Gaja*, Morfeusz*, Joachim* - moja ogoniasta rodzina

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 12, 2017 23:55 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Sihaja pisze:Nie mam maszyny do pieczenia chleba. Piekłam w garnku żeliwnym :) Taki chlebek na drożdżach, Wyszedł super :)

To super, że wyszedł super :ok:
Dużo pracy z takim chlebkiem? Bo w maszynę to wrzucasz i to się tam miesza i wyrabia a potem piecze nie robiliśmy "własnoręcznie" jeszcze chlebka.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 13, 2017 6:53 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

W sumie pracy nie jest dużo, tylko czasu dużo potrzeba. Bo to chlebek na drożdżach, najpierw wyrasta 12-16 godzin, więc na noc go postawiłam, potem wyrasta jeszcze godzinę i piecze się też ok godziny. Więc jest czasochłonny, ale pyszny - skórka chrupiąca, fajny taki. Ale poszukam przepisu z krótszym czasem oczekiwania :) Choć do tego na pewno będę wracać :)
Pozdrawiam w poniedziałek :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pon lut 13, 2017 23:12 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

To dla mnie niestety za dużo zachodu, ale musi być wspaniały tak pieczołowicie przygotowywany :)
Ja próbuję zrobić dobrą babkę drożdżową - bo uwielbiam drożdżowe pieczywo ale na razie efekty nie są zadowalające :)

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 14, 2017 6:55 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

O, to jak nie zapomnę, to po południu prześlę Ci mój przepis na babkę drożdżową z kruszonką. Moim zdaniem wychodzi super. Przepis na 2 formy keksowe, jak podzielisz na pół, to będziesz miała na 1 foremkę, na spróbowanie :) Pyszna babka, uwielbiam z masełkiem zajadać :)
Dzień dobry :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto lut 14, 2017 7:01 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Albo zaraz napiszę, bo potem naprawdę zapomnę :) Babkę robię z tego przepisu:
http://kotlet.tv/ciasto-drozdzowe/

I dla mnie jest super :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Śro lut 15, 2017 0:07 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Dzięki za przepis :D Zrobię i napiszę Ci jak mi wyszło. Czytałam jak postępować z ciastem, może ja robię błąd bo po wyrośnięciu ponownie ugniatam a tu pisze przekroić i już, czekać ponownie. Czekam, ale po ugnieceniu ponownym. Nie wiem. Proporcje też mają duże znaczenie, tu są nieco inne chyba tylko właśnie, mleka dość dużo ja też miałam w przepisie dużo mleka i nie mogłam tyle dodać bo miałam glajdę nie ciasto. No chyba, że to ma być takie bardzo luźne - ale wtedy nie idzie wyrobić go. I zrobię z rodzynkami, lubię. Duużo rodzynek :)

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 15, 2017 7:06 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Rodzynki zawsze można dodać :) Jak Ci wychodzi zbyt mokre ciasto, zawsze możesz dosypać mąki. Poza tym są różne przepisy na drożdżowe - w niektórych po pierwszym wyrośnięciu zagniatasz i dopiero czekasz na drugie wyrośnięcie, a czasem po pierwszym wyrośnięciu tylko lekko formujesz ciasto i już. Tak więc naprawdę przepisy są różne. A tam jest na tej stronie filmik, jak robić to ciasto, ja sobie go na początku obejrzałam i potem łatwo mi poszło z robieniem :) Tylko na tym filmiku to z połowy składników jest - na 1 keksówkę. Jak robisz z całości, to ciasto przekrawasz na pół i wtedy do formy :)
Mogę dać Ci jeszcze przepis na pyszne rożki drożdżowe z jabłkami - naprawdę delikatne, puszyste i baaardzo smaczne :) Poza tym do tych rożków to nie tylko jabłka można dodać, ale wiosną np. truskawki, albo jakąś marmoladę...
Ciekawa jestem, czy podejdzie Ci to ciasto drożdżowe :)
Pozdrowionka środowe :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Śro lut 15, 2017 12:18 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Poproszę o ten przepis na rożki. Bardzo mi się przyda już jutro bym robiła :) Lubię ciasta z owocami. Idziemy w piątek z Weroniką do mamy, tzn. do jej prababci :) i miałabym coś fajnego, nowego.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 15, 2017 12:21 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Proszę bardzo. Rożki robię z tego przepisu:
http://ilovebake.pl/2012/07/25/drozdzow ... i-przepis/
Naprawdę, mi bardzo smakują. No i niekoniecznie trzeba robić rożki, można pierożki albo inne zawijańce. A do środka też różne nadzienia. Polecam :)
Acha, w przepisie jest 12 g suchych drożdż, to świeżych trzeba dać 24 g.

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Czw lut 16, 2017 8:02 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Sihaja pisze:Proszę bardzo. Rożki robię z tego przepisu:
http://ilovebake.pl/2012/07/25/drozdzow ... i-przepis/
Naprawdę, mi bardzo smakują. No i niekoniecznie trzeba robić rożki, można pierożki albo inne zawijańce. A do środka też różne nadzienia. Polecam :)
Acha, w przepisie jest 12 g suchych drożdż, to świeżych trzeba dać 24 g.


:1luvu:
Zapisałam, zrobię napewno.
Ale sie tu kulinarnie zrobiło.

Za mną chodzi cos łatwego, typu karpatka bez pieczenia :love:

http://martawkuchni.blog.pl/2013/04/12/ ... udyniowym/
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw lut 16, 2017 9:14 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Ooo, może i ja spróbuję :)
Dzień dobry :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pon lut 20, 2017 22:05 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Sihaja pisze:W sumie pracy nie jest dużo, tylko czasu dużo potrzeba. Bo to chlebek na drożdżach, najpierw wyrasta 12-16 godzin, więc na noc go postawiłam, potem wyrasta jeszcze godzinę i piecze się też ok godziny. Więc jest czasochłonny, ale pyszny - skórka chrupiąca, fajny taki. Ale poszukam przepisu z krótszym czasem oczekiwania :) Choć do tego na pewno będę wracać :)
Pozdrawiam w poniedziałek :)

Ojejciu! Ja raz tak się chciałam wycwanić i zostawiłam ciasto na chleb w łazience nagrzanej i do rana mi skisło! A chciałam mieć ciepły chleb z rana :twisted: Może było za ciepło?

Uwielbiam ciasta drożdżowe! Suchych drożdży jeszcze nie używałam, ale kupiłam i coś jutro może upiekę, bo smaka mi narobiłaś :) Coś słodkiego :D
Troszkę mąki na chleb też mam :)

Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kota, dużo zdrówka dla Was :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lut 20, 2017 22:20 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Jeszcze nie robiłam ciasta i rogalików, no czasu zabrakło :( Może jutro. Już drugi raz dziś prosiłam o kupienie drożdży :lol:
Właśnie, właśnie Dzień Kota był czy kotecki kosiane odczuły, że mają święto? :)

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 20, 2017 22:24 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Hejka! :wink:
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Wto lut 21, 2017 7:20 Re: Gaja, Morfeusz [*], Joachim - moja ogoniasta rodzinka :)

Hejka :)
W niedzielę robiłam pączki. Pierwsze moje pączki w życiu, wyszły super :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 308 gości