Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany kotek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 17, 2014 16:01 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Anna61 pisze:To jakieś specjalistyczne jest badanie czy tylko amylaza?
bo Jasiu amylazę ma w normie.


Moja Bambi miała to badanie 9 lat temu, nie wiem czy coś się zmieniło od wtedy, świeżą próbkę kału wstawiało się do urządzenia, które nasze wetki nazywały "cieplarką" (?), kał byl specjalnie barwiony i sprawdzano obecność w nim niestrawionych fragmentów pokarmów.

edit: Ale moim zdaniem przy niewydolności trzustki kupy Jasia wyglądałyby inaczej, niż opisujesz, zapach i wygląd tłuszczowej kupy jest nie do pomylenia z czymkolwiek innym.

Na problemy z wchłanianiem polecam nieodmiennie Intestinal. Bambi miała niesamowicie zniszczone jelito cienkie, w tej chwili ma nadwagę :wink:.

Kciuki Jasiu!

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 17, 2014 17:53 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Nasz kochany chudzinek :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Aniu grunt to pozytywne myślenie i niepoddawanie się :ok:
Wiem jak to jest i chyba nikt do końca nie zrozumie jak sam tego nie przeszedł :roll:

Musisz być silna i walczyć :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Jeszcze nic straconego i Jaśko może w przyszłości być grubaśny :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Naprawę Wam tego życzę :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Pt sty 17, 2014 19:51 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Miraclle pisze:Jeszcze nic straconego i Jaśko może w przyszłości być grubaśny :1luvu: :1luvu: :1luvu:

To chyba nierealne, jak dostaje więcej jeść to już dzisiaj zrobił 4 razy kupkę.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 17, 2014 20:06 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Anna61 pisze:
To chyba nierealne, jak dostaje więcej jeść to już dzisiaj zrobił 4 razy kupkę.


Jak wzięłam Tofiego z ulicy to przez pierwsze 6 - 8 miesięcy robił z 3 - 4 kupki dziennie. Później jakoś sie ustabilizował. To było spowodowane racjonalnym jedzeniem.
Wiadomo jego waga nie była taka tragiczna jak u Jasia :(

Może Jasiu ma za mało flory w jelitach albo to faktycznie to złe wchłanianie :(
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Pt sty 17, 2014 20:37 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Miraclle pisze:Może Jasiu ma za mało flory w jelitach albo to faktycznie to złe wchłanianie :(


Pani doktor powiedziała, że u Jasia jest wielonarządowa niewydolność przez długotrwałe głodowanie(ważył 0,80 deko jak go znaleziono w lipcu).
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 17, 2014 23:38 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

:1luvu: Aniu bardzo się cieszę, że kochany Jasieńko lubi spać w budce :1luvu: :1luvu: i że się przydaje. Kubuś mimo a może właśnie dlatego że masz tylu kumpli woli być u Ciebie :) . Wiem,że chciałaś, zeby miał cudny domek i miał dużego tylko dla siebie ale Kubuś widocznie myśli inaczej :kotek: . Aniu ja tak lubię jak Jasieńko sam je i jak piszesz, że dopomina się o jedzenie. Może jednak zacznie przybierać normalnie na wadze, Jasiunio przecież miał tak strasznie wycieńczony organizm, że jak go zobaczyłAm pierwszy raz to sama nie bardzo wierzyłam, ze da radę a Jasio dał radę i jest dzielny i kochany :1luvu: :1luvu: :1luvu: . Musimy wierzyć, ze będzie dobrze :ok: :ok: :ok: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Sob sty 18, 2014 10:57 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Najważniejsze Jasiu ma Ciebie :1luvu:
Ma super opiekę :1luvu:
Gdyby nie Ty Aniu to co by z nim było... :(

Dałaś mu dom, cudowny dom :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Nie traćmy nadziei :ok: :ok: :ok:
Jasiu :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Jak miewa się Kubuś ? :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Sob sty 18, 2014 11:05 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

kasia1568 pisze: :1luvu: Aniu bardzo się cieszę, że kochany Jasieńko lubi spać w budce :1luvu: :1luvu: i że się przydaje. Kubuś mimo a może właśnie dlatego że masz tylu kumpli woli być u Ciebie :) . Wiem,że chciałaś, zeby miał cudny domek i miał dużego tylko dla siebie ale Kubuś widocznie myśli inaczej :kotek: . Aniu ja tak lubię jak Jasieńko sam je i jak piszesz, że dopomina się o jedzenie. Może jednak zacznie przybierać normalnie na wadze, Jasiunio przecież miał tak strasznie wycieńczony organizm, że jak go zobaczyłAm pierwszy raz to sama nie bardzo wierzyłam, ze da radę a Jasio dał radę i jest dzielny i kochany :1luvu: :1luvu: :1luvu: . Musimy wierzyć, ze będzie dobrze :ok: :ok: :ok: :1luvu: :1luvu:

Oj lubi w niej spać Kasiu, :1luvu: bo ma cieplutko tam w nocy, zresztą teraz tez tam śpi bo najadł się sam jak bąk 8O i poszedł do budki umyć się i spać. :D

Kubuś widać jest szczęśliwy, bo bawi się z kotami, gonitwy i galopady nie ustają. :wink:

Miraclle pisze:Jak miewa się Kubuś ? :1luvu:


Wrócę do dnia jak go przywiozłam do domu
koty zaczęły go obwąchiwać tu i tam :wink:
Obrazek

następnie zwiedzanie starych kątów
Obrazek

potem zmęczony ulokował się na drapaku
Obrazek Obrazek

pańcia miziu miziu robi
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki fajny z niego kotek, a taki dzik do obcych. :(

Miraclle pisze:Najważniejsze Jasiu ma Ciebie :1luvu:
Ma super opiekę :1luvu:
Gdyby nie Ty Aniu to co by z nim było... :(

Dałaś mu dom, cudowny dom :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Nie traćmy nadziei :ok: :ok: :ok:
Jasiu :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Tak, Jasiu mnie ma i ''jestem na jego każde zawołanie''. :wink:

A tak oto była przymiarka do wylegiwania się pod palmami :mrgreen:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 18, 2014 11:16 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Fiu fiu :mrgreen:
Jasinek jak na wakacjach :ryk:


Kubuś :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Śliczny jest, piękny :mrgreen:
Co zrobić jak taki bojek z niego. Nieufny do obcych. Szkoda jego stresu :( Biedaczek to musiała być trauma dla niego :cry:
Jak dobrze, że wrócił "na stare śmieci" :ok:
U Ciebie jest najszczęśliwszy to widać :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Sob sty 18, 2014 19:03 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Biedny Kubuś - jaki szczęśliwy, że wrócił :D

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 18, 2014 19:11 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

mb pisze:Biedny Kubuś - jaki szczęśliwy, że wrócił :D

Teraz już będzie wiadomo dlaczego w ogłoszeniach piszę tylko Łódź, Pabianice i okolice. :wink:
Dobrze, że Czaruś viewtopic.php?f=1&t=155563&hilit=Czaru%C5%9B zaakceptował i polubił Twój domek Marysiu, bo nie chciałabym znowu kursu do Krakowa robić :mrgreen: choć może kiedyś w odwiedziny..... :D


Miraclle pisze:Kubuś :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Śliczny jest, piękny :mrgreen:
Co zrobić jak taki bojek z niego. Nieufny do obcych. Szkoda jego stresu :( Biedaczek to musiała być trauma dla niego :cry:
Jak dobrze, że wrócił "na stare śmieci" :ok:
U Ciebie jest najszczęśliwszy to widać :1luvu: :1luvu:

Wolałabym aby tak jednak nie było. :wink:
Coś nie mam szczęścia do normalnych tymczasów :twisted:
choćby Tola i Boluś viewtopic.php?f=13&t=150048&hilit=Na+mrozie
niewidoma Bisia i jej siostra Tusia viewtopic.php?f=1&t=132675
http://img651.imageshack.us/img651/2478/dscn3921.jpg
Obrazek Obrazek
czy Kasia, Agatka i Misia, moje byłe bezdomniaczki blokowe viewtopic.php?f=1&t=99457
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 18, 2014 19:35 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Anna61 pisze:
mb pisze:Biedny Kubuś - jaki szczęśliwy, że wrócił :D

Teraz już będzie wiadomo dlaczego w ogłoszeniach piszę tylko Łódź, Pabianice i okolice. :wink:
Dobrze, że Czaruś viewtopic.php?f=1&t=155563&hilit=Czaru%C5%9B zaakceptował i polubił Twój domek Marysiu, bo nie chciałabym znowu kursu do Krakowa robić :mrgreen: choć może kiedyś w odwiedziny..... :D

Fakt - Czaruś poradził sobie z aklimatyzacją w nowym otoczeniu, z nieznanymi kotami i ze mną.
Jednak początki nie były łatwe - bał się bardzo. Ale przynajmniej normalnie jadł, spał i korzystał z kuwet.

Musisz zrobić znowu kurs do Krakowa, żeby zobaczyć Czarusia - jakim kotem się stał 8)

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 18, 2014 20:30 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

mb pisze:Musisz zrobić znowu kurs do Krakowa, żeby zobaczyć Czarusia - jakim kotem się stał 8)

Pewnie kiedyś znowu się wybierzemy, tylko oczywiście nie sama bo samej nudno. :wink:
Po Czarusiu widać, że zaokrąglił się tu i tam. :D
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40259
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 18, 2014 20:39 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

Anna61 pisze:
mb pisze:Musisz zrobić znowu kurs do Krakowa, żeby zobaczyć Czarusia - jakim kotem się stał 8)

Pewnie kiedyś znowu się wybierzemy, tylko oczywiście nie sama bo samej nudno. :wink:
Po Czarusiu widać, że zaokrąglił się tu i tam. :D

Oczywiście, że masz przyjechać nie sama :D

A z Czarusiem to jest już tak, że trzeba dobrze natężyć siły, aby go podnieść :lol:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 18, 2014 20:44 Re: Nasza kocia rodzinka i tymczasy,Jasinek,biedny kochany k

mb pisze:
Musisz zrobić znowu kurs do Krakowa, żeby zobaczyć Czarusia - jakim kotem się stał 8)

Tak kiedyś nie mogłam sobie za chiny przypomnieć ,gdzie Czaruś powędrował :oops:
A właśnie mb,nie wiem czy macie gdzieś swój wątek,jak nie to dawajcie tutaj (sorki Aniu,że się rządzę :oops: ) zdjęcie Czarusia :oops:
Miraclle pisze:Fiu fiu :mrgreen:
Jasinek jak na wakacjach :ryk:

jak na Jajorce nie ? :mrgreen: :lol:

nieustające :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66378
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, haaszek i 65 gości