Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 29, 2023 0:18 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzieje się dzieje :D
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Sob gru 02, 2023 8:10 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry wszystkim :) Isia z tej strony.
U nas za wiele się nie dzieje . Za oknami zima ,w nocy śniegu ładnie nasypało .
W ubiegły piątek Duży stwierdził że nas odrobaczy bo od ostatniego razu minął już rok ,a my latem zjadamy wszystko co wpadnie do mieszkania ,a Duży nie zdąży nam zabrać.
Stosownie do wagi zakropił nam na kark lekarstwo ,przez dwa dni byłyśmy takie"inne" ,jadłyśmy i spały ,ale trzeciego dnia wszystko wróciło do normy.
Ja już urosłam i po podaniu leku nie było takich ekscesów z załatwianiem się, jak w ubiegłym roku :ok:
Najbardziej wkurzona była Miśka ,bo jak lek zaczął przysychać to czuła że tam coś ma ale nie mogła sięgnąć .Obraziła się na Dużego ,ale na drugi dzień Duży kupił na targu wędzoną słoninę ,pokroił ją i przetopił na smalec .
Jak już garnek był letni Duży zdjął pokrywkę ,a Miśka przyszła zobaczyć co też tam dobrego jest ,powąchała , włożyła mordkę w ten smalec i zaczęła pić jak wodę :strach:
Duży mówi "Miśka bo się zes...asz" i odsunął ją od garnka,łyżką wyjął kilka dużych skwarek ,Miśka je od razu zjadła ,dopchała Feringą i poszła spać .Duży zlał smalec do słoika ,garnek wstawił do zlewu z zamiarem późniejszego umycia.
Ale ja tam weszłam i zaczęłam wylizywać ,i Duży by mi pozwolił ale ja tam wkładałam łapki i przednie i tylne i ogonek i uszka też były tłuste ,a potem podłoga w kuchni,no i Duży musiał od razu umyć garnek.
Ja też długo się myłam a Niuniek umył mi uszka :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob gru 02, 2023 11:50 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Udana imprezka smalcowa :mrgreen: :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 02, 2023 12:38 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Koty dbają o Ciebie, żebyś się nie nudził :wink:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 8114
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 02, 2023 13:13 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Tłuste koty to szczęśliwe koty :)
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10165
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Sob gru 02, 2023 15:20 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Oj, to duzy był garnek, cała się zmieściłaś? :D
Tluste footerko jest smaczne do wylizywania, dwa w jednym :ok:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 06, 2023 14:28 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Niezłe sa z tym piciem smalcu :D ale Isia pewnie nie przypuszczała, że wjazd na garnek skończy się zabraniem dobroci...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85047
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw gru 07, 2023 0:09 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

No dbają o to abym się nie nudził.
Jak wracam z pracy to koty czasem śpią na ręcznikach albo moich koszulkach, w dolnych szafkach mebli w pokoju. Trzeba użyć sporo siły aby te drzwi otworzyć i nie wiem jak Miśka to robi ,ale ma to opanowane . Czasem jak jest nie wygodnie to część ubrań leży na podłodze.
Często też któryś śpi w pralce ,ale to wszystko ma miejsce jak są same.
Dzisiaj siedzę w fotelu ,Iśka wskoczyła mi na kolana i leży ,za chwilę pojawia się Niuniek ,wskakuje na poręcz ,siada i patrzy .Iśka nic sobie z tego nie robi więc Niuniek niby delikatnie podgryza ja u nasady ogona ,nie działa więc gryzie od spodu po tylnych łapach . Robi to na tyle szybko abym nie zdążył zareagować ,Iśka w końcu idzie sobie,Niuniek ją odprowadza do drugiego pokoju i za chwilę wraca zadowolony z ogonem w górze,wskakuje mi na kolana ,mruczy ,ociera się ,robi "baranki" ,jakby nie widział mnie co najmniej tydzień .
Ostatnio znalazły sobie nową zabawę . Kładę się do łóżka spać i kto pierwszy wskoczy do mnie na poduszkę ten śpi ze mną .Nie wiem dlaczego tylko jeden kot może spać ze mną w łóżku ,ale takie mają zasady :D . Wykombinowały że leżąc na poduszce ,można wejść pod kołdrę (początkowo myślałem że do spania ,ale nie).
Wchodzi się .leży i mruczy ,jak ja już odlatuję to wystawia się i chowa łapę z pod kołdry z boku łóżka ,tak długo aż drugi kot to zauważy . O ile na początku zabawy nie przeszkadza mi to, potem koty się rozkręcają i są dwa pod kołdrą a trzeci na kołdrze i depcze po nich :D .
Za chwilę pod kołdrą robi się kocioł i te z pod kołdry uciekają a trzeci je goni.Wtedy spada po drodze wszystko co nie jest w jakiś sposób przymocowane albo wystarczająco ciężkie.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw gru 07, 2023 0:58 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Oj, mają swoje zwyczaje, mają... :D
Świetnie to opisałeś, jakbym je widziała.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 19, 2023 15:50 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Dzień dobry ,znowu Isia z tej strony :ryk:
Jesteśmy zdrowe .
Pogoda taka nijaka i my też chodzimy trochę do tyłu.
Duży zrobił nam zapasy ,kupił 48 puszek jedzenia a my przestałyśmy jeść tyle, ile jadłyśmy wcześniej.
Za to włączył nam się tryb menela ,jak to Duży nazywa. To znaczy że świeże jedzenie nałożone do misek jest fuj. Największym rarytasem jest znaleziony gdzieś w dziurze kawałek zasuszonego i zakurzonego mięsa ,smakują nam również resztki wylizane z talerza od Dużego po obiedzie albo to co czasem znajdziemy na sitku w zlewozmywaku po umyciu naczyń . No i Duży jak to zobaczył to nigdzie nic nie zostawia.
Misia i Niuniek jedzą troszkę mokrej karmy ,mięso albo rybę jak Duży kupi ,wczoraj kupił Miśce węgorza wędzonego który bardzo jej smakował.
A ja jem tylko suchą karmę i surowe mięso ale troszeczkę i popijam wodą ale prosto z rury (kranu) .Ale najbardziej smakuje mi woda z garnka ,jak Duży zaleje garnek po ziemniakach ,sosie czy zupie ,aby się odmoczył ,taka woda jest pyszna.
Duży dba o naszą miskę na wodę ,aby była czysta bez osadów i kamienia ,jak codziennie zmienia wodę to ją od razu szoruje ale to nie to samo co picie z garnka :D
No i tak sobie czekamy na niedzielę ,bo Duży powiedział że w niedzielę pogadamy :ok:

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto gru 19, 2023 22:13 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ja też lubię tylko picie z rury, czyli kranu. Duża mi często zostawiała taki kapiący kran (zapominała zakręcić) i w rezultacie trzeba było wymienić baterię, bo "kropla wydrążyła skałę". Teraz Duża kupiła nam fontannę czyli poidełko i często z niego popijamy - ja i Usia, bo reszta się poidełkiem nie interesuje :D
Woda w garnku mogłaby być fajna, ale nasza Duża prawie nie gotuje, więc nie mamy. :(
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 20, 2023 1:50 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Przed Wigilią poproś swojego Dużego, żeby śledzie namoczył w misce. Pyszna zabawa!
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw gru 21, 2023 13:17 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Ninka się od Ciebie Iśiu nauczyła, ze wszystlo co zalane woda w zlepie to świetne źródło wody... nie mogę z nią. Już zcazęłam tam specjalny kubek wstawiac, ale to zdaniem Ninki juz nie to...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85047
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt gru 22, 2023 21:50 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

mziel52 pisze:Przed Wigilią poproś swojego Dużego, żeby śledzie namoczył w misce. Pyszna zabawa!

Obojętnie czego w misce bym nie moczył to przykrywam pokrywką ,bo mieszają tam łapami i wyciągają ,czy to jest mięso czy inne rzeczy. Ale najciekawiej jest jak moczy się fasola :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt gru 22, 2023 21:53 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

zuza pisze:Ninka się od Ciebie Iśiu nauczyła, ze wszystlo co zalane woda w zlepie to świetne źródło wody... nie mogę z nią. Już zcazęłam tam specjalny kubek wstawiac, ale to zdaniem Ninki juz nie to...

No bo to nie jest już to samo. Z kubka to sobie sama możesz pić :D , muszą być mikroelementy wtedy woda jest ok.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Sigrid i 102 gości