weta, zadzwoniłam tylko do niego co robić w tej sytuacji. Porozmawiałam z nim o stanie zdrowia Rudzi i zalecił dalsze polowanie, żeby zrobic rozszerzone badania, tylko trochę mi to chyba zajmie, bo koty , jak to sobie wyszukałam w internecie koty mogą sikać 1-2 dziennie 8O
No nic, będę ją nadal obserwować ,moze któregoś dnia się uda złapać siuśki o odpowiedniej porze i dostarczyc na badanie.
Ale jedno jest pocieszające ,ze jak tak rzadko chodzi do kuwety, to leczenie dało efekty :ok: Jeszcze , zeby zaczęła jeść normalnie tę swoja suchą karmę, bo jak na razie to nie za duzo jej zjada, woli inne, te co mają zawsze w miseczkach . Moze dlatego ,ze ona ma trochę wieksze chrupki :(

Mira u wetów można kupić taki żwirek do pobierania siku. To takie kuleczki troszkę szklane. Tuptusiowi też tak łapałam bo na chochę się nie dało



Wiem ,że jest taki żwirek, ale on sie nie sprawdzi przy kilku kotach, bo nie wiedziałabym , który go używał :wink: A nie wyobrażam sobie co za obraza by była gdybym ją zamknęła z kuwetą w pokoju na cały dzień :strach: :strach: :strach: , chyba by przez miesiąc miała focha, a to byłby jedyny sposób ,żeby mieć pewność , ze to co w kuwecie należy do niej.
Jedyne co mi pozostaje to ją obserwować i namierzyć w kuwecie jak sika. Sprzęt cały czas mam przygotowany.



Taki żwirek kupiłam, ale też uważam że jest on przydatny przy 1-2 kotach. Trudno przypilnować które sika jeśli jest ich więcej ...
Mnie się z Tosią w koncu udało  :ok: życzę abyś i Ty złapała ile trzeba …
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9465
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 16, 2017 9:47 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

mir.ka pisze:Obrazek

Obrazek

Rudzia czuje się już lepiej. Chyba, bo nie chodzi za mną do kuwetki . Jutro ostatni zastrzyk ,a we wtorek badanie siuśków. Ciekawe czy zechce współpracować czy stwierdzi ,że jej siuśki nie są mi potrzebne , tak jak to było poprzednim razem :evil:




Piękna jest ta trikolorka malutka :201461 :1luvu:
dziwne, że domki się o nią nie biją … 8O
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9465
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 16, 2017 9:57 Re: Rude jest piękne i bure też ♥♥♥♥ cz.17-Rudzia chora :(

Kotina pisze:
mir.ka pisze:Obrazek

Obrazek

Rudzia czuje się już lepiej. Chyba, bo nie chodzi za mną do kuwetki . Jutro ostatni zastrzyk ,a we wtorek badanie siuśków. Ciekawe czy zechce współpracować czy stwierdzi ,że jej siuśki nie są mi potrzebne , tak jak to było poprzednim razem :evil:




Piękna jest ta trikolorka malutka :201461 :1luvu:
dziwne, że domki się o nią nie biją … 8O



a bo Daisy ma domek :wink:
nie widać u kogo? :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, Meteorolog1, Silverblue i 303 gości