WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szylkret

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon mar 13, 2017 9:32 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Specjal maine coonów:

- weteran - 104
- kl. 12 - 88
- kl. 11 - 84
- kastratka - 70
- kastrat - 69
- kotka - 106
- kocur - 355

BEST OF BEST - 84!!!


Specjal szylkretek:

- kl. 12 - 8
- kl. 11 - 156
- kastratka - 154
- kotka - 276

BEST OF BEST - 8!!!


Specjal kotów brytyjskich:

- kl. 12 - nie dotarł do ringu
- kl. 11 - 237
- kastrat - 241
- kotka - 201
- kocur - 204

BEST OF BEST - 237!!!


Specjal norwegów:

- kl. 12 - 145
- kl. 11 - 141
- kastratka - 154
- kotka - 162
- kocur - 147

BEST OF BEST - 141!!!



GRATULUJĘ!!!
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 520
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon mar 13, 2017 10:45 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Roman a masz moze inf jakie BSH mialy NOM do Special Szylkretek ?

I mozesz mi napisac jak ten Specjal wygladal
1. Czy poszczegolni sedziowie nominowali po kotce z kazdej klasy ze wszystkich ras ( juz wiem ze nie bylo to kategoriami )
2. Czy byl to sped na ringu


Co do BSH juz wiem wszystko :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon mar 13, 2017 11:03 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Bardzo lubię wystawy we Wrocławiu.
Nie przeszkadza mi nawet fakt ze jest na korytarzu.
Zawsze jest dużo stoisk, miła atmosfera, organizator zapewnia cudne nagrody , rozety, jest fajnie !!!!
Dzięki Anetko :D

Ale .... ale w tym roku, nie obył się bez tak zwanej w topy. :(

A był związany z SPECJAL MCO w sobotę. i SEPCJAL NFO w niedziele :cry:

Dwóch sędziów odebrało SPECJAL jak BRED BIS...... koty NOMINOWANE do SPECJAL MCO w sobotę , nie były WOŁANE do nominacji końcowych.

Koty NFO u jednego sędziego, również padły ofiara takiej samej pomyłki w niedziele. :cry:

Sędzia nominował do panelu BIS, koty zanim NFO w ogóle były proszone do ocen.

A ponieważ NFO były oceniane na końcu...... zwrócona uwaga , ze to jest specjal a nie bred bis..... i tak nic nie zmieniła. :cry:
Jedyny kot, który "się załapał" z NFO, to kastrata..... bo była jedyna, bo sędzia został poinformowany przed jej ocena. Koty nominowane do specjal MCO i NFO, otrzymywał medale NOM, identyczne jak do normalnego panelu bis

Już dawno wyznają zasadę:
Punkt pierwszy - sędzia ma zawsze racje
Punkt drugi - jak sędzia nie ma racji, patrz punkt pierwszy

Nie dyskutują.... nie podważam.... decyzji sędziego , ale w tym przypadku , to przykre.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 13, 2017 11:51 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

CZANKRA pisze:Roman a masz moze inf jakie BSH mialy NOM do Special Szylkretek ?

I mozesz mi napisac jak ten Specjal wygladal
1. Czy poszczegolni sedziowie nominowali po kotce z kazdej klasy ze wszystkich ras ( juz wiem ze nie bylo to kategoriami )
2. Czy byl to sped na ringu


Co do BSH juz wiem wszystko :)


Roman ma i wie wszystko, kiedy tylko ma przyjemność prowadzić konferansjerkę :D

- nominowane BSH szylkretowe: 239, 237, 250, 233
- sędziowie nominowali spośród wszystkich ocenianych przez siebie kotów
- wystarczy porozmawiać z przedstawicielem Czankra*PL i będziesz wiedzieć wszystko :)
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 520
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon mar 13, 2017 12:42 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Dziekuje bardzo :ok:

Przedstawiciel byl tak zakrecony ze o szylkretkach to nic nie wie moze gdyby wygral to by cos ogarnal
Dopiero w niedziele juz ochlonol i co do BSH i BIS juz byl w stanie cos powiedziec :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon mar 13, 2017 12:48 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

malgosia_07 pisze:

Dwóch sędziów odebrało SPECJAL jak BRED BIS...... koty NOMINOWANE do SPECJAL MCO w sobotę , nie były WOŁANE do nominacji końcowych.



Niekoniecznie - najlepsze kastrat i kastratka MCO były i w specialu, i w panelu. Kastrat nawet miał BISa (69 i 70).

Faktem jest za to, ze nie było w ogóle slychać wołania do nominacji, koty trafiły do porównania tylko dlatego, ze stewardzi przybiegli powiedzieć, że sędzia czeka.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon mar 13, 2017 13:00 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

U nas w BSH tez była niejasność i dlatego pozwoliłam sobie zapytać Romana odnośnie Specjal Szylkretek. Sedzina NOM do BIS jedna kotke a do Specjal inna ( choć kotki były tego samego koloru tylko w innych klasach ). Dla mnie byłoby oczywista oczywistoscia ze NOM do Specjal ta sama której dala NOM do zwykłego BIS.
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon mar 13, 2017 13:29 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Wystawa jak wystawa. Jedne wystawy są lepiej zorganizowane inne gorzej. Ogólnie - do każdych warunków można się dostosować. Jednakże popularność wystawy i ilość zwiedzających co roku powoduje że pewne rzeczy zaczynają coraz bardziej uwierać. Tłok na korytarzu, ciasnota, duchota, nie idzie się z kotem przebić do ringu, brak dodatkowych monitorów - więc nie wiadomo kiedy z kotem gnać na ring...
Nie ma dodatkowych monitorów ale za to są głośniki :D - JUPI !!!
Konia z rzędem temu kto wytrzyma z kotem w pobliżu takiego RYCZĄCEGO głośnika 2 dni ( w zeszłym roku mieliśmy klatkę pod głośnikiem w tej małej bocznej dziupli za szkłem). Efekt był taki że po prostu go trzeba było odłączyć i wybłagać u ochrony uchylenie drzwi żeby powietrza wpuścić.
Ale OK! Napisałam że można przywyknąć? Można, bo pojechaliśmy i w tym roku.

Ale nie to jest największym problemem.
Jak już pisała Małgosia padliśmy ofiarą Special Show MCO który dwóch sędziów pomyliło z Breed Bis.
Nasze fajnie ocenione koty otrzymały BIV i NOM BIS. Do klatek wróciliśmy zadowoleni, z medalikami IDENTYCZNYMI jak na każdej wystawie :)
Na początku myślałam że system się wolno aktualizuje i NIE WIDZĘ przy numerach naszych kotów NOM BIS, tylko sam BIV.
Moje zdziwienie sięgnęło zenitu kiedy zapytawszy o sytuację - co się dzieje??? dlaczego MCO nie były porównywane z innymi kotami kat.2, a widzę że NOM ma też inny kot? - dowiedziałam się że już właśnie po ptakach, bo nominacje do BIS sędziowie już zrobili - ale bez MCO ?!

Czyli co? Przyjechaliśmy na wystawę, ponieśliśmy koszty wystawy, koszty podróży, hotelu, koty przygotowane, zostaliśmy nawet ocenieni, koty otrzymały BIV, po czym... nie zostaliśmy poproszeni do PORÓWNANIA aby wziąć udział w KULMINACYJNYM momencie każdej międzynarodowej wystawy kotów - czyli BEST IN SHOW?

Trochę GŁUPIO, no nie?
I NIE INTERESUJE mnie w tym momencie śliczna rozetka i pucharek za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie wystawowym.
I nie twierdzę że nasze koty miały szansę aby w BIS-ie się znaleźć, bo mam w sobie pokorę, zawsze może pojawić się kot lepszy, ale tego nie wie nikt, bo takowe porównanie po prostu się nie odbyło!!!
Pozostaje pytanie - na jakiej więc podstawie do BIS-u zostały wytypowane inne koty z kat. 2 ??? Skoro nie było pełnego porównania kotów zgłoszonych do udziału w wystawie??? MCO zostały z niego wykluczone.
Pani Daria Łukasik oceniała naszego kolejnego MCO i zrobiła to PRAWIDŁOWO - przyznając dwa razy Nominację - do konkursu Special Show i do BIS Międzynarodowej Wystawy Kotów na którą się zgłosiliśmy.
Uważam zatem, że przez czyjeś niedopatrzenie sędziowie Laura Burani i Robert Lubrano zostali źle poinformowani o zasadach tego "konkursu" na najładniejszego kota MCO lub NFO.
W niedzielę próbowano JAKOŚ sytuację odkręcić - ale również było już "po ptakach"...

TAK, TO JEST PRZYKRE. Zwłaszcza że zwrócenie uwagi na problem jeszcze podczas wystawy, niczego nie zmieniło. Tak, wiem, należałoby zrobić porównanie jeszcze raz, w prawidłowym trybie.

Ultralight

 
Posty: 2
Od: Czw sty 19, 2017 16:34

Post » Pon mar 13, 2017 13:42 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

a my mamy trochę fotek, zapraszam do oznaczania siebie i podpisywania kotów :)
https://www.facebook.com/pg/avaricats/photos/?tab=album&album_id=1282238501859004

Surima

Avatar użytkownika
 
Posty: 206
Od: Wto gru 14, 2010 10:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon mar 13, 2017 16:08 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Avian pisze:
malgosia_07 pisze:

Dwóch sędziów odebrało SPECJAL jak BRED BIS...... koty NOMINOWANE do SPECJAL MCO w sobotę , nie były WOŁANE do nominacji końcowych.



Niekoniecznie - najlepsze kastrat i kastratka MCO były i w specialu, i w panelu. Kastrat nawet miał BISa (69 i 70).

Faktem jest za to, ze nie było w ogóle slychać wołania do nominacji, koty trafiły do porównania tylko dlatego, ze stewardzi przybiegli powiedzieć, że sędzia czeka.


Czytaj ze zrozumieniem !!!
NAPISAŁAM DWÓCH sędziów ..... a nie ze wszyscy sędziowie potraktowali Secjali MCo i Specjal NFO jak Bred Bis.....
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 13, 2017 18:45 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Surima pisze:a my mamy trochę fotek, zapraszam do oznaczania siebie i podpisywania kotów :)
https://www.facebook.com/pg/avaricats/photos/?tab=album&album_id=1282238501859004


Fajne fotki, dziękuję :-) I nawet jedną Ci podpisałem :D
Uwielbiam zagłębiać się w Strefę Mruku...

Funnycat

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw sty 03, 2008 12:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon mar 13, 2017 20:20 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

BSH niestety brak, wogole malutko III kat. :(

Licze na to ze jeszcze ktoś robil fotki na wystawie :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon mar 13, 2017 20:58 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

CZANKRA pisze:BSH niestety brak, wogole malutko III kat. :(

Licze na to ze jeszcze ktoś robil fotki na wystawie :)

Zrobiłem kilka zdjęć, głównie moich kotów, BSH b i HCS.
Mam dwa filmiki. Pierwszy z 11 marca, BIS młodzieży kategorii 3, drugi ze Special BSH kotek dorosłych. Fotosik nie przyjmuje plików
filmowych, na YT nie mam konta, można je zatem obejrzeć na moim profilu FB:
https://www.facebook.com/piotr.szpunar. ... =3&theater
oraz
https://www.facebook.com/piotr.szpunar. ... =3&theater
Lepsze to, niż nic 8)
Uwielbiam zagłębiać się w Strefę Mruku...

Funnycat

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw sty 03, 2008 12:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 14, 2017 20:18 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Fotki z soboty http://galeria.gagatki.com/index.php?/category/407

Czankra, trochę brytków i kat.III i IV będzie w galerii z niedzieli - ale to za parę dni.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto mar 14, 2017 22:37 Re: WYSTAWA WROCŁAW - 11 - 12 MARCA 2017 NFO BRI MCO i szyl

Ok to czekam cierpliwie :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87, mulancat i 20 gości