Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro sie 12, 2015 13:20 Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Witam ! Ostatnio chodzi mi po głowie myśl wystawienia mojej koteczki na wystawie w klasie nowicjatu :D . Jest to kotka bez rodowodu . Chciała bym aby ktoś kto już brał udział w takiej wystawie opowiedział jak to wygląda i w jaki sposób zgłosić kotka na taką wystawe :D pozdrawiam :)

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Śro sie 12, 2015 15:26 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

regulamin FIFe:
Klasa 13a: Nowicjat
W klasie nowicjatu wystawiany jest kot, którego rodzice są nieznani, lub kot bez rodowodu.
Kot taki może być wystawiony w klasie nowicjatu na wystawie międzynarodowej w swoim własnym kraju, w wieku co najmniej 10 miesięcy, i po sprawdzeniu przez Krajowego Członka FIFe zgodności z Regulaminem Hodowli i Rejestracji FIFe.
Kot taki może być wystawiony w klasie nowicjatu tylko raz.
W klasie tej koty są sprawdzane przez dwóch międzynarodowych sędziów FIFe.
W krajach poza Europą, taka kontrola może być również dokonana: – przez dwóch nie-Europejskich sędziów FIFe – Międzynarodowego sędziego FIFe z nie-Europejskim sądią FIFe
Sędziowie muszą być uprawnieni do sędziowania danej kategorii.
Sędzia musi być poinformowany na piśmie, dlaczego kot wystawiany jest w klasie nowicjatu.
Kot w klasie nowicjatu musi uzyskać ocenę „Excellent”, (zgodnie ze standardem rasy docelowej dla ras uznanych), lub odpowiednio „l” (zgodnie z proponowanym standardem dla ras nieuznanych), aby umożliwić ponowną rejestrację zgodnie z rasą docelową i móc używać kota z nowicjatu w programie hodowlanym docelowej rasy (patrz Regulamin Hodowli i Rejestracji, artykuł 9.2.3).
Konieczne są podpisy obu sędziów.

Salami

Avatar użytkownika
 
Posty: 2316
Od: Sob lis 25, 2006 22:43

Post » Śro sie 12, 2015 15:52 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

No tak tylko o co chodzi z tymi podpisami ,jak je zdobyć ? I o co chodzi z ponowną rejestracją ? Jak zgłosić kotka na taką wystawe ? Jeszcze raz dzięki za pomoc :D

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Śro sie 12, 2015 16:56 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

jaka "rasa" ?

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 12, 2015 18:22 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Rodzice niby mieli być persami chociaż osoba od której mam kotke raczej się na tym nie zna :/ teraz kotka ma rok , i wygląda na mieszanke egzotyka z brytyjczykiem ,ewentualnie ja poprostu nie znam tylu ras aby określić jakiej konkretnie rasy mogła by być (gdyby tylko miała rodowód ) :)

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Śro sie 12, 2015 20:22 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Niestety zmartwie Cię - nie możesz zrobić takiemu kotu nowicjatu.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro sie 12, 2015 20:29 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

A jakiemu kotu NOWICJAT zorobić mogę ? :/

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Śro sie 12, 2015 20:47 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

W skrócie - jesli kot pochodzi/urodził się Polsce to możesz zrobić zgłosić kota domowego (czyli takiego naszego dachowca) w klasie nowicjatu i jesli sędziowie uznają, ze kot spełnia standard kota europejskiego zostanie za takiego uznany. (to oczywiście duży skrót ;) )

Do nowicjatu można zgłaszać tez np koty w typie syberyjskich i neva masquerade - ale te "odlowione" za wschodnią granicą.

I jeszcze kilka ras, mniej popularnych w Polsce - zdaje się koraty jak dobrze pamietam.

Koty bez rodowodow można wystawiać w klasie kotów domowych. Od razu Ci mowię, ze kot domowy przypominający rasowego zawsze przegra na wystawie z typowym naszym dachowcem.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro sie 12, 2015 21:05 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Ją trudno porównać do jakiejkolwiek rasy kotów :P zależy mi na tej wystawie więc , chcem wiedzieć czy jest jakaś kategoria wystawowa w której można wystawiać takie kotki ? Jeśli będzie trzeba dodam zdjęcie kotki :D

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Śro sie 12, 2015 21:42 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Jak już zostało napisane, możesz swoją kotkę wystawić (zgłosić) w klasie kotów domowych. Najpierw należy jednak zapisać się do legalnego Klubu uznawanego przez światową organizację WCC - World Cat Congress. Tu Lista Klubów w FPL'u - FIFe: http://www.felispolonia.eu/stowarzyszenia/

Ruvil

 
Posty: 586
Od: Pon lut 19, 2007 17:22
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post » Czw sie 13, 2015 8:03 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

No właśnie ostatnio miałam ją zapisać do klubu we Wrocku tylko trzeba dać tam kopie rodowodu , więc znów nie wiem jak mam ją zgłosić

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Czw sie 13, 2015 8:21 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Kot domowy nie potrzebuje do rejestracji kopii rodowodu, w żadnym klubie.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 13, 2015 8:26 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Czyli poprostu muszę wysłać zgłoszenie wraz z kwotą wstępną ? Dzięki za szybką odpowiedź ;D

SnappyLay

 
Posty: 10
Od: Pon sty 05, 2015 11:05

Post » Czw sie 13, 2015 10:39 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Jeśli już wybrałeś/aś klub, najlepiej napisz do nich po dokładne instrukcje. Skoro interesują Cię wystawy, najlepszy będzie klub zrzeszony w Felis Polonia (FPL jest członkiem międzynarodowej organizacji FIFE), bo oni mają ich najwięcej. We Wrocku działa Cat Club Wrocław http://ccw.wroclaw.pl/kontakt.php. Btw. na początku września jest wystawa we Wrocławiu, więc jak się sprężysz...

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Czw sie 13, 2015 11:02 Re: Nowicjat , czy ktoś wie coś więcej ?

Rejestrujesz siebie w wybranym klubie, opłacając członkowskie, potem rejestrujesz kota domowego z prośbą o przesłanie rejestracji do FPL. W FPL kot dostanie swój numer, z którym będziesz go potem zgłaszać na wystawy.

Moze zdążysz do wrocławskiej wystawy - przynajmniej mój miałby konkurencję :kotek:

Twój kot jest krótkowłosy czy ma troche przedłużone futro?
Jak krótkie jak u normalnego dachowca zgłaszasz jako HCS (jego kod EMS). Jak ma troche dłuższe - jako HCL.
W polu hodowca kota, rodzice kota wpisujesz NN.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości