Dwie rodowodowe kotki Maine Coon już w swoim domku na zawsze

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 04, 2012 7:25 Dwie rodowodowe kotki Maine Coon już w swoim domku na zawsze

Tak jak w temacie.Kotki mają ok.czterech lat, są kuzynkami, pochodzą z hodowli, mają wszelkie papiery, książeczki zdrowia, są wysterylizowane, zaczipowane.Zdrowe i piękne.
Zadzwoniła do mnie wetka z prośbą o pomoc.Kotki musiały opuścić swój dotychczasowy dom i zamieszkały u starszej Pani, która nie jest w stanie się nimi opiekować.Na razie wiem tylko tyle, ile dowiedziałam się z rozmowy telefonicznej.Umówiłam się już na sesję fotograficzną w tym tygodniu.Jedna kotka jest rudawa ( tak usłyszałam), druga szara z białymi znaczeniami.
Ostatnio edytowano Nie gru 16, 2012 16:40 przez ewar, łącznie edytowano 1 raz
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 04, 2012 8:09 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Dzięki :1luvu: Na razie jeszcze nie mam zdjęć i za mało informacji o kotkach.Wątek już założyłam, taką mam cichutką nadzieję, że kogoś z forum zainteresują.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 04, 2012 11:41 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Moja córka byłaby zainteresowana,ale chciałybyśmy coś więcej wiedzieć,dlatego czekamy na zdjęcia i informacje o kiciach

wiolka06

 
Posty: 801
Od: Nie paź 10, 2010 19:08

Post » Wto gru 04, 2012 12:14 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Napiszę, co wiem.Jedna to Lilka, druga Zara.Jedna jest bardzo miziasta, domaga się pieszczot, druga aż taka nie jest.To typowe MCO, a więc bardzo proludzkie, spokojne, takie kotopsy.Są duże, ważą ponad 5 kg, ale nie są otyłe.Jedzą dobrą karmę, której zapas powędruje z nimi do nowego domku, podobnie jak wszelkie akcesoria.Nie ma z nimi żadnego problemu, są kochane, ale ta Pani nie jest w stanie nimi się opiekować.Dba o nie, miała z resztą kiedyś pieska, jest bardzo zwierzęcolubna, dlatego właśnie szuka im domu.Nie chce, aby były zaniedbane, bardzo też zależy jej, aby trafiły do wspólnego, dobrego domu.
Oczywiście, zrobię zdjęcia, umówiona jestem na czwartek przed południem.Poznam kotki i zaraz napiszę, co zobaczyłam.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 04, 2012 16:55 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Jeszcze jedna sprawa,czy hodowca wie o losie kotek?

wiolka06

 
Posty: 801
Od: Nie paź 10, 2010 19:08

Post » Wto gru 04, 2012 17:12 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Wto gru 04, 2012 19:31 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.


Tak, to te.Słyszałam, że mają ogłoszenia na jakimś jednym portalu.
Nigdy nie miałam do czynienia z rodowodowymi kotami, nawet nie bardzo się znam na rasach, niektóre moje są "w typie" :wink: .Zupełnie nie orientuję się, czy hodowca ma być poinformowany o oddaniu kotów, ale o to zapytałam.Usłyszałam, że nie.
Koty są w Stalowej Woli, poproszono mnie o pomoc, postaram się więc zrobić to, co zwykle.Założyłam wątek, postaram się o ogłoszenia, będę rozmawiała z potencjalnymi domkami, czyli tak zrobię jak z każdym moim kotem.
Ale ładne są, prawda?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 04, 2012 20:01 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Ta większa kocica jest śliczna. Albo może ta, która wydaje się większa.
Przede wszystkim jednak musi zostać poinformowany hodowca. To tak, jakby dom miał zmieniać kotek z domu tymczasowego. DT też chciałby wiedzieć, co się z nim dzieje. Przynajmniej prawdziwym hodowcom zależy na takich informacjach.
Obrazek Obrazek

saintpaulia

 
Posty: 3939
Od: Śro gru 14, 2011 17:53
Lokalizacja: warszawa-bielany

Post » Wto gru 04, 2012 20:14 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

OK, dzięki, będę o tym pamiętać.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 04, 2012 20:23 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Są niesamowite...na pewno znajdą domek
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Wto gru 04, 2012 20:51 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Już jeden potencjalny jest.To nie są moje koty, w dodatku rodowodowe.Poza tym to chyba dość atrakcyjna rasa, MCO są piękne i mają cudowne charaktery, boję się, czy nie pomylę się w wyborze domku.Poczekajmy do czwartku, naprawdę.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro gru 05, 2012 20:28 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Rozmawiałam o kotkach przez telefon.Pan na pewno zawiadomi hodowcę, już to ustaliliśmy.Pierwsza w domu pojawiła się Lilka.Państwo pojechali po kocurka, ale Lilka sama ich wybrała.Wpakowała się na kolana, przytuliła i już.Wkrótce pojawiła się w domu Zara, bo Lilce było smutno samej.Obie kotki mają cudowne charaktery.Dowiedziałam się, że mają uroczy zwyczaj czekać na domowników w przedpokoju przy drzwiach, wywalać brzuchy do głaskania i dopiero po porcji mizianek domownicy mogą przejść dalej.O ósemkach kręconych wokół nóg i tym, że obie panny śpią w łóżku chyba pisać nie muszę, prawda? Kotkom nigdy nie brakowało miłości, zawsze były zadbane, karma z najwyższej półki, odpowiedni żwirek, zabawki...itd.Nie mogę się już doczekać jutrzejszej wizyty, bardzo chcę poznać Lilkę i Zarę.Wstyd się przyznać, ale nigdy nie miałam do czynienia z MCO :oops: , koty z mojego otoczenie to same kundelki.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 06, 2012 13:26 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

Byłam u kotek.Są prześliczne :1luvu: :1luvu: .Na początku trochę się mnie bały, bo przyszła obca baba i je molestowała :wink: .Nie wiem, jak fachowo nazywa się ich umaszczenie, ale na pewno w rodowodzie jest to zapisane.Kotki bardzo proludzkie, Zara zachowuje troszkę większy dystans, ale od czego zabawki? Tego im brakuje, nie wiedziałam, bo wzięłabym jakieś wędki, myszki..itd.Pani zrobiła prowizoryczną wędkę, a one były zachwycone.Zara skakała do góry, łapała wstążeczkę, Lilka goniła za tym jak mały kociak.Filmiku nie kręciłam, bo i tak nie umiałabym go wgrać, ale kilka zdjęć mam.Lilka jest rudawa, Zara szara z białymi znaczeniami, ma przepięknie umaszczone łapki.Kotki widziały mnie pierwszy raz, wiadomo, że wtedy trudniej o kontakt, ale wydaje mi się, że były zadowolone, przychodziły na zawołanie, dawały się miziać.Najwyraźniej lubią ludzi, bardzo, ale to bardzo chcą się bawić.Dostały jedzonko, ale nie rzucały się na nie, Zara wybierała kawałki mięska ...łapką, jak łyżeczką :ryk: Zaraz wklejam zdjęcia.
Wklejam jak leci.Uprzedzam, że mój aparat nie ma balansu bieli, jest popsuty, proszę wziąć na to poprawkę.Koty są przecudne :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55096
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 06, 2012 13:40 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

proponuję napisać na forum miałkunowo, to forum miłośników MCO

moniaka

 
Posty: 21
Od: Pt gru 30, 2011 10:52

Post » Czw gru 06, 2012 13:40 Re: Dwie rodowodowe kotki Maine Coon szukają wspónego domu.

O rany, są przecudne :1luvu:
Za najlepszy domek trzymam :ok: :ok: :ok:

Ewo, kręć filmiki i wysyłaj do mnie, a ja zrobię co trzeba :wink:
Obrazek

nelka83

Avatar użytkownika
 
Posty: 6829
Od: Czw gru 29, 2011 8:41
Lokalizacja: okolice Gryfic, zachodniopomorskie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, aga66, Google [Bot], marcysia i 263 gości