Mirmiłki VII

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 28, 2013 17:21 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Aniado, są takie mikrokominki wręcz palidełka do ustawienia na stole.
Też nie mam, chcę w nowym domu wykonać tzw "bio" kominek, na paliwo bo takie nie wymagają komina, który jakiś głupawy architekt umieścił mi w kuchni.
Niestety paliwo nie jest tanie, za to ekologiczne do bólu- rozkłada się na tlen i parę wodną , więc ryzyko zaczadzenia zerowe.
No i ścian nie brudzi.
I tak wolałabym kominek...

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 29, 2013 12:02 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

No i byliśmy na imprezce. Kominek, ziemniaczki, pyszne masełko, którym obdarowano strudzonych wędrowców na koniec, kiełbaski i trzy towarzyskie futrzaki. Cieniem na tej sielance położył się jedynie fakt, że znów dwukrotnie przegrałam w grę, no ale czego się nie robi dla miłych chwil.
Nad bio-kominkiem ostro się zastanawiałam i nabyłabym, gdybym miała gdzie postawić. Kto u mnie był, ten wie, że mam specyficzny segment. Chcąc wprowadzić kominek do wystroju, musiałabym zrezygnować z kącika czytelniczego... ;)
Aniada
 

Post » Nie gru 29, 2013 15:10 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Są takie maleńkie, stołowe....

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 29, 2013 16:07 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Nie. Ale prawie zdecydowaliśmy się na wiszący. W kąciku czytelniczym. Zainspirowałaś mnie, Madziu. Myśleliśmy cały ranek, mierzyliśmy i w efekcie postanowiliśmy zamontować ścienny.
Ale to nie w tym miesiącu raczej. Niemniej jednak - zbliżają się moje urodziny i wszystko wskazuje na to, że w okolicach ferii zimowych dostanę wymarzony kominek.
Stołowe są niebezpieczne dla Bolusia.

Gadałam z Kotką przez telefon. Jestem "umarta" z radochy. :mrgreen:
Aniada
 

Post » Nie gru 29, 2013 16:29 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Ach, ja długo płakałam z żalu za kominkiem po zakupieniu nowego domu.
Na słowo "biokominek" prychałam z wyższością.
Aż ZOBACZYŁAM: http://kominkiozdobnepl.shoper.pl/pl/p/ ... -szyba/186
I wiem ,że mi pasuje.
To jest z tych droższych (aczkolwiek znalazłam i takie za 6 tys)
Ale fajny efekt!
JUŻ go widzę w moim domu...

Tylko kurczę- drogie to paliwo. Najlepsze jest ponoć jakieś szwajcarskie, wydajne jak diabli.
Tylko cena...

Najwyżej będę kominkowała w weekendy tylko...

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon gru 30, 2013 23:02 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Stało się. "Policja" mnie pochłonęła...
Aniada
 

Post » Wto gru 31, 2013 0:52 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

Aniada pisze:Stało się. "Policja" mnie pochłonęła...


A mnie - Twoje stare wątki. Przeczytałam od pierwszej strony, od 2008 roku, wszyściutko , do pojawienia się Bolusia - bo wtedy zaczęłam czytać na bieżąco. Przy okazji zbłądziłam na blog Kotki, który takoż cały prawie pochłonęłam - urzekła mnie historia kuchennego stołu.
Zaśmiewałam się przy kolendach :mrgreen: i jak dziś wyczytałam u kotkinsa , że hoduje JENOTA , to zaplułam monitor :ryk: :ryk: :ryk:
Ale - tak sie mnie rzuciło po oczach , że w jednym z pierwszych swoich postów, zaraz po dokoceniu Czesia Jożem , deklarowałaś , że jeszcze kiedyś będziesz miała burasa , w białym gorsecie i skarpetkach. A przeznaczenie stało obok Ciebie - widocznie - i zacierając łapki myślało -mówisz i nasz :mrgreen:

Nie wiem , czy jutro się pojawię - więc wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku dla wszystkich ciotek i wszystkich footer :1luvu: :1luvu:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15136
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 31, 2013 11:38 Re: Mirmiłki VII - Wszystkiego TUCZĄCEGO! :D

izka53 pisze:Ale - tak sie mnie rzuciło po oczach , że w jednym z pierwszych swoich postów, zaraz po dokoceniu Czesia Jożem , deklarowałaś , że jeszcze kiedyś będziesz miała burasa , w białym gorsecie i skarpetkach. A przeznaczenie stało obok Ciebie - widocznie - i zacierając łapki myślało -mówisz i nasz :mrgreen:


Tak, zawsze deklarowałam, że chcę burasa w skarpetkach. Amyszkowym Filipkiem się zachwycałam.
A mężowi, gdy zrobił coś, co wymagało pochwały, mówiłam zawsze: niech ci Pan Bóg w kotach wynagrodzi. No i wynagrodził. Gdy małżonek przyniósł do domu cały miot i burasa w skarpetkach zaczęłam bardziej uważać na słowa. :mrgreen:

Tymczasem stało się to, co stać się musiało. Teoretycznie nieznany sprawca zniszczył, stojącą w centrum Mirmiłowa, bożonarodzeniową choinkę! Następnie wandal usiłował zjeść potłuczone bombki. Smak potrawy skomentował krótko: ostre! Daleko posunięta poprawność nakazuje mirmiłowskim stróżom porządku wstrzymać się od jednoznacznych sądów. Czy osobnik widniejący na zdjęciu to aby na pewno ten sam, który zwalił drzewko? Czy godziło ono w jego poglądy? Czy choinka obrażała jego uczucia religijne? Z tymi pytaniami pozostaniemy aż do zakończenia śledztwa.
Oskarżony tłumaczy, że to wszystko przez Myszę, która schowała się między gałązkami, uciekając przed torturą. Myszy nie przesłuchano. Dokonała ona żywota między iglastym listowiem i w tej chwili nie da się z niej wydobyć żadnych zeznań.


Obrazek
Aniada
 

Post » Wto gru 31, 2013 12:28 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Jak to dobrze,że macie monitorig!

U nas tylko próby konsumpcji choinki są.
Mamy "żywą" (toż ona trup, ścięta niczym ostsni król Francji...).
O dziwo jadają ją koty doświadczone- Leoś i Fio.
Koty gooopie czyli Amelia piją wodę "od choinki".
Lal nie moż wyjśc z podziwu oraz spod choinki.
Przegląda się w bombkach, paca...

U was znaczy sie ZAMACH BOMBKOWY miał miejsce.
Straty pewnie głównie w bombkach.
Cześć ich pamięci...!

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 31, 2013 12:30 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Obrazek
MB&Ofelia, Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen

PS. Za kocięctwa Ofelia stłukła bombkę w kształcie kotka. Jedną z dwóch, które ostały się od czasów mojego dzieciństwa. Drugi bombkowy kotek, razem z resztą szklanych bombek, spoczywa bezpiecznie w pudełku. Nastała era bombek plastikowych.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33419
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto gru 31, 2013 14:46 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Wspaniałej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzy Alienor z Alą i stadkiem
Obrazek
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24232
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto gru 31, 2013 14:53 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Czy Boluś aby nie dostał za swój wyczyn bana?
W razie czego - przypominam:
Obrazek

Hańka

 
Posty: 40480
Od: Sob lut 09, 2008 0:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto gru 31, 2013 14:55 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Ja tam na tym zdjęciu nie rozpoznaję Bolesława.
To chyba Miś.
Albo Joż.

Nie wiem- pies sąsiada????

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 31, 2013 16:23 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

Dobrego zdrowia i pomyślności!
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16115
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 31, 2013 18:30 Re: Mirmiłki VII - Jak smakuje bombka???

W sumie skoro podoba Wam się Kolejka, świetny jest też Wiochmen: http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/6387/Wiochmen-Rejser.html. I - jako że u mnie często milion przypominek na sekundę - nie wiem czy wiesz, że w Kinie Kosmos co miesiąc są retransmisje w ramach "National Theatre Live". W zeszłą sobotę był Frankenstein z Benedictem Cumberbatchem jako Victorem F. i Johnnym Lee Millerem jako Stworzeniem.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24232
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Silverblue i 124 gości