Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 06, 2017 19:22 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Mnie trochę Feliksa szkoda.On naprawdę boi się, że Bajka jest dla niego konkurencją, że być może straci przez nią dom, który już pokochał.Jasne, że trzeba czasu.Dobrze, że Bajka nie jest strachulcem.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 06, 2017 19:24 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

I jak mu wytłumaczyć, że nie straci? Bo ja już mu mówiłam, że to ma byc dla niego towarzystwo, a nie konkurencja :) Ale jeszcze do niego nie dotarło...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 06, 2017 19:29 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Dotrze na pewno.Potem będzie zadowolony, że ma towarzystwo.Pisałam już, że Bartuś musiał być zamknięty w kuchni, a nawet zakleiłam kratkę w drzwiach, bo ostro reagował na widok każdego kota.Trochę czasu musiało upłynąć, aby bawił się z kociakami i spał do nich przytulony.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 09, 2017 17:03 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Coś nowego? Jakieś dalsze postępy?

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 10, 2017 13:08 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Bajka już zadomowiona, poczyna sobie coraz śmielej w domu, natomiast Feliks róznie: potrafi się z nią spokojnie obwąchiwać, porafią jeśc spokojnie obok siebie :) A czasem jednak bajki pilnuje, żeby za wysoko nie wyskoczyła. Albo wyskakuje wy zej. Ostatnio było tak: bajka na szafie, no to on na piecu (odrobine wyższy...).
No i ponieważ bajka ostatnio usiłowała zakopać qpkę prz pomocy stijacego obok pudła oraz kocyka, Felek podszedł i zakopał za nią...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sty 11, 2017 6:30 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Czyli coraz lepiej.Czy jest szansa na jakieś zdjęcia?

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 21:34 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Będa zdjęcia, pewnie. tylko to jest tak, ze ciężko z bajka przy klawiaturze, bo ona ja lubi, a i feliks też :)

jest różnie. Potrafia sie gonić po domu do upadłego, raz on ją, raz - ona jego. Bez robienia sobie krzywdy. A potem nagle ni stąd ni zaowąd feliks w czasie zupełnie normalnego spokoju potrafi zaatakować - np. dzis po sniadaniu tak bylo. I to tak, ze poleciały kłaczki - co sie już przeciez nie zdarzało. Dlatego potem na czas mojego wyjscia jednak ich odizolowałam. Wieczorem znów sie trochę pogonili, ale pierwszy raz widziałam, ze bahjka sie na feliksa zjeżyła - alez wyogromniaął przy tym!

Poza tym ulubiona zabawka bajki okazuje sie byc u mnie laserek - cos, co feliksa zuoełnie nie interesuje - w ciągu 5 miesięcy potrafił za nim poskaakac tylko raz. A bajka za laserkiem szaleje.

Wspólna zabawa wędka konczy sie tak, ze Bajka łapie wędkę, a Feliks - Bajkę... nie o to mi chodizło... :)

Poza tym Bajka może godiznami (no, na tyle nie pozwalam) patrzec an wode cieknąca z kranu i usiłować ja złapać łapką... poowdzenia!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 16, 2017 22:18 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Kiedy wreszcie Feliks się zresetuje? Tak fajnie byłoby im razem się bawić, przytulać...itd.Dobrze chociaż, że Bajka się go tak bardzo nie boi.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 23:21 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Ale obserwacja ich docierania się jest warta wszystkie rozterki i nieoewności!

Właśnie przed chwilą Feliks pokazał, na co nie pozwoli: otóż ma on takie kawałki wykładzinow-wycieraczek porozkładane po pokoju, maja mu służyć za poziome drapaki. nauczył sie tego od razu, polubił i codziennie wykorzystuje :)

No i własnie przed chwilą bajka raczyła zeskoczyć ze stołu i w jego obecności, w jego pokoju, posłużyc sie wycieraczka jako drapaiem... Ależ on sie zezłoscił! zareagował, ona podskoczyła, oczywiącie mu uciekła, boi jest o wiele zwinnijesza od niego, po czym ponoje zaczęli hasać.

Najbardziej zgodni są przy talerzykach - jedzą przeważnie oboik siebie i czasem Bajka zje pierwsza, po czym zaczyna wyjadac z takerzyka feliksowego - a Feliks na to pozwala. Żadnej walki o smakołyki.

Potrafią też spać blisko siebie na tej samej kanapie - prawdopodobnie tylko wtedy, kiedy ja jestem w pokoju. Wczoraj tak sobie po południu miło spali, chyba z dwie godziny, metr od siebie. Az któres z nich usłyszało, że poszłam do kuchni - no to to juz był sygnał, że trzeba tam iść, bo może będzie papu... I koniec spania :)

A no i feliks pozwala też Bajce na korzystanie z dotychczas jego kuwety. tzn ona ma osobna w swoim pokoju, ale dzisiaj pierwszy raz zobaczyłam, że poszła sobie sikac do jego kuwety. Patrzył, patrzył, nie przejął sie tym. tylko ta wycieraczki... Dopiero to go ruszyło mocniej :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 17, 2017 6:10 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Wyjątkowo ciekawy przypadek.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 20, 2017 19:36 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Etap "wycieraczka" chyba opanowany :) Nie wiem, czy Bajka zreozumiała, że lepiej wycieraczki yzywac, kiedy feliksa nie ma w poblzyu, czy on sie poogdził z losem. W kazdym razie o to sie już nie kłócą :)
Generalnie koty sa caky czas razem - ja w tym tygodniu musialam troche wiecej popracowac poza domem, wiec byly sporo same. Przeżyły to, przeżyły też meble itp :) Nie wiem wciąż, czy ich zabawy łapkami i gonitwy po domyu są elementem rywalizacji, czy może zabawy - w każdym razie feliks ma dzieki bajce na pwno dużo więcej ruchu niż dzięki mnie :)

Noce przesypiamy zgodnie - kanapa jest duża, więc oba koty się mieszczą. Rano Feliks zaczyna buszowac dośc wcześnie, Bajka natomiast śpi/lezy, czekając, az ja wsatnę. Zreszta felek też tak czasem potrafi.

Tak więc postęp jest gigantyczny i w ogóle jest wesoło :) A dzięki ich gonitwom musiałam zrobic porządek na stole... Dawno na nim tak pusto nie było! :)

Pozdrawiamy Stalową Wolę! I Panią Ewę, i Panią Izę, i wszystkie tamtejsze buraski :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 21, 2017 6:55 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Dziękujemy :1luvu: i też ślemy pozdrowienia.Jak miło to czytać :D Niech ganiają, póki mają na to ochotę, to tylko dla ich zdrowia.Łapoczyny to nic groźnego, kochające się rodzeństwo też czasem zachowuje się tak, jakby ze sobą walczyły.To zabawa.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie sty 22, 2017 21:37 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Ha, kolejny postęp - ostatnia noc to już nie tylko to, że na jednej kanapie, ale oba Koty przytulone do mnie: musiały być jednocześnie baaardzo blisko siebie. nie wiem, czy się dotykały, bo kiedy nad ranem się obudziłam i włączyłam światło, żeby się przekonać, dlaczego mam przy sobie tak dużo kota, zobaczyłam to dziwowisko i aż się bałam spojrzeć dokładniej, żeby ich nie spłoszyć :) No i spaliśmy dalej :)
Ciężko jest zrzucić zdjęcia do komputera, bo kiedy włączam komputer, zaraz jakiś kot jest na klawiaturze... Teraz pisze to w pracy, ale zdjęć przy sobie nie mam...

A w ogóle ciężko Bajkę sfotografować, bo widząc aparat Bajka zaczyna iść w stronę obiektywu i ostrość również wtedy sobie idzie precz :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 23, 2017 8:14 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Coraz lepiej :ok: A Feliksa też chętnie zobaczymy, o ile on akurat da się sfotografować.
Tak sobie myślę, że pomysł na dokocenie Bajką był trafiony.Po pierwsze to młodziutka kotka, a po drugie odważna.Zaskoczeniem jest dla mnie i dla p.Izy to, że jest aż tak miziasta.Super!

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 23, 2017 10:11 Re: Bajka, mała burasia.Już w DS-ie z kotem Feliksem.

Miło czytać. Kciuki za dalsze postępy :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości