Karma nerkowa prosba o radę

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 18, 2024 11:38 Karma nerkowa prosba o radę

Witam użytkowników forum. Dawno mnie nie było i proszę o wsparcie w pilnej sprawie bo nie mogę nic znaleźć w tym zakresie. Adoptowalam kotkę 6 msc. Badania itd i diagnoza chore nerki. Zalecona karma renal. Pytanie czy jest jakaś sucha/ mokra dla młodego kota? Większość ma przeciwskazania dla młodych kotow. Więc nie wiem co kupić. Do tego kotka jest bardzo wybredna. Proszę o pomoc bo zaczynam panikować.
Z góry dziękuję.

vilinskonov

 
Posty: 570
Od: Śro sty 20, 2010 11:39

Post » Pon kwi 22, 2024 19:40 Re: Karma nerkowa prosba o radę

Witam,
Ja osobiście przy swoim wybrenym kocie stosowałam CONCEPT FOR LIFE Renal, w smaku bardzo przypominała RoyalCanin który lubiał.
Dodatkowo sama gotowałam zupy krem i pasteryzowałam. O wiele zdrowsze dla kota i nerek oraz ekonomiczne.

Ważne jest żeby nie panikować z dietą futrzaka, karmy suche rzadko są zródłem czystego suszonego mięsa a to o jego ograniczenie nam chodzi.
Kot jest mięsożercą, jego kwasy żołądkowe mają inny skład, zarówno podanie mięsa jak i białka roślnnego wurzuca mocznik oraz fosfor jako związki metaboliczne.
Z karmami Renal to trochę chwyt marketingowy, w szczególności gdy sprawdzimy skład.
Przykładowo karmy URINARY zawierają więcej soli więc mruczek więcej pije. KITTY więcej tauryny i wit. z grupy B.

Tak jak wyżej wspomniałam polecam Concept for life Renal lub zwykła dla małych kotów i w przyszłości zamiana jej na Renal z tej samej serii będzie łatwa
samodzielnie gotowanie np zupa z piersi kurczaka, ryżu i marchewki zmielic na krem.
Dodatkowo można zaopatrzyc się w witaminy dla młodych kotów.

Antiquabellator

 
Posty: 4
Od: Sob wrz 02, 2023 21:10

Post » Pon kwi 22, 2024 20:29 Re: Karma nerkowa prosba o radę

Jak kot nie ma białkomoczu to żadne karmy renal. Te karmy to po prostu dziadostwo. A już na pewno nie dla kota 6 miesięcy... Autorze/autorko, wkleisz wyniki badań?

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 270
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 20 gości