Estian i Xiana cz.VII

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 12, 2017 23:32 Re: Estian i Xiana cz.VII

Sihaja pisze:Dzień dobry sobotnio :)

Witam cieplutko :)

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lut 12, 2017 23:39 Re: Estian i Xiana cz.VII

MaryLux pisze:Ja już od dawna wszystkim posiadaczom yorków tłumaczę, że mają w domu koty, które przez pomyłkę mówią hau

A wiesz, że tak - przypomniałaś mi. Więc jak rozmawiałyśmy o zachowaniu Emi i Estiana to naprawdę kocie zachowania miała :lol: Nie mogę sobie przypomnieć teraz, ale naprawdę sporo jak kot, ale że tak powiem z tej "lepszej strony" kota :wink:
A miałaś do czynienia z większą ilością właścicieli Yorków? Jak to jest z tą "szczekliwością" u nich? Czy ta moja koleżanka - to znaczy jej pies - to wyjątek?

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 16, 2017 19:18 Re: Estian i Xiana cz.VII

Nelly pisze:
MaryLux pisze:Ja już od dawna wszystkim posiadaczom yorków tłumaczę, że mają w domu koty, które przez pomyłkę mówią hau

A wiesz, że tak - przypomniałaś mi. Więc jak rozmawiałyśmy o zachowaniu Emi i Estiana to naprawdę kocie zachowania miała :lol: Nie mogę sobie przypomnieć teraz, ale naprawdę sporo jak kot, ale że tak powiem z tej "lepszej strony" kota :wink:
A miałaś do czynienia z większą ilością właścicieli Yorków? Jak to jest z tą "szczekliwością" u nich? Czy ta moja koleżanka - to znaczy jej pies - to wyjątek?

Bardziej osobiście znałam ze 3 yorki, do tego kilka spotkanych przypadkowo. Te, które spotkałam, nie były zbyt wyszczekane

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 20, 2017 22:23 Re: Estian i Xiana cz.VII

Hej Dziewczyny i Chłopaczki! Buziaczki dla Was wieczorne!
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Pon lut 20, 2017 22:33 Re: Estian i Xiana cz.VII

kalair pisze:Hej Dziewczyny i Chłopaczki! Buziaczki dla Was wieczorne!

Czeeeść :love:

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 20, 2017 22:35 Re: Estian i Xiana cz.VII

:D :D
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Wto lut 21, 2017 7:21 Re: Estian i Xiana cz.VII

:kotek:

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto lut 21, 2017 12:56 Re: Estian i Xiana cz.VII

Doberek Alinko z kotkami! :D
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Wto lut 21, 2017 15:52 Re: Estian i Xiana cz.VII

Siostrzenica z TZ-tem kupili sobie szczeniaczka mopsa, już tydzień temu.
Ma 8 tygodni jeszcze go na żywo nie wiedziałam, na fotkach słodziaczek :) Mojemu małżu się nie podoba jednakowoż, nie lubi takiej psiej urody, a że o gustach się nie dyskutuje jak wiemy to ma prawo. Mówię, że taka moda teraz ja sama nie byłam zwolenniczką "krótkich kuf i takich oczu wytrzeszczonych jakby" (czy spłaszczonych kocich pyszczków) itd. ale jak tak się napatrzyłam na te mopsiki, napatrzyłam to mi się podobają :) Niemniej faktycznie ma "problemy z oddychaniem", tzn tak ma ta rasa nie jestem oczywiście znawczynią, troszkę poczytałam z samej ciekawości.

O psach :roll: no coś mnie jak pisałam wzięło w tym kierunku :lol:
No to jak już o pasach i o gustach to muszę przyznać, że jest jedna rasa, która nie podoba mi się, której bym nie mogła mieć - Chihuahua /ciułała/. Też modny "maskotokowy" piesek. Bardzo mi się kojarzy z ratlerkiem, który w czasach mojego dzieciństwa był popularny, hałaśliwy, wyłupiastoooki, rzucał się na nogawki spodni :lol: wabiły się bardzo często Mucha, Żaba. Żabcia znaczy. Tak jak uwielbiałam psy (bo ja jestem nawrócona psiara :wink: ) to tych nie, marzyłam o jakimkolwiek, najmniej urodziwy kundelek był dla mnie piękny i był szczytem marzeń, oprócz Ratlerka :twisted: Widać mi zostało :lol:

A jakie mi się tak naprawdę, naprawdę podobają? Qrcze, no głównie duże psy niestety lub średnie do tego wymagające dużo ruchu 2-3 godz. spaceru, aktywności domku z ogródkiem najlepiej do tego :mrgreen: No i wymagające kogoś kto będzie umiał je ułożyć, żaden z nich nie jest w grupie polecanych typowo dla "rodziny z dziećmi" Z tego co czytałam to jeszcze z tych średniej wielkości mógłby być seter irlandzki (podoba się :) polecane są też dalmatyńczyki jako rodzinne ale dalmatyńczyka nie chciałabym.
Duży, mądry spokojny ułożony pies, bardzo przywiązany do rodziny i trochę obronny - z wyglądu choćby :) Bandog, Leonberg, Mastif neapolitański lub angielski, czarny terier rosyjski też, no i jeszcze kilka nie pamiętam nazw - czyli pies, którego nigdy nie będę miała :D (chyba, że dorobię się domku z ogrodem pod lasem i weterynarz przychodziłby do domu). Nie możemy mieć dużego psa, ciężkiego już ledwo dawaliśmy radę z Amosem gdy trzeba było go pod koniec życia nosić (owczarek szkocki 25 kg) starsi ludzie nie mogą mieć dużego psa bo gdy zachoruje to jest problem.
Poczytałam o Yorkach i no qrcze, nieciekawie w sumie z różnych względów... Do tego do Estina chyba się nie nadaje. Estian lubi niekiedy pogonić się i "powalczyć" a York ma ponoć tak słabe kości że myślę, że mógłby mu zrobić krzywdę, całkiem realnie bo byłby 4x większy od Yorka. Maltańczyk jest taki do domku z miłym charakterem, nie jest też na liście psów z typowymi dolegliwościami/chorobami (oprócz często zdarzającego się łzawienia) i w ogóle nadawałby się do domu i dziecka ale ta pielęgnacja jego z kolei mnie przeraża bo nie lubiłabym tych zacieków pod oczkami ciemnych, trzeba co dzień smarować odpowiednim preparatem, czesać co dzień ew. dwa i to koniecznie bo się kołtuni bardzo i kapanie jak się pobrudzi, niektórzy co tydzień niektórzy codziennie :roll: Strzyc co 3-4 miesiące jednym słowem raczej odpada, w każdym razie na razie póki mam roboty aż za dużo.
Mops nadawałby się z tego co czytałam ale TZ na pewno na Mopsa się nie zgodzi a i ja bym też nie bardzo chyba jednak chciała.
Czyli nie ma dla mnie/dla nas pieska :(
To jest bardzo niemądre, że myślę o psie. Kilka lat minęło od śmierci Amosa i tak jakoś powoli mi chyba zaczyna brakować czy cóś ? :roll: Kot już zawsze z nami będzie, bez kota sobie nie wyobrażam życia ale to są zupełnie różne zwierzęta i fajnie jest mieć oba - w każdym razie "mi jest fajnie".

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 21, 2017 15:52 Re: Estian i Xiana cz.VII

Sihaja pisze::kotek:

Cześć Sihaja :D
Ostatnio edytowano Wto lut 21, 2017 15:53 przez Nelly, łącznie edytowano 1 raz

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 21, 2017 15:53 Re: Estian i Xiana cz.VII

kalair pisze:Doberek Alinko z kotkami! :D

Dobrek :D jak miło :D

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 21, 2017 15:53 Re: Estian i Xiana cz.VII

Czy Wy miałyście kiedyś psa?

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 21, 2017 15:59 Re: Estian i Xiana cz.VII

No kochana, jak już jesteś, ponawiedzam Cię. :lol:



Ja też lubię duże psy. Zawsze lubiałam bardziej, niż właśnie te małe szczekaczki. :lol:
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Wto lut 21, 2017 15:59 Re: Estian i Xiana cz.VII

Nelly pisze:Czy Wy miałyście kiedyś psa?

Same psy w dzieciństwie. mniejsze raczej niż większe, bo w bloku. 8)
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Wto lut 21, 2017 16:03 Re: Estian i Xiana cz.VII

kalair pisze:No kochana, jak już jesteś, ponawiedzam Cię. :lol: :

:dance:

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, zuza i 314 gości

cron