Potffory i Duża...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 13, 2012 22:14 Potffory i Duża...

Zaczynamy czwartą część naszych przygód. Bywało u nas i wesoło i smutno. Najważniejsze, że tymi chwilami mogliśmy się dzielić z forumowymi i realnymi przyjaciółmi. :lol: :lol:

Potffory się prezentują.

Kajtek - to kocurek, który stanął na mojej drodze przypadkiem w dniu 15.08.2008r. Wśród innych kocich maluchów zobaczyłam kotka, który miał problemy z oczami. Od razu wiedziałam, że jest źle. Niestety nie mogłam go zabrać. Jego widok nie dawał mi jednak spokoju. Postanowiliśmy na drugi dzień po niego pojechać. Kajtuś urodził się w Borówcu. Miał właścicieli, ludzi kompletnie pozbawionych uczuć , wyobraźni i rozsądku. Doskonale wiedzieli, że na ich podwórku mieszka kotek, który jest chory. Stwierdzili jednak, że nie będą go łapać, ani tym bardziej zapraszać weterynarza do siebie ponieważ koty się i tak pochowają. Na moje pytanie czy mogę go zabrać usłyszałam, że na pewno nie uda nam się go złapać. Jechałam po niego przygotowana: z transporterem , z saszetkami jedzenia. Po 5 minutach siedział już w transporterze. Po wizycie u weterynarza wiedzieliśmy, że Kajtuś ma około 2 miesięcy, waży 40dag, jedno oko ma całe zaropiałe, a drugiego po prostu nie ma. Rozpoczęliśmy walkę o życie tego maluszka. Przez prawie 3 miesiące dzień w dzień, po kilka razy zakraplałam mu oko i oczodół. Udało nam się zlikwidować stan zapalny. Kajtuś przytył i był gotowy do narkozy i zabiegu zszycia powieki.
Byłam pewna, że Kajtek będzie mnie omijał szerokim łukiem za te codzienne zabiegi. Ogromnie się myliłam. On potrzebował mojej bliskości. Uwielbiał i do dzisiaj uwielbia mnie „ciamkać”.
Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek




Albercik - pojawił się w naszym domu 01.12.2009r. Miał około 4 miesiące. Pozostałe jego rodzeństwo znalazło domy, a on nie. Jego domem miała zostać ulica. Wychowany w domu nagle miał go stracić z „bardzo ważnego powodu”. Właściciele uznali, że za mało się bawi. Według nich nie był fajnym, przytulnym kotem. Albert miał być u nas tylko na chwilę. Uznaliśmy, że spróbujemy poszukać mu domu. Okazało się jednak, że doskonale czuje się w towarzystwie kotów, że czuje się u nas dobrze. Został naszym kotem.
Albiś to kot z charrrrakterrrrkiem, wredny bywa bardzo. O swoje potrafi się dopominać. Nauczył nas, że na podłodze nie należy zostawiać żadnych rzeczy - sika na nie.
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek




Burbon - od 16.10.2010r. do 23.12.2010r. nasz tymczas. Od Wigilii 2010r. nasz rezydent.
To piękny, dostojny, duży kot. W tej chwili ma około 2,5 roku. Jego historia jest taką jakich wiele. Z ciepłego domu trafił na ulicę, gdzie jako domowy zwierzak nie miał szans na przeżycie. Został wyleczony i wykastrowany . Burbon to kocurek o bardzo delikatnej psychice. Akceptuje inne zwierzęta, przy człowieku się otwiera: mruczy, wystawia brzuch do głaskania.
Duża von Focha dziękuję Ci w imieniu swoim i TŻ za zaufanie i podesłanie nam Burbisia. Burbi to moja ukochana przytulanka. Chodzi za mną spać. Trzymam go za łapkę, a on mruczy. Znika dopiero jak zasnę.
Relacje z Kajtusiem i Albertem są rewelacyjne.


Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek




Emilka - ma około 10 lat. Pojawiła się u swojej dotychczasowej Dużej jako młoda koteczka w ciąży. Prawdopodobnie od razu po pierwszej rujce zaszła w ciążę, więc miała około 6-8 miesięcy. O swoje pociechy dbała - wszystkie znalazły domki. Po odchowaniu dzieci została wysterylizowana.
Emisia to kotka wychodząca, generalnie nie lubiąca innych kotów, ale nad tym pracujemy.
Oficjalnie jest nasza od 20.04.2011r. Teraz to my jesteśmy jej Dużymi.

Obrazek

Obrazek Obrazek




Marcus - pojawił się u nas 09.06.2011r.
W dniu urodzin Peci czyli 20.06.2011r. nasza zatwardziała jedynaczka jako prezent :mrgreen: dostała Marcusa, pięknego, czteroletniego przedstawiciela rasy birmańskiej.
Plany życiowe dotychczasowej właścicielki Marcusa się pozmieniały i zdecydowała się oddać swojego kocurka.
Marcusik zamieszkał w moim domu rodzinnym, zaakceptował już całkowicie nowe otoczenie. Czuje się w nim dobrze i chyba już nie tęskni. Śpi z Mamą w łóżku, przytula się, mruczy. Z Petką relacje były poprawne; krew się nie lała, futro nie latało. Po odejściu Peci Marcus bardzo tęsknił.

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Klemensik
- zamieszkał z Marcusem 29.10.2012r. Przez dwa dni Mamcia ukrywała przede mną "tą" niespodziankę. Bała się, że Marcusik nie zaakceptuje nowego towarzysza. Relacje kocie są rewelacyjne. Klemens pojawił się w ogrodzie sąsiadów w czasie wakacji. Ma około 6 miesięcy. Był przez nich dokarmiany. Sąsiedzi z uwagi na to, że mają w domu psa nie chcieli mieć kota w domu. Zimno na dworze i mimo wszytko troska o kotecka spowodowały, iż z "pingwinem" pod pachą zapukali do drzwi mojej mamy. I tak oto potfforów znowu jest 6.
Ponieważ Klemensik ujawnia się jak na razie w sumie tylko przy mamie to fotka jest jedna.

Obrazek Obrazek


Leoś w dniu 05.01.2013r. pojawił się "sprawca alergii". Ma 7 lat i okazuje się, że nagle zaczął uczulać i "nie wszedł do masy spadkowej". Tymczas chyba, ale ... ja się nie znam. :twisted:


Na zawsze w moim sercu
Misia, Niusiu, Pecia

Pecia - to moja ukochana koteczka. Urodziła się 20.06.2000r. w Suchym Lesie. Mieszkała z nami od 03.09.2000r. To ona mnie wybrała. Pierwsza z czwórki rodzeństwa do mnie podbiegła. Była taka malutka, za mała żeby od razu ją zabrać do domu.
Piękna czarno-biała mała kruszynka była w naszym domu wyczekiwana. Pamiętam emocje związane z jej przybycie. Kupno drapaka, kuwety, legowiska i jedzenia – wszystko to było dla mnie jedną wielką niewiadomą. Wiklinowe legowisko się nie spodobało, budka nie została zaakceptowana. Kocia panienka wybrała spanie na fotelu.
Była charakterną i zdecydowaną kotką. Przy jedzeniu bywała wybredna. Uwielbiała 12% śmietankę.
Pecia nauczyła mnie jak postępować z kotem. Pokazała co to znaczy kocia miłość do człowieka. Odeszła w maju 2012r.
:(
Obrazek



Niusiu - to był kot z Kielc. Początki swojego istnienia miał naprawdę ciężkie. Urodził się na hali produkcyjnej. Podobno miał czwórkę rodzeństwa. Podobno…
Został sam, wychudzony, przerażony, cały w smarach, zagłuszający swoim płaczem hałas maszyn. Szczęśliwie tak się zdarzyło, że trafił w nasze ręce. Wiedzieliśmy już, że pojedzie z nami do Poznania, ale my nie mieliśmy po drodze do domu. Niusiu został podróżnikiem. Zwiedził Czechy, Austrię, Włochy. Popłynął do Szwecji, zahaczył o Danię i w końcu dotarł na miejsce.

Czarny rojber od 10.09.2010r. zwiedza świat. Niusiu wracaj!!! :(


Obrazek







Tak więc pod opieką mam siedmiopak.
Piątka potfforów mieszka ze mną i TŻ, dwójka potfforów z moją Mamą (Marcus i Klemens).



1 część: viewtopic.php?f=1&t=77358&start=0
2 część: viewtopic.php?f=1&t=121878&start=0
3 część: viewtopic.php?f=1&t=133325
Ostatnio edytowano Sob maja 11, 2013 20:48 przez Petka, łącznie edytowano 18 razy
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 13, 2012 22:51 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Witam cudne koteczki :1luvu: :1luvu: :1luvu:
z Potfforkiem :mrgreen: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Wto lis 13, 2012 23:08 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

No paczcie kto się pierwszy pojawił 8)
Cześć maupeczko :mrgreen: :twisted:
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 13, 2012 23:17 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Petka pisze:No paczcie kto się pierwszy pojawił 8)
Cześć maupeczko :mrgreen: :twisted:

Wypraszam sobie! Ja już to Maupeczko :twisted: :twisted:
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Wto lis 13, 2012 23:19 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Caragh pisze:
Petka pisze:No paczcie kto się pierwszy pojawił 8)
Cześć maupeczko :mrgreen: :twisted:

Wypraszam sobie! Ja już to Maupeczko :twisted: :twisted:


Chciałabyś :smiech3: :smiech3:
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 14, 2012 7:07 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

My sie tez witamy :D
Obrazek
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Śro lis 14, 2012 7:13 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

I my wpadamy się przywitać :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Biegaj sobie za TM kochana Misieńko [*]/26.05.2005r.-11.11.2010r./
===================================
Teraz w Twoim domku mieszka Miłka:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prawda, że pięknota

Dom bez kota jest jak samolot bez pilota

ula-misia

 
Posty: 17144
Od: Pon lis 01, 2010 14:34
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 14, 2012 7:54 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Zaklepuję miejscówkę, coby mi nie zaginął wątek!
Niech będą same radosne wpisy, niech żaden smuteczek na tym wątku nigdy nie zagości!
Peciu kochana-wszystkiego naj, naj, naj! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro lis 14, 2012 12:30 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

To i ja tu zaglądam i witam się z Klemensikiem :1luvu:

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 14, 2012 12:40 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Meldujemy się u Pecikowych koteczków! :D
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Śro lis 14, 2012 13:57 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

mahob pisze:To i ja tu zaglądam i witam się z Klemensikiem :1luvu:


O czyżby tylko ta cioteczka :wink: przeczytała wstępniak.
Mówiłam, że nikt go nie czyta :twisted:



Witamy Was wszystkich cieplutko. Dobrze wiedzieć, że gdzieś tam, w oddali i ciut bliżej są fajni ludzie. :1luvu:
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 14, 2012 14:02 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Petka pisze:No paczcie kto się pierwszy pojawił 8)
Cześć maupeczko :mrgreen: :twisted:

Maupa chyba... :twisted:
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Śro lis 14, 2012 14:16 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Petka pisze:
mahob pisze:To i ja tu zaglądam i witam się z Klemensikiem :1luvu:


O czyżby tylko ta cioteczka :wink: przeczytała wstępniak.
Mówiłam, że nikt go nie czyta :twisted:



Witamy Was wszystkich cieplutko. Dobrze wiedzieć, że gdzieś tam, w oddali i ciut bliżej są fajni ludzie. :1luvu:

wstępniak przydługi, ale trzeba poznać historię koteczkowego wąta, co niniejszym uczyniłam :ok:
Biegaj sobie za TM kochana Misieńko [*]/26.05.2005r.-11.11.2010r./
===================================
Teraz w Twoim domku mieszka Miłka:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prawda, że pięknota

Dom bez kota jest jak samolot bez pilota

ula-misia

 
Posty: 17144
Od: Pon lis 01, 2010 14:34
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 14, 2012 15:03 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Się melduję i Klemensika gratuluję :mrgreen: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Śro lis 14, 2012 17:16 Re: Petka i potffory...potffory mają kolejną część wątku

Jeszcze około godziny muszę siedzieć w pracy. :evil:
Chcę już do domu!!!!!

Potfforki czas pomęczyć. :mrgreen: Za ucho pociągnąć, za nosek złapać, po dupci poklepać ....przytulić !!! :lol: :lol:
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14372
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości