Już od dziś 13- letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 23, 2017 12:18 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Odwiedza, odwiedza.. Tylko lenie odwiedzają co to im się pisac nie chce :roll:

Oszczędzaj ten kręgosłup maksymalnie, pozwól mu się zregenerować. Po podobnej wywrotce i dwóch miesiącach ledwoporuszania w przypadkach, gdy dolna część kręgosłupa miała wziąć w tym ruchu udział, nie chcąc czekać na rtg w przychodni [radzę zrobić jednak] poszłam do polecanego rehabilitanta-osteopaty, który się przyjrzał, powykręcał mnie maksymalnie i opowiedział jak to wygląda na prawdę - czyli jest to taki uraz wewnętrzny i tak się goi , jakby ktoś przylał np. lagą w mięsień - też się bedzie goił długo. Nie zalecił dłuższej rehabilitacji, ani jakichś zabiegów. Ruch - np. joga - do granicy bólu. Praktycznie przeszło, ale jak się robi zimno i wylgotno, to np w nocy przy zmianie pozycji , czuję.
Możesz mieć poważniej, bo problem z ruchomością nóg może być neurologiczny. Zbadaj. Dla świętego spokoju.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23047
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 23, 2017 17:46 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Ja też zaglądam i bardzo dziekuję za pamięć/

[...] :cry:


Gdzie nie zajrzę chorują i umierają koty :(
Pozdrawiamy!

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Wto sty 24, 2017 20:28 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Też zaglądam. Tylko nie mam nic wesołego do napisania :(

MaryLux

 
Posty: 159925
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 25, 2017 9:48 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Bardzo dziękuję chociaż … :cry:
Tak mi się wydawało że Ty też tutaj regularnie zaglądasz - Natychmiast jeszcze podczas jazdy z telefonu zauważyłam ”polubienie zdjęcia” i pierwszą wersję posta…
………
Dla różnych zwierzaków [*]
Dla innych – gdzie nie zaglądnę problemy… :ok: :ok: :ok:
…..
Wczoraj byłam przejęta – planowałam odbiór wyniku pierwszej w życiu densytometrii… i jestem rozczarowana – osteopenia BMD 0,845 g/cm2 T-Score -1,4 norma T-Score większe lub równe-1 SD, termin do Dr Małgosi na 9.02… :(
………
Czy pamiętacie o regularnym codziennym klikaniu w Cote-4 dla JOKOTA – do 3.02!
Mnie działa tylko ten link :arrow: https://apps.facebook.com/click_competition/13641/pl
Miejsce 3 - JOKOT 1535
Miejsce 4 – Hospicjum dla kotów bezdomnych Toruń 1532

Ważne jest też regularne udostępnienie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/7829923 ... 568236303/
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pon lut 06, 2017 10:14 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Minął weeckend.
Dotarłyśmy do weterynarza i… posypała nam się Misia…
Tak złych wyników badań tarczycy nie miała nigdy – T4 8,4 przy normie 15-40, Ft4 0,47 norma 1-4… i mamy ślad po urojonej ciąży… :(
Futra na całym ciałku już trochę odzyskała…
…..
W? Byliśmy u neurochirurga… Mimo podwójnej operacji kręgosłupa jest coraz więcej osteofitów i ciągle tworzą się kolejne… więc ból nie ustąpi… Lat wiadomo ile mamy…
….
Czarny Misiu jest coraz bardziej konsekwentny w upominaniu się o swoje prawa – musimy się razem tzn. na mnie przespać i koniec… jak nie zaczyna się nocne rozpaczliwe pomiaukiwanie… :twisted:
…….
Czy u Was choruje dużo ludzi? Jak się czujecie? Co u Was?
U nas padają całe rodziny…
…..
Rozpoczęła się kolejna edycja akcji Cote-4 – jeszcze nie wiem kto startuje czy jest ktoś znajomy!
Życzymy miłego spokojnego dnia!
Pozdrawiamy Ewa&Choco&Nero
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 06, 2017 10:19 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

:201461 :201461 :201461
Głaski dla Wszystkich i zdrowia, zdrowia, zdrowia ....

U nas grypa szaleje , chorują całe rodziny, bardzo dużo starszych i nie tylko osób ma powikłania płucno-sercowe - szpitalne oddziały pełne i dużo pogrzebów :(

U nas bez zmian, nikt nie ubył.

Pozdrawiamy

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon lut 06, 2017 10:44 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Dziękujemy…. Czyli to samo….
Nie ma już kolejnej pani z pokoju Babci…. tej w ostatnim czasie najbardziej sympatycznej i wydawało się, że w najlepszej formie.. – trafiła na coś do szpitala i już nie wróciła… :(
Andrzej od ponad tygodnia ma grypę, kolega z pokoju naprzeciwko już trzeci tydzień ma pogrypowe powikłania właśnie płucno-sercowe i chodzi z ręka w gipsie, wczoraj też był pogrzeb w dość bliskim otoczeniu…
Kolega z pokoju leży z barkiem w gipsie…
Zmieniłam podejście do wiatru - cieszymy się gdy wieje bo przegania smog... :evil:
........
TZ leczyłam z bólu gardła przez cały poprzedni weeckend, ja koło środy ratowałam się Gripexem bo coś mnie brało...
…..
…….
Są też inne zmiany –
Zosia dwa piętra wyżej urodziła się w sierpniu. – czwarte dziecko młodego małżeństwa…
Michałek – Mój Sąsiad urodził się 20.12.2016 – waży 3,9 kg 59 cm; Dawidek – synek Kolegi z pokoju - 29.01.2017 3,75 kg 59 cm…
Jeden naturalnie, a drugi był ratowany – bardzo trudne cc rozpoczęte za wcześnie gdy jeszcze słabo działało znieczulenie – zanikało tętno… czwarta bardzo trudna próba ciąży ale jest!!!
Obydwaj i Mamy czują się dobrze, są karmieni naturalnie co 3h…. przez całą dobę…
Magdalenka wnuczka Sąsiadów nad nami ma rok i 5 m-cy waży 10,7 kg… dzielnie po schodach wchodziła na górę…
.....
Jeszcze kilka dni i zaczynamy ferie czyli jak zwykle mam spiętrzenie :wink:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa


Post » Sob lut 25, 2017 7:09 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Ferie, ferie i po feriach ...

U nas bez zmian.

Czasu i sił coraz mniej, pracy więcej, więcej i więcej :evil:
Dużo zdrowia dla wszystkich!
Pozdrawiamy!

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41


Post » Śro mar 01, 2017 10:45 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

MaryLux pisze:puk puk
:)
NITKA/KARINKA pisze:Czasu i sił coraz mniej, pracy więcej, więcej i więcej :evil:
?

Ferie, ferie i po feriach a czasu ciągle na wszystko brak.
….
Zakończył się pewien kilkuletni etap w naszym życiu – praca w TZ w poprzednim miejscu.
Zostawiłam tam kawałek serca, skończyło się moje chodzenie do pomocy w soboty i niedziele.
Bywało dziwnie – całkowite pominięcie na zakończenie roku bo był na zwolnieniu lekarskim…. nawet w formie wymienienia że istnieje – w pokoju nauczycielskim widziałam co zostało dla nieobecnych… :|
Odejście innej osoby prawie równoczesne –„niech idzie - już mamy kogoś na jego miejsce”… u nas był ktoś nowy zanim W odszedł…
Miał do egzaminów poprowadzić 3 klasę i dla chętnych koło i nagle odebrał telefon z informacją że to nieaktualne – nowa osoba od pierwszej chwili przejęła wszystko…
Prawie z dnia na dzień trzeba było zabrać swoje prywatne rzeczy – przez ten cały okres stopniowo z domu mi znikały różne rzeczy z meblami włącznie i nagle mi wszystko zagraciło mieszkanie więc trzeba to było ogarnąć…
Podobno niektórzy rodzice byli niezadowoleni ale tam nikt nie okazał inicjatywy do zatrzymania TZ … :|
.......
Dopiero po czasie widać jakie były oficjalne stosunki… Nic, nawet do widzenia…
A czasem specjalnie musiałam piec ciasto albo zanosił poczęstować chleb świeżo upieczony bo chciał kogoś poczęstować....
Podczas długiego zwolnienia lekarskiego nie zainteresował się prawie nikt… nawet nie wiem czy znają swoje nr telefonu…
Ale czyż u nas jest inaczej…. :|
......

Nie wyjechaliśmy na ferie - uzbierało się bardzo dużo spraw do załatwienia i medycznych i służbowych i moich i TZ.
W nowej pracy trzeba było przeorganizować pracownię i pomóc w jej uzupełnieniu – przesyłki przyjeżdżały też na adres domowy. Potem sprawdzenie i rozpakowanie, częściowo poszukiwanie i zakupy osobiście…
Równocześnie czekałam też na swoich kurierów
Pozdrawiamy Ewa &Choco &Nero
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 01, 2017 19:49 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Oj, to się dzieje :(
Niestety ten "miły" sposób żegnania pracowników rozgościł się w wielu instytucjach, które do niedawna stanowiły ostoję jako takiej kultury :(

MaryLux

 
Posty: 159925
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 03, 2017 13:35 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Tuż przed weeckendem taka ciekawostka…
W pracy? Wszędzie jest różnie…
Okresowo bywamy zaskoczeni:
Znikły zwykłe karty zegarowe – pojawiły się karty magnetyczne z obowiązkiem podbijania też po wejściu na śniadanie lub palarni… - w zwykłym biurze chodzimy ze smyczami jak w jakiejś korporacji, :twisted:
Po urlopie pojawiło się magnetyczne zamykanie drzwi do każdego pomieszczenia – dostaliśmy dodatkowy chip do odblokowywania…
W kilku miejscach zamontowano kamerki…
Po weeckendzie na korytarzu ukazał się ogromny zwój kabli…. Między innymi z naklejką mojego pokoju…..
Nikt nie wie co to jest ani co to będzie kolejnego …. śmiejemy się że ktoś ogląda i analizuje gdzie i jak się poruszamy i jak długo przebywamy… tylko co jak wejdziemy przez otwarte drzwi – teleportowaliśmy się… :wink:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 03, 2017 13:44 Re: 11 letnia CHOCO i Nero zapraszają po raz 5!

Dobrze, że jeszcze nie analizują czasu przebywania w toalecie :roll:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27186
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości