Cosia,Czitka,Balbi i Obiś. Szczur poszukiwany...Jest!!!!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 07, 2017 18:18 Re: Cosia, Czitka, Obcio. Balbi - złe wyniki.Tarczyca...

czitka pisze:
ana pisze:Jak kopsa czitkę podczas drapania po brzuszku :twisted:

O tak, właśnie tak :ok: Wtedy to się nazywa akcja "kopie kopie" :P
Obcio udaje, że śpi, ja mu łapę w brzuch, przednimi łapkami mnie chwyta i zagryza, a tylnymi strasznie kopie :D
I wtedy ma wytrzeszcz i zeza :strach:

Ale mnie wystraszylas. Ja poszlam w kierunku neurologicznym.
Ze zdrowy kot nagle zeza dostal.
Uffff.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto mar 07, 2017 20:22 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Isiaja, pogratuluj Kimci poprawienia wyników, dzielna koteczka! A za ustabilizowanie nerek najmocniejsze kciuki!
Blue, dzięki za wszelkie rady, notujemy i niebawem omówimy z doktorem.
A Ornipural? Jak sądzicie, wspomóc wątrobę?
I jeszcze pytanie o Vidaltę. Poszukiwać? Jak ona się ma do Thiafeliny? Który lek bezpieczniejszy?
Przepraszam, może dziwne pytania zadaję, ja jeszcze błądzę w tej tarczycy, ale niebawem nadrobię.
Ojej, ojej, ojejej, ale się porobiło...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto mar 07, 2017 20:35 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Obydwu moim kotkom z chorą, nadczynną tarczycą parametry wątrobowe bardzo szybko się poprawiły wraz z ustabilizowaniem poziomu hormonów - Ornipural na pewno nie zaszkodzi, podawać można jeśli kotka nie szaleje podczas zastrzyków, bardzo lubię ten lek, można też coś do podawania z pokarmem jej dorzucać jeśli zastrzyki są traumatyczne. To na pewno nie zaszkodzi.
Co do leków się nie wypowiadam, moje koty były na Metizolu i bardzo dobrze go tolerowały. Acz obecnie są faktycznie lepsze preparaty - tyle że nie mam z nimi osobistego doświadczenia.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto mar 07, 2017 21:47 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Ok, a czy można założyć przy tych wynikach morfologii, że wyniki wątrobowe są powiązane i wynikają z tarczycowych?
Balbinka żadnych objawów gastrycznych nie ma, kupy w porządku, nie wymiotuje, robali też nie ma, dzisiaj badane kupy trzydniowe na wszystkie strony. Na wszystko. Nie bardzo mam ochotę na usg brzusia, jej futerko odrastało rok :( W macaniu ja żadnych guzów nie czuję, ale lekarz jeszcze nie macał. Ornipural to bolesny zastrzyk? Bo zdaje się, że trzeba serię pięciu. Na nic nie zaszkodzi?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto mar 07, 2017 22:02 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

czitka, ale futerko to estetyka a jeśli usg ma wyeliminować kluczowe i najbardziej groźne źródła choroby, to aż mi się nie chce wierzyć, że masz wątpliwości???
Poza tym usg robiłam wiele razy, nie tarczycy, fakt, nigdy kota nie golili. Mamy pojutrze usg wszystkiego, na wszelki wypadek, jak się już udało zapisać do dr Marcińskiego to obejrzymy całość, to powiem Ci, czy to wymaga golenia, na 90% nie.
na inne pytania nie odpowiem, bo się staram nie zadręczać, mam na szczęście wetów, którzy myślą za mnie i ten komfort, że im ufam (to ta sama lecznica co Ais, tę kotkę bez tarczycy zna chyba cała mafia tarchomińska;))
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Wto mar 07, 2017 22:20 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Nie, nie, tu nie chodzi wyłącznie o futerko, ja nie zwariowałam :strach: Po prostu czy jest wskazanie. Morfologia jest dobra, nic nie budzi zastrzeżeń ani podejrzeń, perystaltyka jelit też bez zarzutu, objawów czegoś groźnego brak. Ona źle znosi gabinety, wolę tylko to, co konieczne :roll:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro mar 08, 2017 1:27 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

sibia pisze:czitka, ale futerko to estetyka


nie tylko. U kota wychodzącego,a taka jest Balbisia, to tez moczenie gołego brzuszka. No i totalny stres u weta.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 08, 2017 7:32 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Moim wetom udaje się robić usg bez golenia, ale niektórzy się go domagają bo jednak sierść utrudnia trochę badanie. Do oceny stanu wątroby myślę że spokojnie można by bez golenia - jednak w przypadku Twojej kotki w sumie odpuściłabym usg póki co skoro jest z nim problem techniczny, bo bardzo duże jest prawdopodobieństwo że stan wątroby po uregulowaniu spraw tarczycowych się poprawi.
I tak będziesz musiała dosyć często póki co robić teraz badania krwi (np. kontrola poziomu hormonów przy ustawianiu dawki) więc będzie można to monitorować.
Usg byłoby wskazane o wiele bardziej gdy już hormony będą ok a ze strony wątroby nadal będą niepokojące wieści.
Teraz w usg i tak pewnie wyjdzie podrażniona, możliwe że i nieco stłuszczona. Nic ta wiedza nie zmieni. Teraz najważniejsze to uregulować sprawy hormonalne a gdy to nastąpi - zająć się ewentualnymi rzeczami które wraz z tym się nie naprawią.
Wyjątkiem moim zdaniem w przypadku Twojej kotki i jej wyników jest: wykluczenie nowotworu tarczycy oraz ocena stanu serca.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro mar 08, 2017 9:45 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Tak, tak właśnie zrobimy, dzięki, Blue.
Mam koło siebie dwie renomowane wrocławskie lecznice z dobrym sprzętem, zrobimy prawdopodobnie dzisiaj pierwsze podejście.
Ale Kanzawa przyjmuje od 16-tej i są tłumy, dodatkowo lekarz przedpołudniowy na urlopie, więc tłumy mogą być jeszcze większe, nie wszyscy zostają przyjęci. Tam Balbunia już była z uszkiem i mamy swoją kartę. Podjedziemy koło 16-tej i zobaczymy jaka sytuacja.
Obok też Niedzielski, do przemyślenia, coś trzeba zacząć działać. Ja nie mam stałego lekarza niestety, szczęśliwie koty nie chorowały często od kilkunastu lat poza Miciem i my tak od lekarza do lekarza biegamy.
Moją największą obawą jest, czy Balbi będzie chciała połykać w taki lub inny sposób tabletki. Tu może wszystko się wywrócić do góry nogami, przecież to dwa razy dziennie :roll: Balbusia jest kotką na "nie". Całe jej życie to jest nie, nie i nie. Delikatna, płochliwa, drażliwa. Wrzaskun. Ale strasznie kochana. Duże są te tabletki?
A wracając do brzusia golonego. Miała w styczniu 2016 usg jamy brzusznej. Cały brzusio wygolony, cały. I zima. I mróz, a ona chciała wychodzić :roll: Balbunia łazi po drzewach i krzakach, tam konary, patyki, ostre trawy...Nawet w tym wątku na fotce pokazywałam tę nieszczęsną goliznę, która po pół roku dopiero pokryła się meszkiem. I dlatego się bardzo badania "na wszelki wypadek" boję, ale jeżeli trzeba będzie, to trudno. Może bez golenia. A może nie trzeba.
Słońce u nas, ale zimno.
Czitusia jeszcze śpi, Cosia je, bo Cosia ciągle je wszystko i wszystkim, a Obcio skopał mnie i wyszedł. Kopie kopie. Ale przedtem zjadł, Obiś bez śniadania nigdzie nie pójdzie i już.
Biegnę do pracy, popołudniem się odezwę.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław


Post » Śro mar 08, 2017 18:09 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Nasza Tigi tabletkę na tarczycę ( teraz 1/2) zjada w kociej kiełbasce.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw mar 09, 2017 8:21 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

Lizak, nieobsługiwalny kot dostawał Metizol. Rozkruszałam tabletkę na proszek, z wodą przez
strzykawkę do pysia.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Czw mar 09, 2017 19:33 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

czitka, kup w zooplusie to: http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... bne/170249
Robisz małą kuleczkę, zawijasz w to tabletkę i kot chętnie zjada sam.

Niestety, przez ostatnie trzy miesiące ćwiczę to codziennie :?
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław


Post » Czw mar 09, 2017 20:14 Re: Cosia,Czitka,Obcio.Balbi-wyniki.Nadczynność tarczycy.Cod

nasz nie goli.
5 godzin biedny Walery spędził dziś u weta lub w korku do weta, szczęśliwie leczenie działa, choć do sukcesu daleko.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 298 gości